Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Розвиток засобів зв’язку в Україні

Розвиток засобів зв’язку в Україні

Назва:
Розвиток засобів зв’язку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,12 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Розвиток засобів зв’язку в Україні
 


Зв’язок, перш ніж досягти сучасних способів і форм, подолав великий шлях історичного розвитку. Він виникає в епоху первісного суспільства.
Уже з появою перших людей на Землі в процесі праці виникає потреба в спілкуванні. Головним досягненням цього періоду є поява членороздільної мови. Щоб домовитися про організацію полювання на великого звіра, первісні люди повинні були зібрати всіх мисливців племені, а може, і запросити мисливців із сусіднього племені для спільного полювання. Оповіщення про появу звіра здійснювалося або шляхом подачі сигналів, або посильними. Так зародився зв’язок особистим спілкуванням, посильними і сигналізацією.
У епоху неоліту відбувається “перший великий суспільний поділ праці” — відокремлення скотарських племен від землеробських. Установлюється товарний обмін між ними. З’являються нові види зв’язку — контакти між представниками різних племен при обміні продуктами їхньої праці.
Пізніше, коли відбувся “другий великий поділ праці” і ремесло відокремилося від землеробства, зв’язок особистим спілкуванням ускладнюється, тому що виникає необхідність його встановлення між трьома партнерами: хліборобом, скотарем і ремісниками.
Перед початком бою вишиковувалися війська і віддавалися всі необхідні розпорядження і накази. Під час руху військ і у момент бою старший начальник керував військами за допо-могою звукових і зорових сигналів, а також команд. При ньому знаходилися прапороносці, сурмачі, глашатаї (посильні).
Полководці для передачі звісток широко використовували багаття і гінців.
Знаходячись у походах, слов’янські вожді підтримували постійний зв’язок зі своїми племенами, використовуючи для цього кінних гінців і гінців на турах (човнах).
Під час бою слов’яни вміло забезпечували зв’язок між окремими загонами за допомогою прапорів. Прапор складався з дерев’яної тичини, зверху якої міцно закріплювався жмуток яскравих рослин, кінський хвіст і т.п., названі “чубчиком стяговим”.
Шикування військ для бою і початок атаки виконувалися по команді воєначальника. Збір воїнів після бою відбувався також за наказом воєначальника.
Для подачі сигналів використовувалися прапори, сигнальні роги, ударні інструменти і вогонь. Під час дій із засідок сигнали передавалися звуконаслідуванням тварин і птахів.
Подальший розвиток зв’язку у східних слов’ян пов’язаний з державотворенням.
Наприкінці IX століття в результаті об’єднання Новгородських і Київських земель була утворена Київська держава (Київська Русь). Столицею Русі стало місто Київ. Основним засобом зв’язку столиці з військами були “люди піші і кінні”.
Для передачі звісток застосовувалися також голуби. У давньоруському фольклорі є багато пісенних і казкових сюжетів про птаха, що передає звістку. Звукові сигнали застосовувалися головним чином на невеликих відстанях для збору військ і населення. Для передачі звукових сигналів застосовувалися: била (металева чи дерев’яна дошка), дзвін, барабан, труба, посвистіль і накри. Особливо важливу роль виконував вічовий дзвін у Великому Новгороді. По заклику його новгородці збиралися на віче для вирішення військових і цивільних справ.
Таким чином, у Київській Русі коло застосування зв’язку значно розширилося. Передача військових і державних звісток для широкого кола населення міст здійснювалася, як правило, через спеціальних осіб — “бірючей” (глашатаїв). Для збору військ і населення застосовувалися било, дзвін, барабани і труби. Для передачі інформації на великі відстані (для зв’язку прикордонних міст (фортець) і сторожів з Києвом, а також з військом, що знаходиться в поході) у першу чергу використовувалися багаття і віхи. Вони забезпечували передачу умовних сигналів послідовно від однієї вежі до іншої, утворюючи лінію сигнального зв’язку уздовж усього кордону й углиб держави. Уперше був введений повоз, що забезпечував доставку князівських указів і ратних звісток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток засобів зв’язку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок