Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Аналіз регуляторного впливу проекту Указу Президента України “Питання технічного захисту інформації в Україні”

Аналіз регуляторного впливу проекту Указу Президента України “Питання технічного захисту інформації в Україні”

Назва:
Аналіз регуляторного впливу проекту Указу Президента України “Питання технічного захисту інформації в Україні”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аналіз регуляторного впливу  
1. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Згідно з Законом України “Про основи національної безпеки України” серед загроз національній безпеці України в інформаційній сфері визначено загрози, пов’язані з розголошенням інформації, яка становить державну та іншу, передбачену законом, таємницю, а також конфіденційної інформації, що є власністю держави або спрямована на забезпечення потреб та національних інтересів суспільства і держави, а також загрози пов’язані з комп’ютерною злочинністю та комп’ютерним тероризмом.
До наявних та потенційно можливих явищ і чинників, що створюють передумови реалізації зазначених загроз, за своїми небезпечними наслідками особливе місце займають: здобування технічними розвідками інформації з обмеженим доступом; несанкціонований доступ до інформації, яка обробляється в інформаційно-телекомунікаційних системах; спеціальний вплив на інформації з метою її спотворення, руйнування, знищення, порушення нормального функціонування систем та засобів обробки інформації.
Наявність цих загроз та необхідність зниження рівня ймовірності їх реалізації та небажаних наслідків обумовило створення в державі системи технічного захисту інформації.
Діяльність, пов’язана із забезпеченням технічного захисту інформації, являє собою комплексну проблему, вирішення якої потребує необхідної фахової підготовки, нормативного та методичного супроводження, технічного оснащення відповідних робіт. При цьому, розв’язання цієї проблеми не може бути здійснено за допомогою лише ринкових механізмів, оскільки має бути забезпечена гарантія того, що за результатами виконання робіт з технічного захисту інформації рівень захищеності інформації, що є власністю держави, та інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, буде відповідати вимогам, встановленим відповідними нормативними актами з питань технічного захисту інформації.
Для визначення загальних вимог щодо організації діяльності у сфері технічного захисту інформації у 1999 році Указом Президента України від 27 вересня 1999 року №1229/99 набрало чинності “Положення про технічний захист інформації в Україні”.
Разом з тим, зміни, які відбуваються в державі та супроводжуються постійним зростанням ролі інформаційних технологій, потребують своєчасного перегляду державної політики в сфері технічного захисту інформації, постійного удосконалення правового регулювання відносин у цій сфері, удосконалення організаційної структури системи технічного захисту інформації, вимог технічного захисту інформації, подальшого розвитку систем ліцензування, державної експертизи та сертифікації, матеріально-технічної бази, підготовки фахівців технічного захисту інформації.
З урахуванням цього та з огляду на те, що з моменту прийняття зазначеного вище Положення, відбулися значні зміни у законодавстві, зокрема, прийнято закони України “Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”, а також з урахуванням напрацьованого досвіду щодо реалізації державної політики у сфері технічного захисту інформації проектом Указу Президента України “Питання технічного захисту інформації в Україні” пропонується впровадити нову редакцію Положення про технічний захист інформації в Україні.  
2. Визначення цілей державного регулювання
Основними цілями державного регулювання, які передбачається досягнути впровадженням акту, є:
встановлення єдиних основ та підходів щодо організації та забезпечення технічного захисту інформації в державі;
вдосконалення нормативно-правової бази, необхідної для ефективного функціонування системи технічного захисту інформації. 
3. Аргументування переваги обраного способу досягнення встановлених цілей
Встановлення у Положенні про технічний захист інформації в Україні, яке передбачається затвердити проектом акту, конкретних підходів щодо забезпечення технічного захисту інформації обумовлюється необхідністю своєчасного вжиття заходів, адекватних характеру і масштабам загроз для інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз регуляторного впливу проекту Указу Президента України “Питання технічного захисту інформації в Україні”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок