Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Становлення судової міліції в Україні

Становлення судової міліції в Україні

Назва:
Становлення судової міліції в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему: “Становлення судової міліції в Україні”


План
1. Етапи створення судової міліції
2. Створення та напрямки діяльності спецпідрозділу
судової міліції “Грифон”.
3. Проблеми в діяльності судової міліції
На сьогодні Україна проголошена як суверенна і незалежна, демократична, правова держава. Разом з тим, замало простого декларування цих положень у Конституції. Необхідне вжиття дієвих заходів, спрямованих на практичну реалізацію та втілення цих норм у життя.
Саме на їх забезпечення і спрямована діяльність всіх органів державної влади, яка згідно зі ст. 6 Конституції України здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову гілки .
Завданнями судової влади є здійснення правосуддя, завдяки якому забезпечується дотримання та відновлення прав і свобод громадян, органів, підприємств, установ й організацій.
Зрозуміло, що для ефективної реалізації покладених на суди завдань та функцій повинні бути створені умови їх нормальної роботи, а також – реальні гарантії захисту та безпеки їх працівників та інших учасників судочинства.
Такий захист можливий за умов відповідного нормативно-правового забезпечення діяльності представників судової гілки влади. На сьогодні у даній сфері вже створено певну правову базу. Йдеться про гарантії, які передбачені Конституцією України, чинними кодексами України та законами України “Про судоустрій України”, “Про статус суддів”, “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів”, “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві”, а також іншими законами, указами Президента, постановами Кабінету Міністрів України, міжвідомчими та відомчими нормативними актами.
Забезпечення здійснення нормальної роботи судів усіх ланок сприятиме ствердженню демократичних засад у державі, поваги суспільства до її органів, підвищенню авторитету України в світовому співтоваристві, прискоренню визнання нашої країни як правової держави та її вступу до міжнародних організацій.
Не останню роль у сприянні діяльності судів, а також в реалізації зазначених глобальних процесів належить органам та підрозділам виконавчої влади, зокрема міліції.
На підтвердження цього свідчить той факт, що останнім часом було створено підрозділи міліції саме для забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їх сімей та близьких родичів, а також для охорони установ судових експертиз.
Історія створення підрозділів судової міліції розпочалась із Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 № 335, згідно з яким у МВС України передбачалося створення у структурі міліції громадської безпеки спеціальних підрозділів міліції для забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їх сімей та близьких родичів.
Слід наголосити, що такі підрозділи створювались за рахунок перерозподілу штатної чисельності дорожньої міліції, яка утримується на кошти державного бюджету.
На виконання даного розпорядження МВС було видано наказ від 23.07.1997 № 467 , яким було створено зазначені спеціальні підрозділи, затверджене Тимчасове положення про них та типовий штат даних спеціальних підрозділів.
Даним наказом Головному управлінню адміністративної служби міліції та Головному управлінню кадрів МВС України (таку вони мали назву того часу) було доручено у двомісячний термін розробити Тимчасову інструкцію про порядок забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їх сімей та близьких родичів. Крім того, було забезпечене здійснення контролю за організацією діяльності створених спеціальних підрозділів, навчання особового складу, дотримання ним законності та дисципліни.
Як бачимо, було здійснено певні заходи щодо нормативно-правового та кадрового забезпечення діяльності спецпідрозділів.
Через певний час на державному рівні знову звернули ретельну увагу на питання забезпечення належних умов діяльності суддів та функціонування судів, про що було видано відповідний Указ Президента України від 15.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Становлення судової міліції в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок