Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Журнал реєстрації господарських процесів

Журнал реєстрації господарських процесів

Назва:
Журнал реєстрації господарських процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,10 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Журнал реєстрації господарських процесів
Основним регістром для обліку за спрощеною формою бухгалтерського обліку є Журнал реєстрації господарських операцій
Ці журнали нагадують Головну книгу підприємства і теж застосовують принцип подвійного запису. Застосовується також Відомість обліку основних засобів та нарахування амортизації, Відомість обліку розрахунків, Відомість обліку витрат виробництва та вищезгадана спрощена форма Балансу. Можуть застосовуватися й інші регістри бухобліку.
Щодо заповнення граф Журналу реєстрації господарських операцій, то пунктом 6.6 Методичних рекомендацій пропонується платежі господарства до бюджету за рахунок доходу (плата за землю, податок з власників особистих транспортних засобів тощо) відображати в графі 20 "Витрати за рахунок доходу", а не в графах 6 - 7 як податки.
У той же час, відповідно до підпункту 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 22.05.97 р. №283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", до валових витрат включаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України "Про систему оподаткування".
Таким чином, плата за землю та з власників транспортних засобів теж повинна включатися до витрат фермерських господарств, а не здійснюватися за рахунок їх доходів.
Є ще й таке зауваження. Відповідно до пункту 7.5 Методичних рекомендацій, до складу виробничих витрат не включаються використані на будівництво і придбання основних засобів та закладення багаторічних насаджень кошти та товарно-матеріальні цінності.
Ці суми відображають у графі 16 як збільшення вартості об'єктів, що споруджуються. У той же час це не відноситься до витрат на придбання та будівництво, які проведені для добудови придбаних у процесі приватизації довгобудів, як це передбачено Законом України від 14.09.2000 р. №1953-III "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва".
Відповідно до частини другої статті 27 зазначеного Закону, суб'єктам підприємницької діяльності дозволяється з моменту придбання об'єкта незавершеного будівництва протягом строку будівництва, визначеного умовами приватизації, включати витрати, пов'язані з придбанням об'єкта незавершеного будівництва, його добудовою та введенням в експлуатацію, до валових витрат під час розрахунку податку на прибуток.
Звісно, це стосується лише платників податку на прибуток, а платники фіксованого сільськогосподарського податку цим скористатися не можуть (та й це їм не потрібно).
Перш ніж перейти до процесу відображення вартості активів і пасивів на рахунках скажемо, що кожна господарська операція впливає на зміни в стані як мінімум двох об'єктів балансу. У зв'язку з цим господарські операції поділяються на три види:
1. Ті, котрі викликають зміни тільки в стані активів підприємства. Прикладом таких операцій може служити оприбуткування коштів з поточного рахунка в банку в касу підприємства. Кошти на поточному рахунку зменшилися рівно на стільки, на скільки збільшилися в касі. При цьому загальна сума (баланс) активів підприємства не зміниться і збережеться рівність між пасивом і активом балансу. Те ж саме відбудеться якщо, наприклад, передати матеріали у виробництво, видати гроші з каси в підзвіт тощо.
2. Ті, які викликають зміни тільки в стані пасивів підприємства. Прикладом таких операцій може служити заміна одного кредитора іншим. Припустимо, ми взяли кредит в банку для того, щоб розрахуватися з боргом (погасити кредиторську заборгованість), наприклад, перед постачальником товарів. "Зник" борг перед постачальником, але виник такий самий перед банком. При цьому загальна сума (баланс) пасивів підприємства не зміниться і збережеться рівність між пасивом і активом балансу. Те саме відбудеться якщо, наприклад, створити резервний фонд за рахунок прибутку тощо.
3. Ті, які викликають зміни одночасно і в активах, і в пасивах підприємства, причому як убік збільшення, так і убік зменшення. Прикладом такого виду операцій можуть служити операції купівлі товарів у кредит (збільшення суми балансу), і видача заробітної плати із каси підприємства (зменшення суми балансу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Журнал реєстрації господарських процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок