Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> реферат на тему: Косметика

Косметика / сторінка 3

Назва:
Косметика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,21 KB
Завантажень:
1544
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Між сплетеннями волокон розташовуються окремі клітки веретеноподібної форми, так звані соединительнотканные клітки (фиброциты). З них утворюються соединительнотканные волокна, що грають важливу роль при пораненнях і запальних процесах шкіри. Коли в дермі відбувається зменшення утворення нових кліток, ссоединительнотканных волокон, спостережуване в старшому віці, то шкіра втрачає свою еластичність і стає зморшкуватою. У дермі міститься значна кількість зв'язаної води, яка обумовлює гладкість і тургор шкірної поверхні. У дермі розташовано велику кількість капілярів, які забезпечують живильними речовинами не тільки дерму, але і епідерміс. Капілярна мережа просвічується через епідерміс і додає шкірі рожевий колір. Коричневого забарвлення шкіра набуває за рахунок бурої фарбувальної речовини, тобто пігменту, що знаходиться в глибших шарах епідермісу. Цей пігмент захищає шкіру від дії сонячного випромінювання, головним чином від впливу ультрафіолетових променів. У дермі знаходяться потові і сальні залози, а також коріння волосся. Ці органи разом з нігтями називаються додатковими органами шкіри.

З косметичної точки зору найважливішою частиною шкіри є її верхній, поверхневий шар - надкожица (епідерміс). Епідерміс хоча дуже тонкий (його товщина на вії досягає 0,1 мм, на підошві - 2 мм), складається з п'яти шарів. Перший шар - основні (базальні) клітки, вони мають циліндрову форму і щільно прилягають один до одного. У протоплазмі цих кліток знаходиться меланін (шкірний пігмент), кількість якого коливається залежно від опромінювання шкіри ультрафіолетовими променями. Меланін обумовлює коричневе забарвлення шкіри. Між основними клітками розташовуються світліші клітки - меланоциты. У них утворюється меланін, що відкладається потім в основних клітках. Основні клітини дуже швидко діляться, дякуючи чому, у разі пошкодження поверхні шкіри, ці клітки пересуваються у напрямку до поверхні, забезпечуючи тим самим швидке загоєння ран.

Другий шар утворюють шиповидні (або соковиті) клітки. Це найбільш широкий шар епідермісу, він складається з 4-7 клітинних лав. Клітки цього шару многоугольны, у міру наближення до поверхні клітки даного шару стають все більш і більш плоскими. Між собою вони з'єднуються тонкими протоплазматическими відростками. Ці волокна схожі на шпильки.

Наступний шар - шар зернистий, названий так тому, що його клітки містять зернятка речовини, подібної роговому, яке називається кератогеалином. Клітки цього шару плоскіші, ніж клітки попереднього шару; вони щільно прилягають один до одного, мається в своєму розпорядженні своєю довгою віссю паралельно поверхні шкіри.

Над шаром зернистих кліток знаходиться блискучий шар світлих кліток. Клітки цього шару не містять ні ядер, ні зерняток і сильно заломлюють світло. Цей шар бере участь у водному обміні організму, оскільки через шкіру відбувається виділення води.

Роговий шар - це останній поверхневий шар епідермісу, дотичний безпосередньо із зовнішнім середовищем. Він утворений плоскими клітками, позбавленими ядра. Роговий шар - це вже мертва частина епідермісу, отшелушивающаяся і що відпадає з шкірної поверхні. Цей шар захищає шкіру від впливів зовнішнього середовища.

Розріз шкіри. Схема

А. Нормальная шкіра:

1- роговий шар

2- блискучого шару

3-зернистий шар

4-шиповидний шар

5- основного шару

6-дотикове тільце

7-потова залоза

8-сальна залоза

9-волосяна цибулина

10-пластинчасте тільце

Б. Пузирек- обмежена порожнина

наповнена рідиною і

що підноситься над поверхнею

В. Прищик - обмежене щільне

піднесення на шкірі

Функція шкіри

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Косметика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок