Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Розміщення продуктивних сил Чехії

Розміщення продуктивних сил Чехії

Назва:
Розміщення продуктивних сил Чехії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,55 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
“Розміщення продуктивних сил Чехії”

План

Вступ
1. Економіко-географічне і політико-географічне положення чехії
2. Природні умови і природні ресурси чехії
3. Населення чеської республіки
4. Загальна характеристика народного господарства чехії
5. Зовнішньоекономічні зв'язки чеської республіки
Використана література


Вступ
Чеська Республіка розташована в центрі Європи на порівняно невеликій території – близько 79 тис.кв.км. і є однією з розвинутих, індустріальних країн світу. Чехія має загальні границі з Німеччиною, Словаччиною, Австрією і Польщею. Чисельність населення Чеської Республіки - 10,3 млн. чоловік. Офіційна мова – чеська.
Столиця держави – місто Прага. Найбільш великі міста Чехії – Брно, Острава, Пльзен, Усті-Над-Лабем, Градец Кралове.
Чехію часто називають серцем європейського континенту. Мандрівникам між Пльзенем і Хебом з гордістю показують гранітний обеліск із написом "Центр Європи". Країна немов створена для туризму. У Чехії нараховується 2500 стародавніх замків і містечок. Немає, здається такого архітектурного стилю, що не був би представлений у Чехії - романський, готичний, ренесанс, чеське бароко.
Дослідження розміщення продуктивних сил Чехії є досить цікавим і повчальним для перенесення окремих принципів і положень на вітчизняну – українську – дійсність.
1. Економіко-географічне і політико-географічне положення Чехії
Історично знаходячись на перетині численних торгово-економічних шляхів, у середині "європейського будинку", володіючи високим ступенем територіальної контактності (більш половини європейських держав є для Чехії найближчими сусідами) Чеська Республіка має великі можливості для переносу на свій ґрунт передових досягнень науки і техніки, культури виробництва, прогресивних форм організації праці, методів підготовки кваліфікованих кадрів.
Це дозволило країні ще до другої світової війни міцно ввійти в першу десятку індустріально розвинутих країн світу, досягти досить високого життєвого рівня населення.
Чехія розташована на Богемському плато, яке простягнулося через усю країну із заходу на схід. Західна частина країни з трьох сторін обрамлена гребенями гір, що огинають Чеський масив. У Північній Моравії знаходиться гірська група Бескид. Мальовнича, не дуже висока Чешсько-Моравська височина відокремлює Чехію від Моравії.
Чеський масив – сильно зруйновані средневисотні гори, складені в основному твердими кристалічними породами. Їхні підняті краї, що майже збігаються з державним кордоном країни, лише в окремих місцях перевищують 1000 метрів: на північному сході – це Йызерські гори і Крконоше, на північно-заході – Крушніе гори, на південно-заході – Чеський ліс і Шумава. На сході і південно-сході Чеський масив обмежений невисокою (до 800 метрів) горбкуватою Чешсько-Моравською височиною, що відрізняється родючими ґрунтами.
Йізерські гори – це великий гірський масив висотою до 1100 метрів. Великі високостовбурні ліси, кришталево чисті струмки з піщаним дном, торфовища з невеликими озерцями і достаток дичини – усе це характерно для описуваного району.
У Південній Чехії простирається Шумава – широкий пояс невисоких гір з мальовничими льодовиковими озерами. Гори в основному складені гнейсами і гранітами. У долинах багато торф'яних боліт, де беруть початок численні струмки і річки, зокрема ріка Влтава. У лісах, що покриває схили Шумави, переважає ялина і ялиця. Вони багаті звіром, дичиною і лісовими ягодами, зокрема чорницею і лісовою ягодою, які йдуть навіть на експорт. У гірських районах одним з головних занять населення здавна були заготівля і сплав лісу. На базі значних запасів деревини на Шумаві склалася деревообробна промисловість, а також велике паперове виробництво.
Чехія – країна, що знаходиться усередині європейського континенту. Таке економіко-географічне положення держави з однієї сторони дає багато переваг для розвитку взаємовигідного співробітництва із сусідніми країнами, а з іншої сторони має і негативні наслідки тому що країна відрізана від світового океану і не має виходів у жодне з морів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розміщення продуктивних сил Чехії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок