Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Музей писанки в Коломиї

Музей писанки в Коломиї

Назва:
Музей писанки в Коломиї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,58 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Музей писанки в Коломиї
Традиція розпису яєць на Гуцульщині і Покутті нараховує багатовікову історію і саме тут, мистецтво писанкарства сягнуло високого рівня. Колекція писанок у Коломийському музеї народного Мистецтва Гуцульщини формувалась багато десятиліть і поступово виникла ідея створити окремий відділ – музей писанкового розпису. Головними завданнями музею мали стати: збирання, зберігання, і популяризація творів народних майстрів, їх наукове опрацювання і донесення до наступних поколінь.
Спочатку планувалося розмістити музей в колишніх польських костелах в Делятині або в Стопчатові. Потім обласне управління культури подало ідею побудови музейної експозиції в Івано-Франківську, в будинку, який знаходився в міському парку і побудований в гуцульському стилі. Але найоптимальнішим варіантом було відкриття музею в Коломийській церкві святого Благовіщення і це було затверджено рішення виконкому міської ради від серпня 1983р.
З цього часу розпочалась інтенсивна праця по створенні музею поповнення колекції, розробка структури музею та тематико-експозиційного плану.
Урочисте відкриття музею відбулось 26 жовтня 1987р. якраз на 400-ліття церкви св. Благовіщення.
Церква-музей розміщувалась на перехресті жвавих автомобільних шляхів, що зумовило активне відвідування музею, хоча він функціонував лише в літній період.
В 1990р. церква була передана віруючим, а музей не отримав постійного приміщення. З 1992р. музей писанкового розпису розміщувався в малопристосованому будинку по вул. Р.Шухевича, 78. Експозиція складалася з чотирьох розділів:
Історія виникнення писанки і її роль в духовній культурі українського народу.
Техніки розпису писанок. Інструментарій. Композиції орнаментальних мотивів.
Писанка – твір мистецтва.
Запозичення писанкової орнаментики іншими видами мистецтва.
Нова сторінка історії музею розпочалась з побудови спеціалізованого будинку, центральна частина, якого має форму яйця висотою біля 13м, яке ззовні розмальоване як писанка. Будівництво тривало рекордний час – 90 днів.
Урочисте відкриття музею відбулося 23 вересня 2000р. під час Х міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю гуцулів, в якому брали участь Президент України та Голова Верховної Ради.
Коли на Прикарпатті перебувають з робочими візитами урядові та іноземні делегації то можна з впевненістю вважати, що вони обов’язково відвідають музей “Писанка”. Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі яйця, яке розмальоване як писанка, стала візиткою Коломиї і приваблює відвідувачів з усіх країн.
В нашому музеї існує традиція пов’язана з його специфікою і започаткована головою ОДА Михайлом Вишиванюком. Вона полягає в тому, що коли музей відвідують перші особи держави, то професійна писанкарка подає їм біле куряче яйце, розтоплений бжолиний віск, писачок і пропонує зробити підпис на поверхні яйця. А потім розписує як писанку. В колекції музею вже є писанки з підписами Президента України Л. Д. Кучми та його дружини Людмили Миколаївни. Голови В. Р. України Івана Плюща. Прем’єр-міністра А. К. Кінаха, віце-прим’єр-міністра В. Семиноженка. Колишніх прим’єр міністрів В. П. Постовойтенка, В. А. Ющенка, міістра оборони О. Кузьмука та ін. Музей відвідали губернатори всіх областей та численні закордонні делегації на чолі з послами та консулами.
Концепцію експозиції музею розробила директор Ткачук Я.Ю., а втілювали її в життя коломийські художники В.Андрушко та М.Ясінський.
На даний час музей перетворився на своєрідний храм мистецтва, звичаїв та традицій. У вестибюлі представлено скульптуру матері Божої з дитям та вишиті чудодійні ікони, які створюють неповторну атмосферу для поглибленого огляду. На другому поверсі представлено писанки з найбільших осередків писанкарства на Гуцульщині та Покутті та з Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та ін. обл. З Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Пакистану та Індії. Також представлено інтер’єр гуцульської хати та композиційна сцена “Великдень”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Музей писанки в Коломиї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок