Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Сенсаційна знахідка з Феодосії

Сенсаційна знахідка з Феодосії

Назва:
Сенсаційна знахідка з Феодосії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
124,00 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Сенсаційна знахідка з Феодосії

Нещодавно 136 мідних монет часів Боспорської держави, датованих ІІІ століттям до н. е., було випадково знайдено між Феодосією і Ближніми Комишами. Клад викупив Феодосійський музей грошей, де і можна на них подивитися.

З найдавніших часів люди прикрашали своє життя творами мистецтва, у яких були втілені їхні уявлення про прекрасне: посудини з розписом, храми і статуї, ювелірні вироби, різьблене каміння і, нарешті, монети...

Монети прекрасні і неповторні у своєму виконанні — чи то витончені золоті епохи раннього еллінізму, чи сучасні ювілейні. Вони є найціннішим історичним джерелом, незамінним датуючим матеріалом для істориків і археологів, предметом гордості — для колекціонерів.

Грошовий обіг на території сучасної України починається з VII століття до н. е. (монети у вигляді наконечника стріли з'являються у скіфів у Криму, до нумізматики вони увійшли як монети-стріли), а закінчується нашими днями — грошовою одиницею гривнею. Побачити поетапне введення у користування тієї чи іншої грошової одиниці в Україні можна відвідавши Феодосійський музей грошей. Він відкрився 22 серпня 2003 року.

Одним із свідчень грошового обігу у Боспорській державі є скарб зі 136 мідних монет, датований 250 — 225 роками до н. е. Це найбільша знахідка монет цього типу за останні десятиріччя і перша у вигляді скарбу, знайденого у Феодосії. Вони можуть змінити уявлення про монетну справу у Боспорі. Вважалося, що гроші тоді чеканилися в Пантикапеї — древній Керчі та в азіатській частині — на Тамані (у стародавньому місті Фанагорії). Знахідка може стати доказом того, що гроші чеканили на території, де зараз розташована Феодосія. Усі монети цього скарбу було піддано перекарбуванню — збільшенню номіналу. У ті давні роки через таке знайоме нам явище, як інфляція, населення стало вдвічі біднішим.

Монети були знайдені на глибині майже півметра загорненими у зотлілу від часу тканину. Називаються вони «тетрахалки», зараз їхня вартість коливається від 50 до 100 гривень за штуку. Людина, яка закопала скарб зі 136 тетрахалок, могла тоді купити отару овець або п'ять голів великої рогатої худоби.

На аверсі монет зображені голова безбородого сатира і надкарбована 12-променева зірка (можливо, вона символізувала сонце), з іншого боку — лев, осетер і напис «ПАN» (Пантикапей), а також надкарбування — «горит» (сагайдак) з вкладеним у нього луком. Під час обробки монет приблизно виділено три різновиди надкарбованих штемпелів. Вони відрізняються один від одного розміром і малюнком.

Серед інших виявлено одну унікальну монету з переплутаним надкарбуванням. На сьогодні це єдиний відомий екземпляр.

Скарб можна побачити у виставочній експозиції музею — у його кімнаті-сейфі, з ним можуть ознайомитися всі бажаючі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Сенсаційна знахідка з Феодосії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок