Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Українська митниця

Українська митниця

Назва:
Українська митниця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,63 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1. З 1991 року митним комітетом пройдено великий шлях: збільшено кількість митниць, облаштовано пункти пропуску через митний кордон України, поліпшено технічну базу і т.ін. Збільшення кількості суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, підвищення їхньої активності на зовнішньому ринку в умовах стабілізації ринкової економіки призвело до необхідності удосконалення структури митної системи. Це стало можливим з виходом Указу Президента від 29 листопада 1996 року за №1145/96 “Про Державну митну службу України”, на виконання якого у митній системі України проведено ряд організаційних заходів щодо реформування митних органів. У процесі перебудови митної системи було принципово змінено схему управління митними органами, зменшено кількість митниць, ліквідовано територіальні митні управління. Натомість було створено регіональні митниці, що поєднали в собі функції оперативних і координуючих органів у регіоні.
Сучасна структура митної служби України включає центральний апарат, що здійснює загальне керівництво, 10 регіональних митниць, 46 митниць, 187 митних постів, 12 спеціалізованих митних установ та організацій. Загальну структуру митної системи України представлено на схемі 1.
Сьогодні митні органи України представлено на схемі 1.
Сьогодні митні органи України забезпечують контроль на 74 автомобільних, 36 авіаційних, 40 морьских та річкових, 4 поромних пропускних пунктах, через які щоденно перетинають кордон 160-180 тисяч громадян та близько 40 тисяч одиниць різних видів транспортних засобів.
23 березня 1998 року Президент України видав Указ за №216/98 “Про внесення змін і доповнень до Указу Президента України від 29.11.96 р. за №1145/96”, що має велике значення для Державної митної служби України, оскільки сприяє зміцненню системи митних органів, удосконаленню процедур митного контролю, посиленню боротьби з контрабандою, незаконним переміщенням наркотиків та іншими правопорушеннями.
Митна система України – це ефективний інструмент економічної політики держави, метою якої є захист інтересів України та її громадян.
2. До аналізу нетарифних методів регулювання можна підходити з різних позицій.
а) За визначенням основних методів нетарифного регулювання:
Нетарифні методи
Кількісні обмеження | Приховані методи
квотування (контингування)
ліцензування
“добровільне” обмеження експорту; | технічні бар’єри;
політика державних закупівель.
Кількісні обмеження – адміністративна форма нетарифного державного регулювання торговельного обороту, що визначає кількість і номенклатуру товарів, дозволених до експорту або імпорту.
Вони можуть застосовуватися за рішенням уряду однієї країни або на основі міжнародних угод, що координують торгівлю певними групами товарів.
Кількісні обмеження є формою державного регулювання умов виходу підприємств на зовнішній ринок. Застосування даних методів призводить до підвищення ціни імпортних (експортних) товарів, що у свою чергу зменшує обсяги їхнього імпорту (експорту).
Квота – кількісний нетарифний засобі обмеження експорту або імпорту товару певною кількістю або сумою на певний проміжок часу.
Квоти експортні вводяться або відповідно до міжнародних стабілізаційних угод, що встановлюють частку кожної країни в спільному експорті певного товару, або урядом окремої держави для обмеження вивозу товарів, дефіцитних на національному ринку.
Квоти імпортні вводяться національним урядом для захисту місцевих товаровиробників, досягнення збалансованості торговельного балансу, регулювання попиту і пропозиції на внутрішньому ринку, а також як відповідь на дискримінаційну торговельну політику інших держав.
Ліцензування – регулювання зовнішньоекономічної діяльності через дозвільних пакет документів, що видається державними органами на право експорту або імпорту товару у визначених кількостях на певний проміжок часу.
Добровільне обмеження експорту – кількісне обмеження, що ґрунтується на зобов’язанні одного з партнерів обмежити (не розширювати) обсяг експорту, взятому на себе в рамках офіційної міждержавної угоди про встановлення квот на експорт товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Українська митниця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок