Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Росія. Географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення

Росія. Географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення

Назва:
Росія. Географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
осія. Географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення
Площа - 17 075,4 тис км2. Населення – 148,3 млн. чоловік. Столиця - Москва.
осія (Російська Федерація) - одна з найбільших за площею, кількістю насе-лення, економічним потенціалом країна світу. За площею вона посідає перше місце в світі, за кількістю населення - шосте.
Росія - євразійська країна: 1/3 території її знаходиться в Східній Європі, 2/3 -в Північній Азії.
На заході Росія межує з Норвегією, Фінляндією, Естонією, Латвією, Білорус-сю, на південному заході - з Україною, на півдні - з Грузією, Азербайджаном, Ка-захстаном, Монголією, Китаєм, КНДР. На сході територія Росії омивається морями Тихого, на півночі - Північного Льодовитого океанів, на півдні виходить до Чорно-го, Азовського та Каспійського морів. На морські кордони припадає майже 2/3 всіх кордонів країни. До Російської Федерації належить розташована окремо на заході Калінінградська область, яка межує з Литвою й Польщею, омивається водами Балтійського моря. З
Після розпаду СРСР з березня 1992 р. його правонаступницею в 00Н та в Раді Безпеки, в інших міждержавних організаціях стала Росія, що визначило її високий міжнародний статус. Проте геополітичне положення країни змінилося: утворилися нові державні кордони з суверенними державами - колишніми республіками СРСР;
обмежився вихід у Балтійське море, а також до портів та військово-морських ба;
Чорного моря, що переважно знаходяться нині в Україні.
Природно-ресурсний потенціал. Росія має велику різноманітність природни:
умов і багаті природні ресурси. Близько 70 % площі зайнято рівнинами. Гірськ області переважають на сході і півдні країни.
Складна геологічна будова зумовлює значну різноманітність корисних копалин Росія добре забезпечена паливно-енергетичними ресурсами. Тут знаходяться велик поклади вугілля (Кузнецький, східна частина Донецького, Печорський, Іркутський Швденноякутський кам'яновугільні та Кансько-Ачинський і Підмосковний бурс вугільні басейни); нафти і газу (Волго-Уральська, Західносибірська. ПівнічнокаІ казька, Тімано-Печорська нафтогазоносні провінції). Є значні поклади торфу (Цені ральна Росія), горючих сланців (Поволжя), урану.
Родовища залізних руд залягають на Уралі, в Сибіру, в європейській части* країни (Курська магнітна аномалія, Кольський півострів). Марганцеві руди є н Уралі, в Західному і Східному Сибіру. Поклади руд кольорових металів - мідню поліметалічних, олов'яних, алюмінієвих (боксити), дорогоцінних, рідкісних і рідке земельних знаходяться на Уралі, в Західному Сибіру.
Значні поклади калійної і кам'яної солі зосереджені в Поволжі, Алтаї, Східном Сибіру, фосфоритів і апатитів - на Польському півострові, в європейському Центр Сибіру. Крім того, в країні є значні поклади сірки, азбесту, алмазів, різноманітив будівельних матеріалів.
Більша частина території країни знаходиться в помірному поясі. Майже п< всю дно клімат континентальний .{.„Ступінь континентальності помітно зростає заходу на схід від помірно континентального в європейській частині країни } різко континентального в Східному Сибіру, що пояснюється зменшенням вплі ву Атлантичного океану] На півдні Далекого Сходу, який перебуває під впливе морів Тихого океану, клімат мусонний.
Різко континентальний' клімат є причиною поширення багаторічної мерзлої в Сибіру, площа якої перевищує 10 млн км2. Багаторічна мерзлота ускладнює го подарське освоєння північно-східних територій.
На відстані понад 400 тис. кілометрів річки Росії придатні для судноплавс ва та лісосплаву, їх води є основним джерелом водопостачання міст та промисл вих підприємств, а в південних районах вони використовуються для зрошенн Річки багаті на гідроресурси, особливо в східних районах країни.
\ Російська Федерація знаходиться в межах арктичної, тундрової, лісотундр вої, лісової, лісостепової, степової, напівпустельної, субтропічної природних зо Грунти і рослинність на рівнинних ділянках розподіляються зональне і зоі послідовно змінюють одна одну з півночі на південь.ЈСпіввідношення теш світла, зволоження, якості грунтів в кожній природній зоні створюють ПЄЕ агрокліматичні умови для сільськогосподарського використання території^] На більш придатні для землеробства - південь лісової, лісостепова та степова зов Більша частина території країни спеціалізується на різних видах тваринницті Великі запаси земель для нового освоєння є на півдні Західного Сибіру та на Ј лекому Сході .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Росія. Географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок