Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Повітряні змії

Повітряні змії

Назва:
Повітряні змії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Повітряні змії”


Повітряні змії були винайдені в Китаї ще до того, як історики почали писати свої хроніки. Перші повітряні змії китайці почали робити з бамбука і листів рослин. Після винаходу шовку в 2600 році до нашої ери китайці стали робити зміїв з бамбука і шовку.
У китайському фольклорі багато історій про те, що повітряні змії запускали як для задоволення, так і для справи. Найбільше частіше їх застосовували у військових цілях.
Китайці використовували змії для того, щоб виміряти відстань між своєю армією і стінами замка супротивника. У небо піднімали розвідників - спостерігачів. Існує легенда про те, що в 202 році до нашої ери генерал Хуан Тенг і його армія були оточені супротивниками, і їм грозило повне знищення. Говориться, що випадковий порив вітру зірвав з голови генерала капелюх, і тоді до нього прийшла ідея створення великої кількості повітряних зміїв, споряджених звуковими пристроями. Повітряні змії були зроблені з бамбука, паперу і шовку. Глибокою ніччю ці повітряні змії літали прямо над головами армії супротивників, які, почувши загадкові завивання в небі, запанікували й утекли.
З Китаю, через Індокитай, повітряні змії з'явилися й у Японії. Можливо, вони були принесені в країну буддійськими місіонерами за давніх часів, близько 618 - 907 років. У Японії повітряні змії набули популярності. Стали з'являтися повітряні змії у вигляді барвисто розфарбованих полотнин. Повітряні змії служили як би сполучною ланкою між людиною і богами. Повітряні змії запускали для того, щоб віджахнути злі сили, захиститися від нещасть, забезпечити гарний врожай і здоров'я. Сучасні Японські повітряні змії - справжні твори мистецтва. На них зображуються шляхетні самураї, народні герої, священні тварини і птахи.
Відповідно до Європейських традицій, винахід повітряних зміїв приписується грецькому математику Archytas, що, близько 400 року до н.е., сконструював дерев'яного птаха, ґрунтуючись на дослідження польотів птахів. Вважається, що його надихнув побачений китайський повітряний змій – птах.
У 105 році н.е. римляни запускали прикрашені тканинні флюгера як військові прапори. Звичайно вони були у формі тварин із широкими ротами і піднімалися на тичинах, щоб піймати вітер. Спадаючий циліндричний хвіст флюгера з тканини, що звивався як тулуб дракона, додавав вершникам впевненості в собі і створював загрозливий вид, що додавав страх ворогу. Також флюгера вказували стрільцям напрямок і силу вітру.
Перший вірний європейський опис повітряного змія з'являється в книзі військових технологій у 1405 році. І тільки до XVII століття повітряні змії стали звичайним явищем у Європі. Повітряні змії використовувалися в заворожливих видовищах і різних шоу, а не тільки як іграшка для дітей.
Ісаак Ньютон, коли він був ще школярем, провів декілька, фактично незафіксованих, експериментів відносно найбільш ощадливої форми повітряного змія.
Знаходилися сміливці, що намагалися піднятися в повітря на величезному повітряному змії. Але, на жаль, невдало. Чи змії зовсім не піднімалися, чи розбивалися.
А от для лякання ворогів під час бою повітряних зміїв навчилися використовувати швидко. Робили величезного страшного змія у виді чи дракона ще якого-небудь казкового чудовиська, і під час бою запускали його над військом супротивника. Навіть саміі запеклі хоробрі не витримували, коли раптом перед ними з'являлося этакое страховисько.
У 906 році російський князь Олександр осаджував місто Константинополь. За його наказом було зроблено багато зміїв у виді вершників і піших воїнів. Уявіть собі жах константинопольців, коли вони раптом побачили, що на них прямо з піднебіння опускається незліченне російське воїнство...
Але змії використовувалися не тільки для боїв. Коли вони вперше з'явилися в Європі, тутешні учені швидко знайшли їм застосування. Наприклад, один англієць підняв за допомогою змія на велику висоту термометр і знайшов, що нагорі повітря холодніше, ніж унизу.
Інший учений, американець Франклін, підняв за допомогою змія свої прилади майже до хмар і довів, що блискавка - явище електричне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Повітряні змії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок