Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Міграції тварин

Міграції тварин

Назва:
Міграції тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Міграції тварин
Типи міграцій
Міграції можна умовно розділити на три категорії: власне міграції, до яких відносяться регулярні переміщення переважної більшості особнів популяції по суворо певних маршрутах; кочування, або переміщення розрізнених груп тварин поза періодом розмноження по невизначених маршрутах в межах звичайного ареалу виду, і інвазії епізодичні, як правило, однонаправленні, переміщення великого числа особнів далеко за межі свого ареалу, що часто призводять до загибелі більшості мігрантів.
Прикладами власне міграцій є перельоти птахів, пересування прохідних риб, морських черепах, низки наземних і морських ссавців. Такі міграції пов'язані або з тимчасовими змінами зовнішніх умов, або з різними вимогами до умов місць нагулу і місць розмноження, або з тим і іншим одночасно. До цієї категорії належать і вертикальні міграції водних і ґрунтових тварин їх переміщення з поверхневих шарів в глибинні і зворотно в залежності від умов, що визначаються сезоном і навіть часом діб. Крім видів, що здійснюють регулярні переміщення, існують тварини, міграції яких пов'язані із здійсненням єдиного в життю репродуктивного циклу. З'явившись на світ, молоді особні таких видів мігрують до місць нагула (часто пасивно переносимі течіями), а через декілька років, досягши статевої зрілості, активно рухаються до місць розмноження, де після нересту гинуть. До такою твариною відносяться, наприклад, європейське вугор і тихоокеанські лососі, проходные види міног, а також деякі морські кільчасті черв'яки, що мешкає на дні і що спливає під час шлюбного сезону на поверхню (палоло). У деяких комах (бабочки монархи і репейницы, пустинна сарана і інш.) міграційний цикл здійснюється представниками декількох (звичайно двох) поколінь, т. е. в дорогу відправляються одні особні, а повертаються їх нащадки.
Протяжність міграційних маршрутів тваринних широко варіюється від декількох метрів або десятків сантиметрів (добові і сезонні вертикальні міграції грунтових організмів і планктону в дрібних водоймищах) до десятків тисяч кілометрів (у деяких перелітних птахів).
Прикладами кочування служать переміщення в пошуках більш кормных районів ряду зимуючих птахів в помірних широтах або кажанів, що харчуються фрукти в тропіках.
Инвазии відомі, наприклад, у леммингов, антилоп-спрингбоков, у ряду саранчовых. Вони звичайно відбуваються через досить великі проміжки часу (одне покоління на декілька осідлий) і часто пов'язані зі спалахами чисельності і подальшим виснаженням кормових ресурсів в звичних житлах, а також зі стихійним лихом (засуха, пожежа, неврожай кормів). Іноді значне число особнів-мігрантів не гине і через певний час повертається в межі основного ареалу. Такі инвазии відрізняються від кочування тільки своєю нерегулярністю і більш численними групами, що одночасно переміщається в одному напрямі. Іноді инвазии розглядають як початковий етап формування регулярних міграцій. Умовно до инвазиям можна віднести і спроби розселення особнів, що повторюються чергового покоління на нових територіях, що не приводять, однак, до розширення ареалу вигляду. Наприклад, кожний рік на Південний берег Криму і Чорноморське побережжя Кавказу прилітають олеандрові бражники, що з'явилися на світ в Туреччині. Бабочки живуть в нових місцях все літо і залишають потомство, яке, однак, взимку гине. А весною з Туреччини прилітають нові бабочки.
Походження міграційних маршрутів
Виникнення регулярних міграцій і формування в ході еволюції певних міграційних шляхів зв'язують з поступовими кліматичними змінами, наприклад, з настанням і відступом льодовиків або опустыниванием певних територій. Так, міграційні шляхи птахів, що перетинають Цукру в самої безводній її частині, могли скластися в ті часи, коли ця пустеля була не такою безплідною. Допускається, що деякі сучасні міграційні шляхи склалися на фоні географічних особливостей більш древніх епох. Маршрут птахів, мігруючих з Індії на Мадагаскар, можливо, раніше проходив над сушею, що з'єднувала в свій час Азію з Африкою. Формування протяжних і посередніх міграційних шляхів тваринних іноді пов'язують також з дрейфом материків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Міграції тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок