Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Формування загальноосвітнього та кваліфікаційного рівня трудового потенціалу

Формування загальноосвітнього та кваліфікаційного рівня трудового потенціалу

Назва:
Формування загальноосвітнього та кваліфікаційного рівня трудового потенціалу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,61 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Хмельницький національний університет

Кафедра управління персоналом і економіки праці

Реферат на тему:
“ Формування загальноосвітнього та кваліфікаційного рівня трудового потенціалу»Виконала:
студентка гр.УПЕП-11-1
Нагорна О.В
Перевірила:
Кравець І.МХмельницький - 2013
Зміст

Вступ……………………………………………………………………………....3
1 Якісні зміни праці у ринкових умовах і вимога до якості трудового потенціалу………………………………………………………………..……….4
2 Зміст, принципи, стратегія та структура розвитку загальної і професійної освіти в Україні…………………………………………………………………...7
3 Сутність і значення професійної орієнтації…………………………………10
4 Організація підготовки та підвищення кваліфікації кадрів………………..13
Висновки………………………………………………………………………...17
Список використаних джерел………………………………………………….18Вступ

Освіта та професійна підготовка є фундаментом людського розвитку і прогресу суспільства. Вони виступають гарантом індивідуального розвитку, виховують інтелектуальний, духовний та виробничий потенціал суспільства. В будь-якому суспільстві одним із загальних законів його розвитку є закон підвищення якості населення, яке проявляється в тому, що кожне наступне покоління має більш високі якості в порівнянні з минулим. Підвищення освітнього й культурного рівнів працівників, є важливим резервом удосконалення системи управління трудовим потенціалом. Зараз зростає потреба в кваліфікованих працівниках, які мають високий загальноосвітній рівень, широко профільну професійну підготовку, спроможні швидко оволодіти новими технологіями, орієнтуватися у виробництві, яке динамічно змінюється, готові до постійного вдосконалення своїх знань і вмінь, конкурентоспроможних на ринку праці. За даними наукових досліджень, 34% випускників середньої загальноосвітньої школи приступають до роботи без попередньої професійної підготовки, що гальмує раціональне використання трудових ресурсів. Ринок вимагає людей високої кваліфікації, професійних та мобільних. 

1 Якісні зміни праці у ринкових умовах і вимога до якості трудового потенціалу

В умовах переходу до ринкових відносин, здійснення структурної і технологічної перебудови господарства, вивільнення робочої сили одним із найважливіших напрямків забезпечення продуктивної зайнятості є зростання вимог до якості робочої сили. 
Якість робочої сили — це сукупність людських характеристик, що виявляються у процесі праці й включають кваліфікацію та особисті якості працівника, а також стан здоров’я, розумові здібності, здатність адаптуватися, гнучкість, мобільність, вмотивованість, інноваційність, професійну придатність, моральність тощо. Від рівня якості, матеріального та культурного добробуту робочої сили, високих професійно-кваліфікаційних і ціннісно-життєвих її характеристик вирішальною мірою залежить продуктивність використання матеріальних, технічних і людських ресурсів.
За останні роки в Україні значно зріс попит на робочу силу як результат глобалізації, технологічних змін і змін в організації праці. Упровадження автоматизації, комп’ютерної техніки та нових систем зв’язку на фоні поширення ринкових відносин здійснює різнобічний вплив на працю, на роль і значення людини у суспільному виробництві. У найзагальнішому вигляді якісні зміни праці приводять до зростання питомої ваги трудових функцій, що відображають витрати розумової (інтелектуальної) праці. Звужується ділянка використання важкої фізичної та не кваліфікованої праці; відбуваються якісні зміни у виробничих навичках і досвіді людей — формуються працівники, які у своїй діяльності органічно поєднують розумову та фізичну працю. Під впливом цих змін формується сукупність вимог до якості трудового потенціалу, які визначають напрями розвитку системи загальноосвітньої та професійної підготовки кадрів.
Високий рівень розвитку сучасних технологій веде до витіснення з процесу виробництва низько кваліфікованих працівників та носіїв застарілих професій, викликає необхідність найму адаптованого до вимог сучасних технологій персоналу, який досить гнучко реагує на професійні зміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Формування загальноосвітнього та кваліфікаційного рівня трудового потенціалу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок