Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Видатні оратори Давньої Греції та Давнього Риму

Видатні оратори Давньої Греції та Давнього Риму

Назва:
Видатні оратори Давньої Греції та Давнього Риму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,42 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Видатні оратори Давньої Греції та Давнього Риму


ЗМІСТ


ВИДАТНІ ОРАТОРИ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ ТА ДАВНЬОГО РИМУ
Історія ораторського мистецтва береже чудові зразки та прийоми красномовства, багатющі революційні традиції усної політичної пропаганди та агітації.
Кожна епоха характерна своїм стилем і методом у красномовстві, не кажучи вже про розходження їх політичних спрямованостей. Але протягом ряду епох, особливо в періоди революційних потрясінь і прогресивного розвитку різних країн, в ораторському мистецтві, як і в інших сферах людської культури, формувалися деякі основні принципи, що мають певну соціальну цінність і зараз.
Ораторське мистецтво знали ще в Давньому Єгипті, Ассирії, Вавилоні, Індії, Китаї. Однак безупинна історія його починається в античної Греції, де ораторське мистецтво було породжено нагальними суспільними потребами, стало діючим знаряддям соціального прогресу та розвитку рабовласницької демократії.
Хоча перші згадки про ораторське мистецтво та його представників зустрічаються в «Іліаді» і «Одисеї», створених ще в IX-VII ст. до н.е., «Золоте століття» грецького красномовства наступило у другій половині V ст. до н.е., після закінчення греко-перських війн, коли ораторське мистецтво перетворилося в істотний чинник громадського життя Афін і знаряддя політичної боротьби. Від її учасників, що бажають впливати на хід державних справ, було потрібне уміння привселюдно відстояти свою точку зору, переконати і повести за собою народ.
Учитися ораторському мистецтву, володіти їм стало необхідністю для всіх грецьких громадян. Саме в цей період і виникає теорія красномовства - риторика, як теоретичне узагальнення практики ораторського мистецтва, а також зібрання правил і методичних прийомів навчання красномовству. З'явилася і професія ритора - учителя красномовства. Першими викладачами красномовства були софісти - «мандрівні вчителі мудрості». В основу уявлення про сутність красномовства вони поклали навчання про відносність істини. На думку софістів, об'єктивної істини не існує, є лише суб'єктивні судження про неї. Тому не можна вважати, що одна думка істинна, а інша - ні.
Проти навчання про відносність істини – основного постулату риторичних поглядів софістів - уперше виступили Сократ і особливо його учень Платон, котрий риториці софістів протиставив «щире красномовство», засноване на справжньому знанні і тому доступне тільки філософу. Сократ був першим, хто пізнав культурну, власне «людську» цінність спілкування між людьми, перетворивши бесіду в справжнє мистецтво. У «сократичних» бесідах замість вчителя та учнів є ті, що ведуть бесіду, для котрих немає нічого важливіше, чим пробитися до істини. Признається один лише суддя - старшинство думки.
Найбільшим політичним оратором Давньої Греції був Демосфен (384 р. до н.е). Як свідчать сучасники, першу промову Демосфена публіка зустріла градом глузувань: гаркавість і слабкий від природи голос оратора не імпонували темпераментним афінянам. Але в цьому кволому на вид юнаку жив воістину могутній дух. Безупинною працею та тренуванням він здобув перемогу над собою. У давніх письменників знаходимо: «Неясну, шепеляву вимову він долав, вкладаючи до рота камінці і читав на пам'ять уривки з поем, голос зміцнював бігом, розмовою на крутих підйомах…»... Щоб позбутися від мимовільного посмикування плечей, він вішав над собою гострий спис, що заподіював йому біль при будь-якому необережному русі.
Наполегливість і енергія перемогли. Демосфен переборов фізичні нестачі, довів ораторську техніку до досконалості, став найбільшим політичним оратором. Своїм прикладом він підтвердив найважливіший принцип: оратором може стати практично кожний, якщо витратить для цього багато часу і праці.
Оратор і великий політичний діяч Демосфен у своїх промовах закликав афінян до енергійної політики, викриваючи бездіяльність і продажність афінських правителів, і намагався згуртувати грецькі держави для спільної боротьби з ворогом. Його полум'яні промови були результатом великої праці, а ораторські прийоми будувалися на глибокому знанні психології слухачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Видатні оратори Давньої Греції та Давнього Риму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок