Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Основи застосування АСУ в контрольно-ревізійній роботі

Основи застосування АСУ в контрольно-ревізійній роботі

Назва:
Основи застосування АСУ в контрольно-ревізійній роботі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Основи застосування АСУ в контрольно-ревізійній роботі


АСУ – це людино-машинна система, яка забезпечує збір і обробку інформації, необхідної для оптимізації управління на територіальному рівні (територіальна автоматизована система управління).
Удосконалення контрольно-ревізійної роботи в народному господарстві у відповідності з вимогами ринку в відповідному ступені залежать від сумісництва АСУ різних рівнів і різного функціонального призначення.. Технічною базою її є комплекс технічних засобів, до яких відносяться: персональні, універсальні і малі ЕОМ; обладнання по збору, підготовці і обробленню інформації; пристрої теражування, комплектації і кінцевої обробки документів, автоматизованої видачі документів та їх зберігання.
Важливу роль в узгодженні функціювання АСУ з іншими автоматизованими системами обробки інформації виконує інформаційне забезпечення. Для цього необхідна єдина система кодування і класифікації техніко-економічної інформації, яка є частиною інформаційного забезпечення АСУ, і комплексом взаємопов’язаних загальнодержавних класифікаторів техніко-економічної інформації, пристосування для безпосередньої обробки обчислювальною технікою. Сумісність АСУ залежить від організаційної, технічної, програмної, математичної інформаційної та лінгвістичної сумісності.
Організаційна сумісність АСУ складається з організаційної структури АСУ різних рівнів і різного функціонального призначення (АСУ підприємства, АСУ галузі).
Технічна сумісність передбачає автоматичне функціювання комплексу технічних засобів АСУ різних рівнів, включаючи обмін інформацією і можливістю спільного рішення великомасштабних завдань (контроль виконання державних замовлень по галузям, її об’єднанням і т.п.).
Програмна сумісність полягає в можливості використання програм в автоматизованих системах управління інформацією різних рівнів і різного функціонального призначення.
Математична сумісність – це можливість використання єдиних математичних методів, моделей і алгоритмів в АСУ різних рівнів.
Інформаційна сумісність – використання однозначності науково-технічних і економічних термінів, а також мовних засобів в АСУ, правил формалізації природної мови, включаючи методи стиску і розгортання тексту.
Сумісність АСУ забезпечується розробкою їх у відповідності з галузевими керівними методичними матеріалами (ГКММ).
АСУ для управління і контролю господарської діяльності об’єднання переважно створюються на базі власного інформаційно-обчислювального центру (типовий приклад інформаційно-обчислювальний центр „Укртелекому”, який контролює надання і сплату послуг зв’язку). Там де недоцільно створювати власний ІОЦ, АСУ функціонує на базі відомчого (галузевого) кущевого інформаційно-обчислювального центру (КІОЦ) або інформаційно-обчислювальних центрів системи Держкомстату України, а також обчислювальних центрів колективного використання. Основою технічної бази АСУ є обчислювальні системи.
Обчислювальна система – це сукупність взаємопов’язаних і погоджених діючих обчислювальних машин, об’єднаних математичним забезпеченням і технічними засобами, які призначені для автоматизації процесу приймання вхідної інформації від її джерел, обробки і видачі результативної інформації користувачам.
Обчислювальна система складається з вхідного та вихідного трактів, спеціалізованої обчислювальної техніки.
Вхідний і вихідний тракти – це сукупність однотипних приладів, відповідного приймання і видачі інформації, об’єднаної в самостійні блоки.
Характерною рисою складних систем є те, що вони не мають єдиного критерію їх ефективності або декілька рівноцінних критеріїв, один з яких можна прийняти за основний, домінуючий, в залежності від призначення і характеру завдань і стану системи. Це перш за все стосується системи господарської діяльності підприємства, яка є об’єктом фінансово-господарського контролю
При організації АСУ для управління і контролю діяльності на технічній базі ЕОМ застосовуються терміни і визначення кібернетики, знання яких необхідно ревізору-контролеру для пошуку даних в АСУ, використання їх при ревізії господарської діяльності, а також автоматизованого виконання контрольно-ревізійних прийомів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основи застосування АСУ в контрольно-ревізійній роботі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок