Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Розвиток зв’язку в Україні

Розвиток зв’язку в Україні

Назва:
Розвиток зв’язку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,97 KB
Завантажень:
527
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Приємно бачити, що календарний рік зв’язківці України завершили серед лідерів. А про стабільний розвиток галузі свідчать показники року, що минув. Для прикладу проаналізую досягнуте і наведу деякі статистичні дані. Так, операторами всіх форм власності надано послуг зв’язку на 13,2 млрд. грн. – на чверть більше, ніж за 2002 рік. Відбулося це насамперед за рахунок збільшення послуг населенню, які зросли на 45% і становили 6,5 млрд. грн.

Швидкими темпами реконструюються телефонні мережі загального користування з використанням новітнього обладнання вітчизняного виробництва. Неабияк цьому сприяють і зрослі на третину порівняно з 2002 роком обсяги капітальних інвестицій у розвиток засобів зв’язку: цей показник сягнув трьох з половиною мільярдів гривень.

Понад 100 вітчизняних промислових підприємств на 1 млрд. грн. Виробили продукції для галузі зв’язку. Це на 30% більше порівняно з аналогічним періодом 2002 року. 90% продукції національного виробника реалізується в Україні в основному для потреб ВАТ “Укртелеком”.

З використанням вітчизняного обладнання – цифрових систем комутації – реконструюються телефонні мережі загального користування. Загалом на кінець року рівень цифровізації ліній звязку становить 71 відсоток. Майже вдвічі зросла кількість абонентів мобільного зв’язку: нині їх налічується 6,5 млн.

Зазначу водночас, що, на жаль, вітчизняною промисловістю ще не виробляється цілий спектр обладнання. Це високошвидкісні системи передачі даних, радіорелейні лінії магістрального зв’язку, цифрові термінали мобільного зв’язку, обладнання доступу до мережі Інтернет, сучасні багатофункціональні, високопродуктивні комутаційні системи.

В арсеналі Укрпошти – близько 70 видів послуг. Серед них, крім традиційно поштових, є й впроваджені на базі інформаційних технологій електронна пошта, електронний переказ, послуги Інтернет-пунктів тощо. У завершальній стадії – міжнародний проект щодо створення системи реєстрації та контролю за проходженням поштових відправлень.

Загалом на модернізацію обладнання та впровадження нових технологій спрямовано 64,2 млн. грн. Капіталовкладень, збудовано і реконструйовано 38 об’єктів поштового зв’язку, а 85 – капітально відремонтовано.

Серед пріоритетних напрямів – комплексна механізація та автоматизація виробничих процесів на усіх ланках технологічного процесу, розширення номенклатури видів послуг, у тому числі й на базі новітніх технологій, впровадження технології обробки внутрішніх і міжнародних реєстрованих поштових відправлень та системи контролю за їх пересиланням на базі автоматичної ідентифікації штриховим кодом, з можливістю відстежування їх проходження в режимі “on-line”.

Водночас хотілося б наголосити, що Укрпошта переживає сьогодні непрості часи, адже повністю працює на госпрозрахункових засадах. Через це нині третина загального виду послуг не властива пошті й пов’язана з іншою діяльністю.

З одного боку, це допомагає їй вижити, а з другого – призводить до зменшення кількості основних поштових послуг, а подекуди й зниження їх якості. А Укрпошта, як державне підприємство, має надавати споживачам послуги саме поштового зв’язку і високої якості. Передусім це стосується універсальних послуг. Щоб виконувати ці функції, Укрпошта потребує термінової державної підтримки, а проблеми поштовиків – розв’язання на державному рівні.

Набуває розвитку національний сегмент мережі Інтернет. Наведу такі дані: якщо 1998 року кількість користувачів мережі Інтернет оцінювалась у 0,2% населення України, то сьогодні послугами Інтернет з різною періодичністю користується близько 8% населення, тобто 3,5% млн. жителів.

Зріс обсяг українських інформаційних ресурсів, доступних через мережу Інтернет.

ВАТ “Укртелеком” забезпечує високоякісний зв’язок між національним сегментом мережі Інтернет та глобальною мережею з високошвидкісним доступом до вузлів Західної Європи, США та Росії. Послуги доступу до Інтернет нині надаються національним оператором на 500 вузлах.

Відсутність збалансованих тарифів доступу до національних каналів передачі Інтернет-трафіку, залежність вартості оренди каналів передачі даних від відстані були головним стримуючим фактором розвитку Інтернет в Україні у 2003 році. Тому Держкомзв’язку став ініціатором побудови в Україні магістральної мережі обміну (backbone) Інтернет-трафіком, що має значно спростити доступ до Інтернету населенню з віддалених регіонів України.

Вже здіснено державну реєстрацію “Українського Інтернет-консорціуму”, створеного для побудови Національної мережі обміну Інтернет-трафіком. До складу консорціуму увійшли 8 учасників з різних регіонів України і в лютому нинішнього року буде забезпечено їх підключення до магістральної мережі ВАТ “Укртелеком”.

Минулого року Держкомзв’язку брав активну участь у створенні законодавчої бази, що регламентує діяльність галузі зв’язку та інформатизації. Зокрема було прийнять три важливих Закони України в цій царині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток зв’язку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок