Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Аналіз випуску продукції за асортиментом і складом продукції

Аналіз випуску продукції за асортиментом і складом продукції

Назва:
Аналіз випуску продукції за асортиментом і складом продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,05 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Аналіз випуску продукції за асортиментом і складом продукції


Аналіз асортименту продукції дає можливість вирішити проблему вибору номенклатури продукції, яку випускають. Основним завданням асортиментної програми є визначення структури виробництва підприємства (дільниці), а саме:
- визначення співвідношення між новою продукцією, що потребує вдосконалення та модифікації, традиційною продукцією, що не
потребує вдосконалень, і застарілою продукцією;
- визначення номенклатури продукції, яку випускають;
- оцінювання числа моделей та модифікацій однієї і тієї ж продукції, яку випускають;
- визначення структури життєвого циклу за всією номенклатурою продукції, яку випускають, та перспектив оновлення асортименту.
Формування асортиментної програми здійснюється з урахуванням необхідних ресурсів, рівня техніки та технології виробництва, можливостей створення нового виробництва в оптимальні терміни, наявності патентів; очікуваної рентабельності виробництва та термінів окупності інвестицій; наявності управлінськихкадрів та кваліфікації персоналу на всіх ланках виробничого циклу; наявності стійких зв'язків із постачальниками; ступеня ризику, пов'язаного із сезонністю попиту. Асортиментна програма спрямована на оптимізацію використання технологічних знань та досвіду своєї фірми, оптимізацію фінансових ресурсів з точки зору рентабельності товарів, які випускають.
В основі формування асортиментної політики лежить концепція життєвого циклу товару. На кожному етапі життєвого циклу товару використовують різні форми і методи торгівлі та застосовують різні засоби стимулювання збуту, (причому наявні специфічні особливості при збуті різних товарів споживчого призначення, а також продукції виробничого призначення).
Розробка асортиментної політики потребує постійної уваги до вивчення продукту з точки зору його життєвого циклу та прийняття своєчасних рішень щодо впровадження нової продукції, модернізації та вдоско-налення традиційних видів продуктів, зняття товарів з виробництва.
Практика показує, що розробкою та здійсненням асортиментної програми займається центральний апарат управління постійно.
Коли номенклатура виробів розроблена, відповідальність за впровадження нововведень у виробництво покладають на виробничі дільниці.
Одночасний випуск новихтоварів і вдосконалення традиційних товарів і технологій, як правило, характерні лише для великих підприємств та об'єднань.
Виробники невеликих підприємств переважно спеціалізуються за видами діяльності, тобто:
- виробники-новатори - виготовляють нову продукцію;
- підприємства і фірми займаються випуском оригінальних модифікацій вже відомих виробів;
- машинобудівельні підприємства вузького профілю випускають нескладні вироби або деталі масового випуску.
Виконання укладених контрактів про поставки залежить від випуску конкретних видів продукції, тобто від виконання завдань щодо асортименту продукції.
Асортимент продукції'- це перелік найменувань виробів із вказанням одиниць вимірювання кожного з них. Залежно від рівня контролю виконання контрактів розрізняють асортимент двох видів: обов'язковий і повний.
Повний асортимент визначає саме підприємство на основі договорів із покупцями.
Джерелом данихдля аналізу виконання завдання щодо асортименту за квартал, півріччя, рік служить форма 1-П, але вона містить дані за групами продукції, тобто за груповим асортиментом. Аналіз виконання завдання щодо повного асортименту проводять на основі машинограми «Відомість випуску продукції з виробництва» («Відомість надходження готової продукціїна склад»).
Існує кілька способів аналізу виконання за асортиментом.
Найбільш простим є спосіб найменшого відсотка.
Спочатку виявляють найнижчий відсоток виконання завдання щодо випуску конкретного виду продукції (але не вищий за 100%), а потім приймають його за кінцевий показник виконання завдання щодо асортименту.
При першому способі відсоток виконання завдання щодо асортименту дорівнює 80%. При такому способі оцінювання не враховують питому вагу в обов'язковому асортименті тих виробів, завдання щодо випуску яких не виконано.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аналіз випуску продукції за асортиментом і складом продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок