Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Коштовне каміння

Коштовне каміння

Назва:
Коштовне каміння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Коштовне каміння”


Топаз, мінерал з класи силікатів Al2 [Si O4] (F, ОН)2. Прозорий без кольору або жовтий, інколи блакитний, рожевий, зелений тощо; твердість 8, питома вага З, 5 — 3, 6 Здебільше зустрічається у вигляді кристалів. Т. — дорогоцінний камінь другої класи. Його родовища на Україні належать до найвідоміших у світі. Вони поширені в Кристалічному масиві на півн.-сх. Волині і пов'язані з пеґматитовими жилами. Укр. Т. перев. рожеві і блакитні з високими ювелірними якостями; вага від кількох г до кількох кг. Унікальні кристали Т. знайдено в Володарсько-волинському родовищі вагою 68 кг (1952) і геологами Іршанського гірничо-збагачувального комбінату — 117 кг.
Опал (: опал — дорогоцінний камінь) — один з деяких аморфних мінералів. Його хімічна формула говорить Si2*n2O. Вода складає звичайно кілька відсотків, максимально 25%. Як аморфне тіло опалу (також як і скло ) не володіє кристалічною структурою і зустрічається в основному великими злитками.
Забарвлення опалу може значно відрізнятися. Безбарвні чи прозорі варіанти називаються склянним чи молочним опалом. Усілякі більш темні забарвлення (сірий, червоний, коричневий, бурштиново-жовтий) зумовлені домішками. Опали такого роду називаються вогняними.
Третій варіант опалів — так званий шляхетний опал. Його гра квітів досягається спеціальною хімічною обробкою.
Опал зустрічається на всіх континентах. Однак на родовищах в Австралії проводиться головна частина всесвітнього видобутку. Опали використовуються як прикраси. Для римлян опал був каменем любові і надії. У багатьох культурах він і сьогодні використовується як талісман.


Смарагд — дорогоцінний камінь 1-го класу. Великі бездефектні смарагди густого тону вагою вище 5 цінуються дорожче алмазу.
Є прозорим різновидом берилу Be3Al2SiO6, забарвлений в трав'янисто-зелений колір хрому Cr2O3.
Основні родовища ювелірних смарагдів знаходяться в (), () і на ().
Сапфір — мінерал сімейства корундів, дорогоцінний камінь. Хімічна формула Al2O3 ( алюмінію).Сапфіри мають дуже багату колірну гаму. Крім звичного нам синього кольору, зустрічаються екземпляри жовтогарячого, рожево-жовтогарячого, жовтого, зеленого і рожевого кольорів, а також безбарвні. Синій колір сапфіра обумовлений домішками і заліза матриці Al2O3. Сапфір характеризується твердістю і блиском. Блакитні сапфіри є самими коштовними представниками родини сапфірів.
Рубін — це червоний різновид корунду, із твердістю 9, щільністю 4,1. Ще до нашої ери червоний корунд стали називати рубіном. Деякі дослідники назва каменю зв'язували з латинським rubens — червоний, червоніючий. У середні століття до вищого сорту по кольорі відносили гранатовий і шафрановий, потім пурпурний, багряний, фіолетовий. Рожевий рубін називали карбункулом. Камінь дуже рідкий і красивий і тому дуже дорогою. Рубіни, у яких багатьом бачиться незгасаюче внутрішнє полум'я, рідко бувають по масі більше 5 каратів, лише чемпіони серед них перевищували 20 чи 30 каратів. Алмази бувають набагато більші. У статистики є, наприклад, такі цифри: у період з 1870 по 1970 рік було знайдено більш 300 алмазів масою понад 200 каратів, а таких рубінів - всього кілька штук.
Рубіни високо цінувалися ще в античні часи. Це улюблений камінь Римської імперії й Івана Грозного.
Часто називають рубін "королем дорогоцінних каменів". Як щирий король, рубін може врятувати власника від усіх неприємностей, захистить його будинок і володіння. Вважається гарним засобом для зупинки кровотечі і проти запальних процесів. Є древні рецепти по застосуванню товченого рубіна як ліки від важких хвороб.
Ці камені добуваються з річкових розсипів у Мьянмі (нинішня назва Бірми) - там вони кращі, в Індії, Таїланду, Кенії, Танзанії.
У нашій країні прояву рубіна знаходили на Уралі, де відзначені темно-червоні кристали рубіна звичайно розміром 0,5 1 див, іноді до 8 див у поперечнику. Самі дрібні кристали завершуються блискучою гранню, вони сильно тріщинуваті і звичайно використовуються як колекційний матеріал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Коштовне каміння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок