Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Розрахунок антропогенного навантаження на карстові печери Поділля

Розрахунок антропогенного навантаження на карстові печери Поділля

Назва:
Розрахунок антропогенного навантаження на карстові печери Поділля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,01 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
РОЗРАХУНОК АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА КАРСТОВІ ПЕЧЕРИ ПОДІЛЛЯ
а)Температурне забруднення
Вплив відвідувачів карстових печер позначається на температурному забрудненні. Один середньостатистичний відвідувач виділяє тепла в межах від 82 до 116 ватів (1ват = 1 Дж/сек). Якщо людина рухається, то показник збільшується до 170 ватів. Річний приплив тепла від відвідувачів (Е, Дж/сек) може бути оцінений по формулі: ,
де:
t – середній час екскурсії в годинах,
N – загальна кількість відвідувачів на рік.
У печері Вертеба цей показник становить:
Е=170*3600*3600=2,2*109(ккал);
У печері “Голубих озер”:
Е=170*3600*2160=1.3*109(ккал);
У печері Кришталевій:
Е=170*3600*3960=2,4*109(ккал).
Тепло, що виділяється відвідувачами, підвищує температуру повітря в районі екскурсійної траси, час відновлення температури досягає кількох десятків хвилин.
б) Фізичне забруднення
Потік екскурсантів може викликати фізичне забруднення печерного середовища. У печерах Поділля в середньому один екскурсант генерує біля аерозольних часток за 1 годинну екскурсію. Під час екскурсійного потоку в печері Вертеба (max зареєстрованому) 3600 осіб/рік щорічно заноситься біля 2,4*109 аерозольних часток , в печері “Голубих озер” -1.3*109 ,в Оптимістичній-2,4*109 . Виміри в різних залах показали, “аерозолєздатність” екскурсантів слабко міняється під час перебування в печері.
в) Хімічне забруднення
Хімічне забруднення карстових печер Поділля викликане відвідувачами, полягає у виділенні діоксиду вуглецю. Будь-яке збільшення концентрації СО2 може вплинути на хімічну рівновагу печерних вод і мінеральних утворень. Модель, що описує варіації діоксиду вуглецю в залежності від потоку відвідувачів, була запропонована Е. Вiлларом у 1986 році. Концентрація СО2 пропорційна кількості відвідувачів і часу їхнього перебування в печері:
;
де C(T) - зміна концентрації СО2 (у проміле) за час t;
N – кількість відвідувачів; t – час перебування відвідувачів (години);
V – обсяг печерного залу (м3).
Зроблені розрахунки показали, що у печері Вертеба в галереї Техтілова (об`єм 420 м3) концентрація СО2 за 6 годин роботи повинна підвищиться на 874 ppm (об.%),у печері “Голубих озер” в галереї Сковорода”( об’єм 2400 м3)- 95 ppm (об.%), у печері Кришталева в залі Завалів( об’єм 220м3)-1836 ppm (об.%).Наявний повітрообмін з поверхнею та іншими залами в печерах знижує приріст концентрації, але фонова літня концентрація СО2, дорівнює 0,42 об. %, і може бути за день підвищена майже в 2 рази.
г) Біологічне забруднення
Біологічне забруднення полягає у занесенні відвідувачами у печери спор, бактерій і органічного матеріалу. В екскурсійних залах печер Поділля встановлене істотне збільшення чисельності мікроорганізмів у пробах ґрунту та повітря.
Запропоновані заходи для обмеження впливу антропогенних факторів на підземний ландшафт. До них відносяться: створення моніторингової мережі спостережних станцій за зміною параметрів печерного середовища; поділ освітлення на підсистеми робочого й екскурсійного режимів, а також встановлення систем дистанційного керування світильниками; спеціальне устаткування і дезінфекція екскурсійних доріжок; оптимізація структури і режиму проходження екскурсійного маршруту відвідувачами; підтримка природного режиму вологості, температури, вмісту СО2 в екскурсійних залах печери та інше.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Розрахунок антропогенного навантаження на карстові печери Поділля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок