Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Розробка та виготовлення жіночого костюма

Розробка та виготовлення жіночого костюма

Назва:
Розробка та виготовлення жіночого костюма
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Письмова
випускна кваліфікаційна робота
на тему:
“Розробка та виготовлення жіночого костюма”.


Зміст
Вибір та обґрунтування моделі.
Вибір матеріалів та режимів їх обробки.
розрахунок та побудова конструкції.
Розкладка лекал.
Економічна частина.
Література


Розділ №1.
Вибір та обґрунтування моделі


Одяг виник ще на ранніх стадіях розвитку людського суспільства. Стародавня людина використовувала одяг як «маленьке житло», тобто як захисток від негоди, а також як захист від сил природи, причин виникнення яких на той час ще ніхто не знав. Для одягу зазвичай застосовують ті матеріали, які знаходились “під рукою”. Перший одяг людина виготовляла зі шкур тварин.
Розвиток одягу, його історичні зміни пов’язані з модою і стилями, що виникає на основі соціально-економічного розвитку суспільства, виявляє його культуру, становлення до навколишнього світу. Сучасні модельєри, як ніколи, прагнуть оживити моду, як ніколи минулих років. Проте це не означає сліпого копіювання старого, а, навпаки, передбачає нові варіанти, нові елементи.
Слово “стиль” – від грецького stylus – паличка – структурна єдність обраної системи і прийомів художнього вираження. У стилі завжди відбуваються короткочасні зміни, які прийнято називати модою.
Слово “мода” у перекладі з французької означає “міра, образ”, роль у розвитку формування різних видів одягу.
Є такі види стилів: історичний та старогрецький костюм, бароко, рококо, класицизм, ампір, романтизм, сучасний стиль, класичний костюм, ретро, спортивний, морський, матроський, джинсовий, романтичний, фольклорний, “кантрі” та авангард.
Сучасна мода допускає поєднання усіх вище вказаних стилів. За умови правильного стильового вирішення одяг, створений за такими принципами, гармонійним поєднанням кольорів і різноманітністю оздоблення.
Вважають, що мода зародилась у ХІІ-ХІІІ ст. Центром моди був і залишається Париж.
Кожна епоха має свій стиль, форму та традиційний вигляд костюму. Історичний розвиток костюму обумовлюється, з однієї сторони, загальним стилем епохи, а з другої – модою.
Чимало зробила для розвитку мистецтва костюму ХХ ст. Габріель Шанель – видатний художник-модельєр. Головним принципом творчості якої стало спрощення форми одягу. Її повсякденні костюми відрізнялися не лише професійною майстерністю, а й точністю пропорцій, зручністю форми, художнього смаку, простотою і чіткістю ліній. Костюм Шанель підкреслював елегантністю і декоративність.
Кожна річ має виконувати свою функцію, тому і одяг не є винятком. Функція одягу є характеристика, яка у повному обсязі розкриває властивості виробу під час його застосування залежно від його призначення та вихідних умов проектування. Тобто, функція одягу це службова роль, яка виконується одягом у співвідношенні з її призначенням. Функції костюма складались історично. Спосіб життя суспільства відображається на характері застосування одягу.
Функції костюма складались відповідно розвитку історії суспільства. На перших ступенях розвитку людського суспільства одяг, насамперед, виконував функцію захисту людини від несприятливих умов природи клімату.
Сучасний костюм людини багатофункціональний. Залежно від умов застосування та призначення одягу можна визначити різноманітні функції, які він виконує у той чи інший час.
Художні проектування виробу завжди розпочинається у творчого процесу створення моделі. У цьому процесі важливими є джерела художньої ідеї, фантазії, емоційне сприйняття модельєром гармонії природи, суспільства і культурного життя, матеріальної та духовної скарбниці минулого.
Сучасний одяг це індивідуальний предмет споживання людини та продукт масового промислового виробництва водночас. Якість виробу складається із сукупності властивостей.
Зараз коли вже все відкрито й випробувано, мода все частіше повертається в минуле, проте, додаються нові модні аксесуари та елементи. Завданням молодого покоління є внесення свіжих ідей у класику світової моди.
Основні тенденції в моді 2005 року.
Хіт сезону 70-х років минулого століття – “стара” потерта одежа огорнута таємницею історії, наводить на спогади про кумирів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розробка та виготовлення жіночого костюма

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок