Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Можливість залучення інвестицій в сільське господарство за допомогою аграрно-промислової інтеграції

Можливість залучення інвестицій в сільське господарство за допомогою аграрно-промислової інтеграції

Назва:
Можливість залучення інвестицій в сільське господарство за допомогою аграрно-промислової інтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,88 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Можливість залучення інвестицій в сільське господарство за допомогою аграрно-промислової інтеграції


Перехідний період характеризувався кардинальними інституціональними змінами в АПК нашої країни. Вони проходили одночасно зі становленням нових форм господарювання, спадом виробництва і соціальним шоком. Під час проведення економічних реформ в країні були деформовані господарські зв'язки, що призвело до деструктуризації всієї економіки, поставило сільське господарство в жорсткі рамки ринкових відносин. Відсутність злагодженого механізму регулювання ринку, ефективної підтримки вітчизняних товаровиробників, стабільних кредитних ресурсів поставило багатьох сільськогосподарських підприємств на межу банкрутства [1, с.8].
Для переходу до стабільної господарської діяльності, переозброєння виробництва, а також поліпшення якості продукції підприємствам і організаціям потрібні інвестиції. З їх допомогою зміцнюється матеріально-технічна база підприємств, здійснюється розширене відтворення основних засобів.Питанням інвестиційної діяльності, залучення інвестицій в АПК України та аграрно-промислові формування приділяють увагу чимало сучасних вчених -економістів: І.Т. Балабанов, В.П. Горьовий, С.О. Гуткевич, М.І. Кісіль, М.Ю. Коденська, Г.П. Лайко, О.В. Мазуренко, М.Й. Малік, Ю.Б. Петруня.
Сьогодні  сільське господарство не входить до переліку інвестиційно привабливих галузей. Інвестори віддають перевагу промисловості.
Лише незначний відсоток інвестицій, які надходять в АПК України, припадає на сільське господарство, тим часом як промисловість отримує переважну частину цих інвестицій. Протягом 2001-2005 років обсяг інвестицій в основний капітал у сільське господарство зріс на 3399 млн. грн., а промисловість на 21380 млн. грн., тобто промисловість отримала на 17981 млн. грн. більше. [2].
З точки зору незалежного інвестора вкладання капіталу лише в сільське господарство являється дуже ризикованим. Набагато вигідніше вкладати кошти в процес переробки і реалізації сільськогосподарської продукції [1, с.9]. Тому важливим фактором залучення інвестицій в аграрний сектор економіки являється аграрно-промислова інтеграція.
За В.Г.Андрійчуком аграрно-промислова інтеграція - це організаційне поєднання сільськогосподарського і технологічно пов'язаного з ним промислового виробництва з метою одержання кінцевої продукції з сільськогосподарської сировини і досягнення більшої економічної вигоди завдяки взаємній матеріальній зацікавленості і відповідальності всіх учасників агропромислового виробництва за кінцеві результати його функціонування [3, с.332].Саме в аграрно-промислових підприємствах забезпечується повний завершений цикл виробництва продукції. Спільними зусиллями долаються кризові явища за рахунок фінансування перспективних інвестиційних програм; ведеться будівництво нових об'єктів за спільно затвердженими планами; здійснюється пріоритетне забезпечення сировиною і матеріально-технічними ресурсами виробничих потужностей та надається взаємна допомога у збуті продукції.
Висока економічна ефективність інтегрованих структур досягається за рахунок розширення масштабів виробництва, поглиблення його спеціалізації, поліпшення якості та підвищення пріоритетних напрямів інвестування, впровадження досягнень науково-технічного прогресу в усіх галузях та вирішення соціальних питань.
Активізація інтеграційного процесу у формі створення нових аграрно-промислових формувань потребує наукового узагальнення їх розвитку та виявлення виробничих типів, обґрунтування їх раціональних організаційно-виробничих структур, розробки стимулюючих економічних взаємозв'язків і відносин як внутрішнього характеру, так і між такого типу формуваннями й державою та економічного механізму їхнього ефективного господарювання [4, с.31].
Оскільки сільське господарство не входить до переліку інвестиційно привабливих галузей, а інвестори віддають перевагу промисловості доцільним на нашу думку буде поєднання цих галузей за допомогою аграрно-промислової інтеграції, що допоможе залучити інвесторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Можливість залучення інвестицій в сільське господарство за допомогою аграрно-промислової інтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок