Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Функціонування студентських гуртожитків

Функціонування студентських гуртожитків

Назва:
Функціонування студентських гуртожитків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Програма емпіричного соціологічного дослідження

Розділ 1. Методологічна частина

Загальна характеристика проблеми. Кожен студент, якому потрібне житло у Львові, як варіант завжди розглядає один досить-таки традиційний – поселення у гуртожиток. Зважившись, прагнуть, звичайно ж, отримати пристойну кімнату. Та здебільшого на них чекає низка розчарувань. У кімнаті для трьох часто поселяють четверо студентів, де є 1-2 тумбочки, 3 ліжка і напіврозбита шибка у вікні. Вражає не лише кількість наданих у твоє розпорядження предметів, а і їх стан. Та зате вони чудово зливаються із обідраними стінами та стелею, що часто осипається на скрипучу витерту підлогу. Незважаючи на те, що бюджет Національного університету Львівської політехніки передбачає значні витрати на студмістечко, їх, напевне, недостатньо, щоб задовольнити мінімальні потреби молодих людей. А до їх найболючіших проблем належать:

• відсутність води на 4-9 поверхах з 9 до 18 год. холодної води, а також гарячої, яка буває лише 3 год. на добу, та й то – лише протягом опалювального періоду;

• відсутність або жахливий стан «меблів» у кімнаті;

• вікна з величезними щілинами через яких взимку в кімнаті, як і надворі, може падати (і падає) сніг

• просто «чудові» стіни та стеля, які потребують нагального ремонту (його студенти роблять за власні кошти)

Звичайно ж, кілька студентів можуть собі дозволити дати більшого, ніж звичайний, хабаря для поселення у гуртожиток - і їм може пощастити мати кращі кімнати.

Отже, маємо проблемну ситуацію, коли виникає протиріччя між жителями студмістечка і його керівництвом.

Тема дослідження може бути сформульована так: «Функціонування студентських гуртожитків НУЛП»

Завдання дослідження:

• визначення основних проблем щодо поселення в гуртожитки;

• визначення думки студентів щодо стану гуртожитків;

• дослідження недоліків та переваг життя у гуртожитку.

Об’єкт дослідження - об’єкт дослідження: жителі студмістечка НУЛП.

Час дослідження – квітень 2005.

Предмет дослідження – хоча ми розуміємо, що студенти, які проживають у гуртожитку стикаються з безліччю проблем, предметом нашого соціального дослідження ми обрали лише їх частину – ті, які пов’язані із власне функціонуванням гуртожитків.

Гіпотези дослідження.

Гіпотеза-підстава: хоча студентське містечко переповнене, та все ж ми всі добре знаємо, що проживання там не є ідеальним варіантом.

Гіпотези наслідки: основні проблеми функціонування студентських гуртожитків:

• відсутність води 18 год. на добу;

• жахливий стан кімнат, меблів, вікон;

• наявність мишей, тарганів;

• це в свою чергу породжує породжує «неповагу» студентів до того майна гуртожитку, яке ще у стані для чогось служити.

• життя у студентських гуртожитках «чужих» студентів чи взагалі людей, що вже давно в гуртожитку не навчаються;

• ці проблеми можна назвати такою-собі «маленькою корумпованістю» гуртожитків.

Розділ 2. Методична частина

Методи дослідження: Вибираючи методи збору інформації, почнемо із структурування об’єкта дослідження. Упускаючи ту частину студентів, які з тих чи інших причин не поселились в гуртожитку, опитування проводимо серед молодих людей, жителів студентського містечка НУЛП. Інформацію про проблеми їх поселення і проживання можна одержати, проаналізувавши такі документи:

• заяви-скарги студентів до управління студмістечка

• заяви жителів гуртожитку, подані до коменданта, зі скаргами на умови проживання

• описи майна гуртожицьких кімнат

З цих документів можна дізнатись про проблеми функціонування гуртожитків, умови проживання, кількість вільних місць у гуртожитках, про майно гуртожитків та їх стан.

Також як допоміжну інформацію можна використовувати висновки досліджень щодо функціонування студентських гуртожитків з попередніх років.

Метод спостереження можна застосовувати безпосередньо оглядаючи кімнати в гуртожитках. Специфіка дослідження не передбачає застосування експериментальних методів.

Виходячи із завдання планової роботи, найбільшу користь, на наш погляд, може принести метод опитування. Тому ми приймемо його як основний і зупинимося на його використанні у плановій роботі.

Генеральною сукупністю нашого соціологічного опитування являються жителі гуртожитків НУЛП. Вибіркова сукупність дорівнює 30 осіб. Ми провели вибіркове дослідження за допомогою анкетування і не претендуємо на високу репрезентативність отриманих даних. Даним соціологічним дослідженням ми хочемо звернути увагу на дану проблему.

Анкета

Шановний друже!

Ми – студенти «Львівської політехніки», просимо Вас взяти участь у соціологічному опитуванні, яке стосується функціонування студентських гуртожитків. Просимо відповідати чесно. Анонімність та конфіденційність гарантуємо. Просимо детально ознайомитись із запитаннями і обвести ті відповіді, які найбільшою мірою збігаються з вашою позицією або дописати свій варіант відповіді. Більшість питань підсвідомлюють однозначну відповідь.

Завчасно дякуємо!

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Функціонування студентських гуртожитків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок