Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Стародавня і сучасна кухня

Стародавня і сучасна кухня

Назва:
Стародавня і сучасна кухня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Стародавня і сучасна кухня


Сучасний великий досвід обробки харчових про-дуктів і приготування із них страв накопичувався протягом багатьох віків.
Для знаходження їжі первісні люди об'єднувались у племена, ра-зом займались мисливством, землеробством. Однакові умови життя, спілкування людей між собою привели до створення однакових форм матеріальних і духовних культур: одягу, посуду, їжі, обрядів, вірувань.
Примітивна кулінарія, якою вона була у первісних народів, прой-шла довгий і важкий шлях свого розвитку, перш ніж, нарешті, пере-творилася у вишукану кулінарну майстерність, увібравши в себе досяг-нення сучасної науки і техніки.
З розвитком суспільства кулінарна майстерність удосконалювала-ся і змінювалася. Кулінарні рецепти багатьох страв створювались спо-чатку в домашніх умовах, а потім — кухарями багатих будинків і ресто-ранів.
У 1779 р. в Україні, яка більшою частиною входила до Росії, була видана перша оригінальна кулінарна книга «Поваренные записки» С. Друковцева, в якій автор вказував тільки назви російських національних страв.
Особливе зацікавлення викликав «Словарь поваренный» В.Левшина, виданий 1795 р., в якому поряд з рецептами французької, німець-кої, голландської, англійської кухонь були зібрані 225 рецептур народ-ної російської та української кухні.
Послідовником вивчення народної кухні стала К.Авдєєва. В її праці «Ручная книга русской опытной хозяйки», яка вийшла в 1842 p., зазна-чалось: «Не зневажаючи ні німецької, ні французької кухонь, думаю, що для нас у всіх відношеннях здоровіше і корисніше російське, рідне, те, до чого ми звикли, те, що здобуто досвідом століть, передано від батьків до дітей і виправдовується місцевістю, кліматом, способом життя. Добре запозичувати чуже, хороше, але свого залишати не слід, зав-жди належить його вважати всьому основою!»
Про мистецтво кулінарії писали мислителі Древнього Риму, Греції і Сходу. Особливо багато кулінарних книг видавалось у Франції в XVIII—XIX ст. придворними кухарями аристократичних домів (Карем, Ескаф'є, Кремон та ін.).
Багато книг було перекладено на російську мову. Російські кухарі швидко з успіхом оволодівали «секретами» зарубіжної кулінарії і в май-стерності часто випереджали своїх іноземних колег.
У Росії, так само як і в інших країнах XVIII—XIX ст., видавалось багато кулінарних книг. Але в них були тільки зібрані рецепти й описа-но приготування страв без наукового обґрунтування технологічних процесів.
Засновником російської наукової кулінарії слід вважати Д.В.Каншина, пропагандиста раціонального харчування і тонкого знавця ку-харської справи, автора відомої книги «Энциклопедия питания» (1885).
В «Энциклопедии питания» вперше давались фізико-хімічні обгрун-тування деяких кулінарних процесів, описувалась історія харчування на-родів різних часів, ставилось питання про необхідність підготовки куль-турних кухарів, відкриття науково-дослідних закладів (Академій харчу-вання) і підприємств раціонального харчування. Але в той час спроба наукового обґрунтування приготування їжі не знайшла розвитку.
З ініціативи прогресивного вченого-гігієніста Ф.Ф.Ерісмана з уча-стю Д.В.Каншина були вперше в світі відкриті «Столовые нормально-го питания». У штаті цих їдалень передбачався лікар, харчування в них організовувалось за спеціальними нормами, з дотриманням санітар-но-гігієнічних правил. «Нормальные столовые» почали видавати пер-ший в Росії науковий кулінарний журнал «Листок нормальной столо-вой», який потім називався «Наша пища».
Проте спроба раціонально налагодити харчування викликала не-задоволення в господарів ресторанів і трактирів. Незважаючи на вели-ку популярність, «Столовые нормального питания» проіснували всьо-го чотири роки і були закриті, так само як і перша Петербурзька школа кухарів і кондитерів (1888). Господарям непотрібні були досвідчені ку-харі, на їх вимогу в школу приймали тільки жінок. Проте оскільки в ресторанах могли працювати тільки чоловіки, то практично в школі готували кухарок для приватних домів.
Кулінарія довгий час залишалася кухарською справою, мистецтвом окремих людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Стародавня і сучасна кухня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок