Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Характеристика нотних та картографічних видань, їх класифікація

Характеристика нотних та картографічних видань, їх класифікація

Назва:
Характеристика нотних та картографічних видань, їх класифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,66 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема. Характеристика нотних
та картографічних видань, їх класифікація
План
Загальна характеристика нотних видань.
Класифікація нотних видань.
Нотні знаки.
Картографічні видання.
Картографічні знаки.
Карта. Атлас. Глобус.
1. Загальна характеристика нотних видань
1. Нотне видання – це різновид видання, велику частину об’єму, якого займає нотний запис музичного твору. Воно призначено для виконання або вивчення музичних творів. На відмінну від текстових видань, нотні – передають інформацію за допомогою спеціальних знаків – нот. Основну частину нотних видань складає запис музичних творів з текстом або без нього.
Музика – це вид мистецтва, що відображає дійсність у звукових художніх образах. Її зміст складають художньо-інтонаційні образи як результат відображення, перетворення і естетичної оцінки об’єктивної реальності в свідомості виконавця.
Музична культура кожного народу володіє специфічними рисами, які проявляються перше всього в народній музиці, де думка перетворюється в інтонації. Засобом перетворення музичних образів служать визначеним способом організовані звуки. Основні елементи і виразні засоби музики – лад, ритм, темп, мелодія, динаміка, тембр, гармонія, поліфонія, інструментовка.
Музика фіксується в нотнім записі і реалізується в процесі виконання. За виконавчими засобами музика поділяється на вокальну, інструментальну, вокально-інструментальну. Музика часто зливається з хореографією, театральним мистецтвом, кіно. Розрізняють музику одноголосну і багатоголосну. Музика підрозділяється на роди і види, жанри.
2. Класифікація нотних видань.
Музика суттєво відрізняється від мови перш за все якостями, які їй притаманні як мистецтву: важливою естетичною роллю змісту і форми, відображення дійсності, необов’язковістю утилітарних функцій, необхідністю однозначно виразити конкретні поняття і т.д.
Розробка класифікації нотних видань є важливою теоретичною і практичною задачею. Їх специфіка потребує створення багато-аспектної системи класифікації, як їх видові особливості.
Нотні видання призначенні для виконання або вивчення музичних творів.
За функціональним призначенням всі нотні видання поділяються на три види: наукові, навчальні, концертні.
Наукові нотні видання призначенні для науково-дослідницької роботи, однак широко використовуються і для виконання спеціалістами і студентами вищих навчальних закладів. Їх виданню передає велика текстологічна праця: твори, що входять в даний збірник, перевіряється з автографами, попередніми виданнями для погашення можливих неточностей, відновлення оригінального тексту, з максимальною точністю. В науковому виданні наводяться фрагменти варіантів, що відображають процес роботи автора над твором. Видавництво забезпечується науковим апаратом: коментарями, списками, вказівками.
Групу навчальних нотних видань складають видання шкіл гра на різних музичних інструментах, диктантів, вправ, етюдів, гамм, самовчителів.
Всі видання музичних творів, написаних для виконання перед аудиторією, відносяться до концертних. Вони не мають коментарів, не містять наукового апарату.
У відповідності з читацькою адресою або практичним використанням, всі нотні видання поділяються на наступні групи: для тих хто навчається у музичних навчальних закладах, для спеціалістів, для любителів.
За характером виконання музичні твори поділяються на видання сценічних, інструментальних, вокально-хорових творів, а також змішані видання.
Групу сценічних творів становлять видання тих музичних творів, які призначенні для виконання в театрі. Вони являють собою синтетичний жанр мистецтвом, що об’єднує драму, музику, танець. Цей жанр включає в себе опери і музичні драми: оперети, музичні комедії, мюзикли, балети.
Твори інструментальної музики складають три великих групи нотних видань:
видання творів для оркестру; в жанровому відношенні ці видання представлені симфонічними картинами, п’єсами-мініатюрами;
видання камерних творів. До них відносять сонати, твори для ансамблів, які в свою чергу поділяються на ансамблі і п’єси для ансамблів;
видання творів для окремих інструментів: фортепіано, народних інструментів і інструментів симфонічного оркестру; вони можуть бути написані в жанрі фантазій, варіацій, поліфонічних п’єс, п’єс-мініатюр, танців, маршів, етюдів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Характеристика нотних та картографічних видань, їх класифікація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок