Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Зміст патентної інформації

Зміст патентної інформації

Назва:
Зміст патентної інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Зміст патентної інформації
Патентна інформація – це будь-який вид інформації, що міститься в патентному документі. Патентний документ є офіційно оприлюднюваним та неоприлюднюваним документом. Він містить відомості про результати науково-дослідних, проектно-конструкторських, та інших подібних робіт заявлених або визнаних об'єктами промислової власності (винаходами, корисними моделями, промисловими зразками), а також відомості про охорону прав винахідників, патентовласників.
До джерел патентної документації відносяться: патентні бюлетені патентних відомств і описи до об'єктів промислової власності.
Відповідно до законів України про охорону об'єктів промислової власності «...відомство публікує у своєму офіційному бюлетені встановлені ним відомості про видачу охоронного документа». В Україні офіційний бюлетень називається «Промислова власність» (видається з 1993р.). У Росії це видання «Винаходи»; «Корисні моделі та промислові зразки» і бюлетень «Товарні знаки і знаки обслуговування» (видаються з 1994р.). Відомості про видані закордонні патентні документи публікуються в реферативному збірнику «Винаходи країн світу» (ІСМ із 1972р.).
У вищезгаданих патентних виданнях про кожен об'єкт промислової власності публікуються такі дані:
країна;
реєстраційні, пріоритетні, технічні дані;
дати надання документа для загального ознайомлення;
відомості про осіб, що мають відношення до об'єкта промислової власності.
Відповідно до стандарту ВОІВ «Рекомендації, що відносяться до бібліографічних даних патентних документів і свідчень додаткової охорони» кожному елементу бібліографічних даних привласнюється цифровий або літеро-цифровий код ІНІД (міжнародні цифрові коди для ідентифікації даних), наприклад:
Код 10 – ідентифікація документа;
Код 11 – номер документа;
Код 12 – словесне позначення виду документа;
Код 19 – код країни, відомства або організації, що здійснили публікацію документа;
Код 20 – заявочні дані;
Код 21 – реєстраційний номер заявки;
Код 30 – дані, що відносяться до пріоритету відповідно до Паризької конвенції;
Код 40 – дата(и) надання документа для загального ознайомлення;
Код 50 – технічна інформація та інші (Стандарти ВОІВ, т.1, М.: 1996р.).
Опубліковані патентні документи у виданнях розташовані за індексами міжнародних класифікацій:
патентної – МПК;
промислових зразків – МКПЗ;
товарів і послуг – МКТП.
Пошук патентної інформації – це процес добору відповідному запиту документів або відомостей за однією або декількома ознаками з масиву патентних документів.
Існують три основних види патентних пошуків: тематичний, іменний, нумераційний. На додаток до них – пошук патентних документів-аналогів. Основними засобами пошуку є міжнародна патентна класифікація.
Міжнародна патентна класифікація (МПК) є засобом для однакової в Міжнародному масштабі класифікації патентних документів і елективним інструментом для патентних відомств та інших споживачів, які здійснюють пошук патентних документів з метою встановлення новизни та оцінки внеску винахідника в заявлене технічне рішення (включаючи оцінку технічної прогресивності та корисного результату або корисності).
Важливим призначенням МПК є:
служити інструментом для упорядкованого збереження патентних документів, що полегшує доступ до технічної і правової інформації, яка міститься в них;
бути основою для вибіркового розподілу інформації серед споживачів патентної інформації;
бути основою для визначення рівня техніки в окремих областях;
бути основою для одержання статистичних даних в галузі промислової власності, що в свою чергу дозволить визначати рівень розвитку різних галузей техніки.
Текст першої редакції МПК був створений відповідно до положень Європейської конвенції про Міжнародну патентну класифікацію 1954р.
МПК охоплює всі області знань, об'єкти яких можуть підлягати захисту охоронними документами. Основними її розподілами є: розділ, клас, підклас, група, підгрупа.
Кожний розділ позначений заголовною буквою латинського алфавіту від A до H.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зміст патентної інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок