Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Перший український педагогічний конгрес: сутність

Перший український педагогічний конгрес: сутність

Назва:
Перший український педагогічний конгрес: сутність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,61 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський університет імені В. Стефаника
Реферат
на тему:
«Перший український педагогічний конгрес: сутність»
Магістрантки
Педагогічного інституту
групи ПНП-55
Салиги Н. В.
м. Івано-Франківськ
2005р.


План
Вступ........................................................................................................3
Перший український педагогічний конгрес про роль національних і загальнолюдських цінностей у формуванні особистості.....................................................................................5
Питання гуманістичного виховання молоді у матеріалах конгресу........................................................................................10
Аналіз змісту навчально-виховної діяльності конгресу..........13
Висновок...............................................................................................16
Список використаних джерел..........................................................17


Вступ
Виходячи з того, що українська державність – це найвищий імператив у національному вихованні, при вивченні історії вимагалося у минулому і давно пережитому України шукати представників української державності, показувати молоді, як вони – хто працею, хто чином хто терпінням – служили національній ідеї й на їх прикладі виховувати готовність до розбудови власної держави [8; с. 229].
Ідеї дальшого розвитку теорії і практики національного виховання як «творення і безупинне вдосконалення нації» [3; с. 193], пошуки шляхів та засобів гуманних взаємовідносин, утвердження духовності та національної самосвідомості молоді у найбільш концентрованому вигляді знайшли своє відображення у матеріалах Першого українського педагогічного конгресу, який відбувся 2-3 листопада 1935р. у Львові. Не можна не назвати це явище знаменним. Звернення до документів Конгресу теж не випадкове. На жаль, через ідеологічні перепони ми ознайомилися з ними надто пізно. Адже у наукових рефератах професора С. Балея («Психологія характеру»), професора Я. Яреми («Українська психіка в її історико-культурних виявах і наша програма виховання»), доктор В. Метельського («Спроба характеристики української дитини»), доктора В. Пачовського («Українознавство у вихованні молоді»), а також у матеріалах дискусій надзвичайно чітко викристалізовуються ті проблеми гуманного виховання молоді, які турбують і сьогодні. Досліджениця Н. Яськів слушно зауважила, що на Конгресі «було виготовлено низку положень, ідей, висновків, важливих як для поточного моменту, так і таких, що не втратили своєї актуальності і в наш час» [10; с. 83].
До проведення Конгресу українська громадськість готувалася ще в довоєнний період, але події 1914 року на дозволили його провести. Резолюції й постанови конгресу 1935 року помістив часопис «Діло», зазначивши, що в матеріалах конгресу міститься надзвичайно багато цікавого, повчального й цінного матеріалу з питань виховання, які на той час не були достатньо повно розроблені. Редакція «Діла» зауважила, що в рефератах виступаючих та дискусіях розроблено надзвичайно важливі практичні положення, що служитимуть справі відродження й виховання нових поколінь [2; с. 2]. У 1931 році накладом товариства «Рідна школа» було видано окремою книгою матеріали Першого українського педагогічного конгресу [6], які прислужилися справі виховання української молоді й не втратили актуальності і понині.


1. Перший український педагогічний конгрес про роль національних і загальнолюдських цінностей у формуванні особистості
Виховання людини ґрунтується на визначенні певної системи вартостей, що втілює в собі загальні ідеали, прагнення суспільства. Сучасна педагогічна література наголошує на певній гіпотетичності системи вартостей.
«Український педагогічний словник» визначає ціннісні орієнтації як вибіркову, відносно стійку систему спрямованості інтересів і потреб особистості, зорієнтовану на певний аспект соціальних цінностей. Оскільки ціннісні орієнтації формуються в процесі соціального розвитку індивіда, його участі в трудовому житті, то виховання людини можна розглядати як керування становленням або зміною її ціннісних орієнтацій [1; с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Перший український педагогічний конгрес: сутність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок