Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Історія вузлів. Основні типи вузлів, техніка їх виконання

Історія вузлів. Основні типи вузлів, техніка їх виконання

Назва:
Історія вузлів. Основні типи вузлів, техніка їх виконання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,22 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему:
“Історія вузлів. Основні типи вузлів, техніка їх виконання”


Ми щодня в'яжемо вузли. Можна сказати, з них починається наш день: ми зав'язуємо шнурки черевиків, краватки, пояси. Відправляючись в дорогу, затягуємо мотузком речі і знову в'яжемо вузли. Коли ми їдемо відпочивати, нас знову переслідують вузли - на речових мішках, наметах, волейбольних сітках, риболовецьких снастях.
Одним словом, мотузок (шнур, канат) був і залишається важливою штукою в руках людини. У наші дні навіть в космосі люди не змогли обійтися без мотузка (це був особливий синтетичний трос): він застосовувався у вигляді фала для страхування при виході космонавтів з корабля в космічний простір. Для яких би потреб не застосовувався мотузок, він немислимий без вузлів, зроблених на ньому хитромудрих переплетень, зв'язок і петель. Як тільки ми беремо в руки мотузок, ми тут же починаємо думати, як його зав'язати.
Існує немало професій, робота в яких пов'язана з в'язкою вузлів. Візьміть, наприклад, ткача, шевця, кравця. Уміння зав'язувати вузли для них - операція виняткової важливості, і вони виконують її прекрасно.
Без уміння в'язати вузли немислимо собі уявити професійного моряка, рибака, рятувальника, альпініста і дельтапланериста, будівника, монтажника-висотника, такелажника, пожежника. Ці професії вимагають уміння в'язати особливі, необхідні для них вузли. Людей цих професій видно відразу вже по тому, як вони в руки беруть мотузок.
Два слова про спритність, яку проявляють умільці при в'язці вузлів. Як стверджує “Книга рекордів світу”, що видається щорічно англійською пивоварною фірмою “Гіннес”, за швидкістю в'язки вузлів чемпіоном є якийсь Клінтон Бейлі, американець з міста Пасифік-Сіті в штаті Орегон (США). У квітні 1977 року на змаганнях ліги любителів в'язки вузлів він за 8,1 секунди зав'язав шість вузлів.
Але, як це ні дивно, дев'ять з десяти сьогоднішніх жителів, що не мають відношення до перерахованих вище професій, в умінні в'язати вузли зовсім недосвідчені, в цій справі вони наївніші, ніж первісні люди. Вони, в кращому разі, знають три вузли і уміють зав'язувати (хоч і не завжди надійно і красиво) шнурки черевиків, краватку і бант. Але попроси їх міцно зв'язати дві вірьовки, прив'язати мотузок до стовпа або зробити на мотузку петлю, що затягується, вони цього надійно зробити не зуміють. Чому? Тому, що в кожному з трьох окремих випадків вони намагаються застосувати один і той же вузол, який запам'ятали ще в дитинстві: пів-вузла і ще пів-вузла. Зав'язаний таким чином вузол слабкий і навіть небезпечний. Надійність його аніскільки не збільшується, якщо додають ще один напіввузол зверху двох.
Буває ми марно намагаємося прив'язати собаку (ледве не придушивши його), якщо у нас немає під рукою ошийника. Опинившись на воді, ми не уміємо прикріпити човен до палі або риму на причалі, не знаємо, як надійніше прикріпити до троса якір.
Більшість з нас не уміє зав'язувати простій і надійний вузол, який у разі потреби можна було б легко і швидко розв'язати. А коли люди бачать надійно зав'язаний, але не знайомий їм вузол, вони вигукують: “О! Зав'язано морським вузлом!”
Зав'язування вузлів на мотузку для його практичного використання в різних професійних цілях і в побуті належить до якнайдавніших винаходів людства. Вузли, які зв'язують, затягуються, стопорять, швидко розв'язуються, не затягуються і багато інших, придумані людиною тисячоліття тому і вірно служать нам сьогодні, справді геніальні своєю надійністю і простотою.
Можна припускати що первісна людина придумала десяток-інший вузлів раніше, ніж навчилася здобувати вогонь. Очевидно, вона почала застосовувати вузли задовго до того, як винайшла лук і стрілу, леміш, колесо, голку, якір.
Побут, та і взагалі існування первісної людини, неможливо представити без мотузка, зробленого з ліан, волокон рослин, із смужок шкіри або сухожиль убитих тварин. Ним людина користувалася на полюванні, рибній лові, зв'язувала жердини і колоди свого житла, чіпляла кам'яний молоток і сокиру до дерев'яної ручки, прив'язувала до дерева домашніх тварин, робила узду для коня, в'язала колоди плотів, зв'язувала полонених, оснащувала свої примітивні парусні човни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Історія вузлів. Основні типи вузлів, техніка їх виконання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок