Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Види друкарських фарб

Види друкарських фарб

Назва:
Види друкарських фарб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 


Міністерство освіти і науки України
Донецький професійний поліграфічний ліцейПредмет: Матеріалознавство
На тему: Види друкарських фарб.


Виконав:
Учень КО-10
Полєвод АртемДонецьк-2012
Вступ

Друкарські фарби.

Хороша друкарська фарба повинна мати блискучий колір, бути однорідною, міцною, довговічною. Вона повинна швидко сохнути, легко змиватися зі шрифту, не розпливатися на папері, не просочувати папір наскрізь, не мати неприємного запаху.

Для друкарської фарби береться найкраще льняне масло, так як погані сорти дають рудий тон і мають неприємний запах. Очищення масла проводиться тривалим нагріванням з 3%-ной міцною сірчаною кислотою. Нагрівання ведеться при температурі не більше 100 ° С. Потім масло відстоюється, зливається без осаду і промивається теплою водою до зникнення останніх слідів сірчаної кислоти, що випробовується лакмусовим папірцем. Очищене таким чином масло має світло-жовтий колір при повній відсутності запаху.

При варінні треба мати на увазі, що очищене сірчаною кислотою масло кипить дуже бурхливо, тому бажано вжити всіх заходів, щоб втекти масло не торкнулося полум’я. Щоб уникнути цього котел треба наповнювати не більше, ніж до половини. Нагрівання йде швидко, і масло закипає, видаючи при клекіт особливий деренчливий звук, вироблений леткими з масла водяними парами.

Коли масло звільниться від води, воно буде кипіти спокійніше, поступово темніти та густіти. При подальшому нагріванні масло починає розкладатися на гази (пари). Спочатку бульбашки з’являються в більш нагрітих місцях, тобто біля стінок котла. Потім масло спучується, поширюючи гострий, неприємний запах продуктів розкладання. У цей час потрібно стежити за маслом, щоб попередити утворення всередині маси великих міхурів газу, які можуть викинути масло з казана.

Якщо топка не допускає швидкого зменшення вогню, то потрібно наливати масла менше, а частина його тримати в запасі, щоб вливанням холодного масла можна було охолодити надто сильно киплячу олію в казані. Регулюючи нагрівання масла так, щоб масло кипіло повільніше і не википає з котла, треба уварювати його до тих пір, поки охолоджена крапля масла не буде розтягуватися між пальцями в нитці до 10 см в довжину. Коли це буде досягнуто, оліфа готова і їй дають охолодитися.

Чим крупніше повинна бути печатка (наприклад, для афіш) і чим швидше повинна сохнути фарба (наприклад, для газет), тим менше слід уварювати оліфу. Для художнього друку оліфа уварюється гущі і тому фарба дорожче. При варінні оліфи для друкарської фарби можна додавати до неї деякі речовини, такі як, наприклад, соснова смола, що скорочує час уварювання, або мило, що додає фарбі властивість легше змиватися зі шрифту, або паризька синь, що додає чорній фарбі кращий тон. Всі ці домішки повинні бути в абсолютно очищеному, сухому та подрібненому вигляді. Додаються вони до оліфі, коли починається розкладання масла і біля стінок котла з’являються дрібні бульбашки. На 50 частин масла беруть 20 частин смоли, п’ять частин мила і 0,5 частини паризької сині. З такими домішками оліфа називається друкарським лаком.

Іноді дороге лляне масло при варінні типографського лаку замінюють дешевшими продуктами: 1) конопляним маслом, причому продукт виходить не гірше, але має неприємний запах, і 2) смоляним маслом, яке останнім часом стали добувати у великих розмірах перегонкою дешевих смол, причому виходять досить дешеві друкарські фарби. 1000 частин смоляного масла, 400 частин смоли, 100 частин мила.

Види друкарських фарб
Застосовувані в цей час флексографічні друкарські фарби по типу розчинника й способу закріплення бувають:
на органічних розчинниках;
водорозчинні (водні), у т.ч. тільки на воді або із уведенням органічного розчинника;
двокомпонентні з затверджувачем;
ультрафіолетового закріплення.

Фарба на органічних розчинниках
Друковані фарби цієї групи в основному складаються з наступних компонентів:
барвники (10-30 %);
в'яжучі речовини (10-40 %);
розчинники (25-70 %);
допоміжні речовини (до 5 %).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Види друкарських фарб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок