Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Прогресивні форми і методи обліково-контрольної роботи у виробництві комбікормів

Прогресивні форми і методи обліково-контрольної роботи у виробництві комбікормів

Назва:
Прогресивні форми і методи обліково-контрольної роботи у виробництві комбікормів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Прогресивні форми і методи обліково-контрольної роботи у виробництві комбікормів


Вступ. Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ЗЗЗ встановлено, що кожне підприємство самостійно визначає облікову політику й обирає форму ведення бухгалтерського обліку як певну систему регістрів, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації. Відповідно метод внутрішньо-господарського обліку витрат виробництва, який є сукупністю способів аналітичного документування та відображення виробничих витрат за калькуляційними об’єктами і прийомами обчислення калькуляційних одиниць, обирається також самостійно з урахуванням вимог національних Положень (Стандартів) бухгалтерського обліку й особливостей діяльності та технології обробки облікових даних.
Облік витрат виробництва на комбікормових підприємствах повинен оперативно відображати технічні та організаційні зрушення у виробництві, їх економічну ефективність. Цим вимогам повністю відповідає нормативний облік витрат на виробництво.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Правильність вибору і застосування методу обліку витрат забезпечує отримання достовірної та оперативної інформації про витрати підприємства. Вивченню і дослідженню даного питання достатню увагу приділили як науковці, так і практики, зокрема: І.А. Басманов [1], Е.К. Добикіна [2], Н.А. Бикадоров [3], К. Юрченко [4].
Найпрогресивнішим в умовах ринкових відносин і конкуренції є нормативний метод обліку витрат, за яким усі поточні витрати поділяються на витрати за нормами. Дані про отримані відхилення дають можливість здійснювати бухгалтерський контроль та управління за формуванням собівартості комбікормі, а також калькулювати їх фактичну собівартість.
Виклад основного матеріалу дослідження. Для обліку витрат і калькулювання собівартості продукції використовують відповідні методи. Під методом обліку розуміють сукупність способів і прийомів, за допомогою яких в бухгалтерському обліку відображають витрати і процес формування собівартості продукції. При цьому важливо забезпечити одержання інформації про ефективність використання матеріальних, трудових і грошових ресурсів в розрізі об’єктів і статей витрат.
Вибір методу обліку витрат обумовлюється характером, обсягом та організацією виробництва на даному підприємстві і залежить від технології виробництва та побудови внутрішньогосподарських економічних відносин.
Своєчасний вплив на рівень виробничих витрат і формування собівартості продукції можливий при такій організації обліку, за якої причини змін собівартості, допущення перевитрат і отримання економії засобів та коштів розкриваються не тільки шляхом наступного вивчення звітних калькуляцій, але й щоденно в самому процесі виконання плану на підставі первинної документації та поточних облікових записів. Таким вимогам відповідає нормативний метод, який застосовують на більшості підприємств комбікормової промисловості.
Основними елементами нормативного методу обліку витрат є:
1) поточний облік прямих витрат за статтями калькуляції й окремими видами продукції за чинними нормами та відхиленнями від них;
2) оперативний облік відхилень від норм витрачання сировини, заробітної плати та інших витрат на виготовлення комбікормів, з визначенням місця виникнення, причин і винуватців їх виникнення;
3) систематичний облік змін норм витрат за кожним видом комбікормів, БВД, кормосумішей, з метою контролю за рівнем витрат у порівнянні з планом, визначення впливу зміни норм на витрати звітного періоду та дотримання принципу єдності нормативів, необхідних для калькулювання собівартості продукції;
4) відображення фактичних витрат на виробництво з їх деталізацією за нормами, відхилення від норм та зміною норм.
Нормативний метод обліку витрат на виробництво не відхиляє інші методи обліку, а лише доповнює їх своїм методом групування витрат і оперативним поточним контролем за дотриманням норм витрат, наприклад попередільно – нормативний. В разі ведення обліку витрат за нормами і обліку відхилень за статтями витрат зазначається, що він з елементами нормативного методу обліку витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прогресивні форми і методи обліково-контрольної роботи у виробництві комбікормів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок