Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Шляхи вирішення енергетичної проблеми в Миколаївському регіоні

Шляхи вирішення енергетичної проблеми в Миколаївському регіоні

Назва:
Шляхи вирішення енергетичної проблеми в Миколаївському регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Шляхи вирішення енергетичної проблеми в Миколаївському регіоні
 


На сьогоднішній день Україна є енергодефіцитною державою, задовольняючи свої потреби в енергоресурсах за рахунок власних джерел приблизно на 50%. Останнім часом теплоенергетиці не приділялося достатньо уваги, але не лише цей фактор послужив причиною кризи в сфері теплоенергетики. Багато років ціни на паливо були штучно занижені. В результаті в колишньому СССР були майже зовсім відсутні будь-які фактори енергозбереження. Після набуття Україною незалежності ситуація змінилась. Ціни на пальне зросли в кілька разів, власного пального не вистачає, більшу його частину доводиться купувати за кордоном. Таким чином, після розпаду СССР Україна отримала надто енергоємне виробництво, значну залежність від покупних енергоносіїв - імпорту газу, нафти та ядерного палива. Все це ускладнюється низькою ефективністю використання енергії.
Сучасна енергетика України характеризується поступовим старінням обладнання електростанцій, зростанням питомих витрат пального та низьким ККД. Більшість комунальних підприємств Миколаївщини за останні 10 років не отримували достатнього фінансування для ремонту і модернізації обладнання та мереж. Бажаючи покрити свої збитки комунальні енергетичні підприємства змушені підвищувати тарифи на тепло- та електропостачання Миколаївського регіону. Тому проблема забезпечення мешканців енергоресурсами за доступними цінами стоїть досить гостро. Але в Україні існує такий парадокс: з одного боку - ріст цін на паливо, низька ефективність його використання створили передумови для втілення нових енергозберігаючих технологій на практиці, з іншого боку - в країні накопичилось багато нових розробок, втілення яких на практиці могло б суттєво скоротити споживання палива на Україні. Однак, більшість з цих розробок можуть бути не втілені на практиці через брак фінансування.
Опубліковано велику кількість робіт присвячених цій темі. Найбільш радикальним і прийнятним для економіки України шляхом виводу енергетики з кризового стану і вирішення невідкладних проблем реанімації і заміщення відпрацьованих електрогенеруючих потужностей, являється широке впровадження когенераційних технологій, тобто комбінованого виробництва електричної і теплової енергії [1]. Комбіноване виробництво теплової і електричної енергії для постачання споживачам є найбільш економною і перспективною. Для цього можна використовувати установки як з газотурбінними двигунами так і поршневими ДВЗ та водогрійними або паровими котлами. Районні котельні м. Миколаїва в основному обладнані котельними з топочними водогрійними і паровими котлами, значна частина обладнання яких потребує модернізації. Застосування в цих котельних когенераційних установок дозволило б знизити витрати палива на виробництво теплової енергії, замінити частину енергоємного обладнання котельної і отримати додатковий прибуток за рахунок виробництва електричної енергії. Такий досвід вже має ГП НПКГ «Зоря»-«Машпроект» [2]. В ряді випадків доцільне використання і тригенераційних установок.
Метою цієї статті є вивчення способів отримання енергоресурсів альтернативними методами та проведення аналізу впровадження енергозберігаючих технологій в Миколаївському регіоні.
Аналіз корисних копалин показує, що Миколаївський регіон не має власних паливних ресурсів, єдине що є у великій кількості електроенергія, завдяки Южноукраїнській атомній електростанції. Тому необхідно максимально використовувати відновлювані та вторинні види енергоресурсів. Основним шляхом вирішення енергетичної проблеми є розробка і застосування альтернативних джерел енергії: вітру, сонця, тепла Землі, біомаси, малих рік, морів і океанів, низькопотенційного тепла та застосування енергозберігаючих технологій. Про деякі докладніше:
Енергія вітру. Застосовується в Криму, Карпатах, Донбасі. Загалом це 100квт-ні вітряки, які працюють при вітрі від 7м/с. Це перспективний напрямок, хоча сьогодні один «вітрокіловат» дорожче теплового в декілька разів.
Енергія сонця. Від сонця отримують тепло за допомогою «сонячних колекторів» нагріваючи воду на 40-50 град.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шляхи вирішення енергетичної проблеми в Миколаївському регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок