Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Мультивібратори

Мультивібратори

Назва:
Мультивібратори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,66 KB
Завантажень:
786
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мультивібратори

Для одержання коливань, що характеризуються ділянками зі стрибкоподібними змінами напруг і струмів (так званих “розривних коливань”), застосовуються релаксаційні генератори або релаксатори. Релаксатори, як і тригери, ставляться до класу спускових пристроїв і базаються на застосуванні підсилювачів з колом позитивного зворотного зв'язку або приладів з негативним опором. На відміну від тригерів, що мають два стійких стани, генератори релаксаційного типу мають максимум один стійкий стан.

Мультивібратор - генератор прямокутних імпульсів релаксаційного типу з резистивно - ємнісними позитивними зворотними зв'язками, що використає замкнутий у коло позитивного зворотного зв'язку двох касдний підсилювач.

Мультивібратор може працювати в одному із трьох режимів: автоколивальному, що характеризується відсутністю стійких станів; існують два, що чергуються в часі стани квазірівноваги;

чекаючому, при якому існує один стійкий стан і один стан квазірівноваги. Перехід від стійкого стану в стан квазірівноваги відбувається під впливом зовнішніх імпульсів, що запускають, а момент повернення в стійкий стан визначається параметрами часозадаючого ланцюга (часом релаксації). Таким чином, на один імпульс зовнішнього впливу чекаючий мультивібратор виробляє один імпульс заданої тривалості;

синхронізації. У цьому режимі на мультивібратор впливає зовнішня синхронізуюча напруга. При цьому режимі існують два чередующихся стани квазірівновагу, але період коливань дорівнює або кратний періоду синхронізуючого впливу.

Мультивібратори застосовуються в якості задаючих генераторів, розширювачів імпульсів, дільників частоти.

Якщо в тригерних пристроях початковий розвиток регенеративного процесу, що забезпечує формування крутих перепадів, напруги, викликається зовнішніми імпульсами керування, то в мультивібраторах цей процес розвивається автоматично завдяки наявності часозадаючих (хронірующих) елементів, якими звичайно є RC-ланцюги. Зрозуміло, що в тому чи іншому випадку генераторний пристрій являє собою підсилювальний ланцюг того або іншого типу, охоплений позитивним зворотним зв'язком. Таким чином, мультивібратор являє собою релаксаційний автогенератор напруги прямокутної форми. Термін «автогенератор» означає, що він генерує незатухаючі коливання без якого-небудь запуску ззовні й не має стійких станів рівноваги. Релаксаційний характер коливань вихідної напруги вказує на те, що умови самозбудження виконуються в широкому діапазоні частот.

Загальна характеристика мультивібраторів

При проектуванні мультивібраторів як елементна база використають біполярні, польові й одноперехідні транзистори, а також аналогові й цифрові інтегральні мікросхеми. Останніми найчастіше є операційні підсилювачі й логічні елементи. Напівпровідникові прилади в мультивібраторах працюють у ключовому режимі.

При роботі мультивібратора в режимі автоколивань виробляються періодично повторювані імпульси прямокутної форми. Частота генеруючих імпульсів визначається параметрами часозадаючого ланцюга, властивостями схеми й режимом її живлення. На частоту автоколивань впливає підключене навантаження. Звичайно мультивібратор застосовується як генератор імпульсів великої тривалості, які потім використаються для формування імпульсів необхідної тривалості й амплітуди.

Таким чином, мультивібратори, що працюють в автоколивальному режимі, застосовуються найчастіше як задаючих генератори. Тому до них пред'являються вимоги високої стабільності частоти, що, однак, може бути досягнуто тільки застосуванням спеціальних заходів щодо стабілізації частоти періодичної послідовності імпульсів. Звичайно відносна нестабільність частоти при впливі різних дестабілізуючих факторів становить кілька відсотків.

Мультивібратори можуть також працювати в чекаючому режимі, і режимі синхронізації.

У чекаючому режимі мультивібратор має один стан стійкої рівноваги. При впливі імпульсу, що запускає, мультивібратор виробляє один прямокутний імпульс, після чого вертається в стан стійкої рівноваги. Вимоги, які ставляться до чекаючих мультивібраторів, аналогічні вимогам до тригерів.

У режимі синхронізації на мультивібратор впливає зовнішня періодична напруга часто синусоїдальної форми. При цьому частота періодичної послідовності прямокутних імпульсів, які генеруються мультивібратором, дорівнює або цілому числу раз менше частоти синхронізуючої напруги. При знятті синхронізуючої напруги мультивібратор продовжує працювати в автоколивальному режимі.

Мультивібратори на біполярних транзисторах

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мультивібратори

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок