Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Висвітлення у ЗМІ ходу впровадження європейських стандартів освіти у систему вищої освіти України

Висвітлення у ЗМІ ходу впровадження європейських стандартів освіти у систему вищої освіти України

Назва:
Висвітлення у ЗМІ ходу впровадження європейських стандартів освіти у систему вищої освіти України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
«Висвітлення у ЗМІ ходу впровадження європейських
стандартів освіти у систему вищої освіти України»
Зміст:
Вступ………………………………………………………………….3
«І вся Європа в гості до нас. Болонський процес»………………...4
«Циклический интеллект.
Болонский процесс - парадоксам враг»……………………….……7
«Приєднатися до Болонського процесу як рівні партнери»………11
«Наука сьогодні -- факти і коментарі»………………………….....13
Висновки……………………………………………………………...14
Література…………………………………………………………….15


Болонським процесом з 1999 року -- року підписання Болонської декларації міністрами освіти 29 європейських держав -- стали називати рух, ціль якого полягає в "гармонізації" систем освіти, насамперед вищої, країн Європи.
Єдиний освітній простір повинен дозволити національним системам освіти європейських країн взяти все краще, що є в партнерів -- за рахунок підвищення мобільності студентів, викладачів, управлінського персоналу, зміцнення зв'язків і співробітництва між вузами Європи і т.д.; у результаті єдина Європа стане більш привабливішою на світовому "освітньому ринку".
Для забезпечення "гармонізації" системи вищої освіти повинні стати "прозорими", максимально порівнянними, що може бути досягнуте за рахунок широкого поширення однотипних освітніх циклів (бакалавріат - магістратура), введення єдиних або тих систем освітніх кредитів (залікових одиниць), що легко піддаються перерахуванню, однакових форм фіксування одержуваних кваліфікацій, взаємної визнаваємости академічних кваліфікацій, розвинених структур забезпечення якості підготовки фахівців і т.д.1
Дискусії, полеміка, суперечки із приводу формування загальноєвропейських норм і стандартів в освіті й науці йдуть у ЗМІ вже давно й досить бурхливо. Супротивники й прихильники процесу оперують великою кількістю фактів і доводів «за» й «проти». Нижче приведені матеріали ЗМІ, які висвітлюють хід впровадження європейських стандартів освіти у систему вищої освіти України.
«І вся Європа в гості до нас. Болонський процес» --
під такою назвою вийшла публікація власного кореспондента газети «Донецький кряж» Ірини Шевченко2. До вивчення такого явища, як Болонський процес, журналістка підійшла ґрунтовно. Починається матеріал з того, що Шевченко ділиться з читачами своїми роздумами і власним баченням проблеми -- розповідає про початок нового навчального року (2007/2008). «Надворі осінь. Викладачі й студенти наших вищих навчальних закладів (ВНЗ) розпочали навчальний процес з таємним полегшенням: ривка в Болонський процес поки не спостерігається й майже все залишається в нас як і раніше, -- розпочинає свої роздуми журналістка. -- Роботодавці розглядають дипломи фахівців так само поблажливо, як і дипломи новоявлених магістрів. І ніхто не знає, що робити з випускниками-бакалаврами. Поголовного тестування на вступних іспитах не було. На іспитах взагалі не спостерігалося особливого ажіотажу, тому що кількість абітурієнтів уже цього року виявилася трохи меншою, ніж кількість місць у численних ВНЗ […].
Що ж відбувається у вищій школі України?» -- ставить питання своїм читачам Ірина Шевченко. Відповідь вона дає у наступних розділах:
«Вони і ми» -- розділ розповідає про засідання членів європейської Спостерігаючої Ради Великої Хартії університетів, що проходило у Донецьку і Маріуполі. «Справжні перетворення для України почнуться тільки після 2010 року, а до цього нам ще тільки необхідно довести, що ми виросли з коротких штанців. Парадокс: ми пишаємося своєю системою вищої школи, але хто знає про нашу гордість? Нас, гордих, недовірливо й пильно вивчають на предмет відповідності», -- робить свій малесенький, але по своєму важливий у контексті розділу, висновок журналістка.
«Наміри учасників Великої Хартії університетів»
По-перше - учасники процесу вважають, що необхідно забезпечити розвиток самостійності вищих навчальних закладів.
Кожен навчальний заклад - автономний інститут, що діє усередині суспільств, по-різному організованих у силу історичних і географічних умов. ВНЗ зберігає й створює, критично осмислює й поширює культуру своєї країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Висвітлення у ЗМІ ходу впровадження європейських стандартів освіти у систему вищої освіти України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок