Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Причини та наслідки міграції населення України

Причини та наслідки міграції населення України

Назва:
Причини та наслідки міграції населення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,50 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Хмельницький національний університет

Кафедра управління персоналом і економіки праці
Реферат на тему:

“Причини та наслідки міграції населення України”Виконала:
студ.гр.УПЕП-11-2
Біловольська Г.В.
Перевірила:
Кравець І.М.2013
Зміст

Вступ........3
1 Класифікація міграційних процесів та їх особливості.5
2 Причини міграції..8
3 Наслідки міграції12
Висновки....14
Перелік використаних джерел.16
Вступ


Міграція населення ( лат. migratio - переселення) - переміщення людей з одного регіону (країни, світу) в інший, в ряді випадків великими групами і на великі відстані. Російська вчений О. Д. Воробйова у своїх роботах пише, що міграція населення - це будь-яке територіальне переміщення населення, пов'язане з перетином як зовнішніх, так і внутрішніх меж адміністративно-територіальних утворень з метою зміни постійного місця проживання або тимчасового перебування на території для здійснення навчання або трудової діяльності незалежно від того, під переважаючим впливом яких чинників воно відбувається - притягають або виштовхують.
Люди, які вчиняють міграцію, називаються мігрантами. Розрізняються зовнішні міграції (міжконтинентальні, міждержавні) і внутрішні (всередині країни - між регіонами, містами, сільської місцевістю і т.д.). Особи, які переселилися за межі країни - емігранти, які переселилися в дану країну - іммігранти. Різниця між чисельністю перших і других - міграційне сальдо, що безпосередньо впливає на чисельність населення країни.
У поняття "міграція населення" різні дослідники вкладають найрізноманітніший зміст. Кількість визначень "міграції населення" стільки ж, скільки і авторів цих визначень. В. А. Іонцев нарахував тільки у вітчизняних публікаціях близько 36 різних визначень. Грунтуючись на аналізі зарубіжної та вітчизняної літератури найбільш повну класифікацію напрямків в теоретичному осмисленні міграції населення. Вона включає 17 різних підходів до вивчення міграції населення, які об'єднали за його оцінкою 45 наукових напрямів, теорій і концепцій. З них 5 теорій доводиться на економічний підхід, 5 - на соціологічний, 4 - на чисто міграційний, 3 - на демографічний, 2 - на історичний, типологічний, політичний і по одному - на інші дев'ять підходів.
Міграція забезпечує з'єднання територіально розподілених (по континентах, країнам, регіонами всередині країн) природних ресурсів і засобів виробництва з робочою силою, сприяє задоволенню потреб населення в отриманні роботи, житла, засобів до існування, соціально-професійної мобільності, зміні соціального статусу, інших характеристик життєвого становища населення.
1 Класифікація міграційних процесів та їх особливості  


Міграцію розрізняють внутрішню (в середині країни) і зовнішню (з виїздом за державний кордон) еміграцію. За часовими ознаками міграцію ділять на:
* постійну (безповоротну), що пов'язана з остаточною зміною постійного місця проживання;
* тимчасову, що припускає переселення на визначений термін (як приклад, навчання чи робота за контрактом);
* сезонну, що включає щорічні переміщення людей у визначені періоди року (як приклад, збір врожаю);
* маятникову, що пов'язана з регулярними поїздками до місця роботи чи навчання за межі свого населеного пункту.
* епізодичну, що являє собою нерегулярні як в часі, так і в напрямі поїздки (туристичні, комерційні, культурно-побутові тощо).
За формами реалізації міграція ділиться на суспільно організовану, що здійснюється за участю державних і громадських організацій на їх організаційно-економічній підтримці, та неорганізовану, що проводиться силами і за кошти безпосередньо самих мігрантів без матеріальної і організаційної підтримки зовні.
Характер впливу міграційних потоків на демографічну ситуацію і трудові ресурси залежить як від кількісного, так і від якісного складу емігрантів (вимушені емігранти, біженці, депортовані, війська, що виводяться з Інших країн).
Постійна чи безповоротна міграція має свої особливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Причини та наслідки міграції населення України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок