Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Кіно ХХ століття

Кіно ХХ століття

Назва:
Кіно ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Кіно ХХ століття


Однієї з відмітних рис культури XX в. є розширення сфер її впливу на людей через засоби масової комунікації, такі, як радіо, кіно, телебачення, що з'явилися продуктами науково-технічної революції. Їхнє значення в посиленні інформаційного обміну важко переоцінити.
Кіно можна без перебільшення назвати мовою ХХ століття. До кінця сторіччя що рухається і звучить картинка, що надходить по чи телебаченню через комп'ютерну мережу, стала головним носієм інформації (політичної, комерційної, наукової, естетической і т.д.).
Якщо на рубежі XIX і ХХ століть з'явилося нове мистецтво – запалився кіноекран, – виходить, це було потрібно, і не «кому-небудь», а тим самим людям, що перед цим екраном збиралися.
Примітивне видовище таїло в собі незвідані можливості. Ті, хто їх відчув, угадав, стали творцями нового мистецтва. Їхні імена нам відомі: Луи Люмьер, Жорж Мельес, Дейвид Уорк Гриффит, Чарльз Чаплін, Сергій Ейзенштейн і багато хто, багато хто інші.
Кінематограф як вид мистецтва відрізняється від інших своєю синтетичністю. У ньому синтезовані естетические властивості літератури, театру, образотворчого мистецтва, фотографії, музики, досягнення в оптику, механіку, хімії, фізіології. Популярність кінематографа полягає у властивій тільки йому сукупності і різноманіттю виразних засобів. Кіно, зародивши на рубежі XIX — XX вв., виникло під впливом потреб суспільства осмислити свою історію, життя і діяльність і розвивалося в руслі культури XX в., тому його стилі і напрямки відповідають основним стилям мистецтва XX в.
Кіномистецтво історично підрозділяється на види. У ньому склалися чотири основних види:
1) Художній (ігровий) кінематограф, що втілює засобами виконавської творчості задум кинодраматического добутку, чи адаптованого добутку чи поезії прози.
2)Документальний, що є особливим видом образної публіцистики.
3) чи Мультиплікація анімація, «одушевляющая» графічні чи лялькові персонажі (людей, тварин, рослини, речі, навіть стихії).
4) Науково-популярний кінематограф, що використовує засоби всіх трьох жанрів для пропаганди знань.
Кіномистецтво багатогранне по жанрах, але для сучасного кіно характерна тенденція до їхнього взаємопроникнення, що реалізується в основному за допомогою новаторських устремлінь і прийомів. Ступінь новаторства залежить від рівня творчості кінорежисера і всіх учасників творчого колективу, від якості і досконалості технічних засобів.
Перші десятиліття після свого виникнення кіно як вид мистецтва лише завойовувало свою популярність. У 20-і м. кінематограф стає не тільки популярним і модним видом мистецтва, але і киноиндустрией: формуються безліч кіностудій, мережа кінопрокату. У цей час створюються шедеври раннього, поки ще німого кіно- «Броненосець Потьомкін» С. Ейзенштейна, «Великий парад» До Видора з Ч. Чапліном, «Жадібність» Е. Штрогейма. Творчість режисерів Д. Вертова, Я. Протазанова, Л. Трауберга, В. Пудовкіна, Г. Козинцева складається саме в цей час Третє десятиліття XX у входить в історію кінематографа як початок епохи звукового кіно, що робить його ще більш масовим. Пануюче положення у світовий киноиндустрии займають США. Комерційні фільми — екранізації бродвейских мюзиклів — у той період дуже популярні. Але створюються і дійсні твори мистецтва: «Нові часи» Ч. Чапліна, «Грона гніву» Дж. Форда, «Хліб наш насущний» К- Видора. У СРСР на екрани виходять шедеври вітчизняного кіно «Веселі хлопці», «Волга-Волга» і «Цирк» Г. Александрова, «Чапаєв» братів Васильєв і ін.
У післявоєнний період кінематографічний світ потрясли стрічки італійських майстрів неореалізму: Л. Висконти, В. де Сика, Р. Росселини, Ф. Феллини, М. Антониони й ін. За останні десятиліття світовий кінематограф збагатився не тільки новими художніми напрямками, але регіональними, національними школами, яким присущи і прогресивний погляд на світ, і глибокий гуманізм, і тонка лірика. Конкурувати з кінематографом може тільки телебачення, і по приступності до зрительской аудиторії, і з комплексу виразних засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кіно ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок