Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ДАРВІНІЗМ ТА ІМУНОЛОГІЯ

ДАРВІНІЗМ ТА ІМУНОЛОГІЯ

Назва:
ДАРВІНІЗМ ТА ІМУНОЛОГІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РЕФЕРАТ
ДАРВІНІЗМ ТА ІМУНОЛОГІЯ


ЗМІСТ
Розділ 1. Дарвінізм та імунологія: від Мечникова до Берета:
Історична довідка……………………………………………………3
Боротьба за існування……………………………………………….5
Імунохімія: імунологія без Дарвіна……………………...…………8
Імунобіологія: вплив учення Дарвіна відроджується…………...10
Тріумф дарвінізму………………………………………………….12
Розділ 2. Відкриття фагоцитозу й обґрунтування фагоцитарної теорії в
історико-науковому висвітленні………………………………………...13
Підсумок……………………………………………………………………………..23
Список використаних джерел……………………………………………………...24
Розділ 1. Дарвінізм та імунологія: від Мечникова до Бернета
1.1. Історична довідка.
У ті часи, коли імунологія була виключно медичною або біологічною дисципліною, панувало вчення Дарвіна. У перші роки складовими частинами цієї концепції були фагоцитарна теорія Мечникова і рецепторна теорія Ерліха, а в 50-ірр. XX століття до них додалася клонально-селекційна теорія Бернета. Проте, навіть в ті роки, коли імунологія набула біохімічної спрямованості, продовжували домінувати не стільки антидарвінівські, скільки продарвінівські ідеї.
Я наважився висунути нову теорію запалення
тільки тому, що був твердо переконаний
у справедливості великої концепції Дарвіна,
яка і послужила фундаментом для розробки
цієї теорії...
Ілля Мечників, 1893 [23].
Дарвінівську теорію еволюції не можна назвати монолітною концепцією; прийнято вважати, що вона складається з п'яти основних положень: власне еволюція (тобто розвиток); спадковість; мінливість; видоутворення; природній відбір. Значення доктрини Дарвіна для кожної з галузей біологічної науки неоднакове. Так, в XIX ст. цією теорією особливо зацікавились:
а) геологи, що дослідили проміжки часу, коли відбулися стрибкоподібні зміни форм життя, і що розробляли теорії глобальних катаклізмів;
б) палеонтологи, що визначили поняття вигляду і що встановили специфіку географічного розповсюдження стійких видів, в основі якої лежить спадковість і мінливість;
в) зоологи і ботаніки, що встановили наявність функціонально-морфологічних взаємозв'язків між різними таксономічними одиницями вищого ступеня організації живого, ніж організмовий.
Фізіологи вивчали переважно механізми функцій організму на молекулярно-клітинному рівні, приділивши при цьому явно менше уваги еволюційної теорії. Їх інтерес до цього навчання був в основному прихованим і торкався не модифікації тих або інших механізмів в процесі філогенезу, а швидше за зміну будови ефекторних органів [18]. Представники других біомедичних наук проявляли до теорії Дарвіна лише незначну увагу. Тільки батько клітинної патології Рудольф Вірхов визнавав, що важливим чинником еволюції є передача набутих вад розвитку нащадкам. Цей тип наслідування одержав назву нестабільного; вперше термін був запропонований Ламарком. Сучасники-еволюціоністи не схвалили погляди Ламарка, проте сам Дарвін спочатку розділяв ці ідеї, тому в XIX ст. концепція Ламарка не вважалася антbдарвінівською. У XX ст. неодарвіністи остаточно відкинули можливість існування такого типу успадкування, переробивши теорію еволюції у світлі сучасних даних [22].
Завдання автора цієї статті – оцінити вплив концепції Дарвіна на формування імунологічних понять в історичному аспекті. Усестороннє обговорення даного питання приведено в книзі Алана Буссарда "Darwinisme et Immunologie", яка була представлена цим талановитим ученим на зборах філософів в 1982 р. [17]. Проте знаючі його люди можуть заперечити, що впродовж всього свого життя Буссард, імунохімік по професії, невпинно намагався створити теорію, яка стала б розумною альтернативою клонально-селекційній теорії Бернета. Іноді здається, що в своїй книзі він увічнив ту, що склалася в кінці XIX - початку XX ст.ст. традиційну антипатію французів до дарвінізму [16]; дійсно, Буссард з деяким сумом повторює фразу одного з своїх англійських колег про те, що "...в душі кожного француза дрімає ламаркіст".
1.2. Боротьба за існування
Класичні уявлення Дарвіна про боротьбу за існування засновані на працях священика Мальтуса; згідно його праць, будь-яка зміна, перевага, що дає одній особині, перед іншими представниками того ж вигляду, діє в конкурентній боротьбі за існування як селективне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДАРВІНІЗМ ТА ІМУНОЛОГІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок