Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Особливості викладання хімії студентам-іноземцям підготовчого факультету

Особливості викладання хімії студентам-іноземцям підготовчого факультету

Назва:
Особливості викладання хімії студентам-іноземцям підготовчого факультету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ СТУДЕНТАМ-ІНОЗЕМЦЯМ ПІДГОТОВЧОГО ФАКУЛЬТЕТУ
Хімія – фундаментальна природнича наука, яка вивчає навколишній світ, тобто матерію і рух в їх неподільній єдності, і має багатогранні перспективи на всіх напрямках розвитку науково-технічного прогресу. Найважливіші технічні досягнення (космічна техніка, ядерна енергетика, мікроелектроніка, комп'ютерна техніка і ін.) неможливі без використання нових матеріалів з особливими властивостями, які створює хімія. Знання хімії потрібні для професійної діяльності сучасного фахівця в багатьох галузях, а особливо в медицині і фармації.
Основною метою викладання дисципліни «Хімія» на підготовчому факультеті для іноземних громадян є підготовка зарубіжних слухачів до навчання у вищих навчальних закладах Україні. Особливо важливою є систематизація знань, якими вже володіють студенти, що зумовлено розходженням в національних і українських загальноосвітніх програмах з хімії.
Матеріали та методи. Більша частина студентів-іноземців погано володіють українською чи російською мовами. У зв’язку з цим постає проблема у сприйнятті та розумінні ними навчального матеріалу. Основним завданням викладача є навчити студентів вільно орієнтуватися в навчальній літературі, читати і розуміти тексти підручників по хімії, вміти висловлювати свої думки щодо поставлених питань. Тобто, ефективна роботи викладача хімії неможлива без інтеграції навчальної діяльності з викладачами-філологами. Зокрема, студентам пропонуються невеликі тексти хімічного змісту для читання на заняттях з мови, з подальшим записом хімічних термінів у словник.
Однією важливою проблемою є забезпечення слухачів навчальними посібниками. Сьогодні підручники з хімії для абітурієнтів вражають своїм різномаїттям, простотою і зрозумілістю викладення матеріалу. Такі підручники зручні для українських абітурієнтів. Натомість, для студентів з інших країн такий виклад не є повністю відповідним і вимагає певної специфіки, а саме простий у розумінні, короткий та чіткий виклад матеріалу.
Результати та обговорення. Важливим напрямом у роботі викладача, який працює зі слухачами-іноземцями, є активізація навчальної діяльності. Велика роль приділяється поданню матеріалу, наприклад у вигляді опорного конспекту чи блок-схеми для кращої систематизації вивчених знань.
Також проблемним є оптимальне поєднання стислості викладеного матеріалу з ефективно підібраними питаннями, що висвітлюються на лекціях і винесені на практичні заняття. Недостатнє знання мови заважає слухачам-іноземцям записувати лекції з хімії у повному обсязі, та повністю зрозуміти викладений матеріал. Тому, практичне заняття вимагає постійного повторення одержаних знань, обговорення великої кількості прикладів та задач для засвоєння теми.
Викладачами кафедри біологічної та медичної хімії розроблено методичні вказівки до занять з хімії згідно з програми для підготовчого відділення. Вказівки містять приклади тестів, задач, контрольні питання та питання для самостійної роботи студентів. Для полегшення сприйняття матеріалу, підготовлено короткі теоретичні відомості по темах. Велика увага приділяється схематичному викладу теоретичних матеріалів, основних хімічних термінів тощо. Широко використовуються малюнки та фотографії для полегшення сприйняття слухачами підготовчого відділення певних понять та явищ тощо.
В методичній вказівці чітко формулюється актуальність теми, що вивчається, та наведені основні навчальні цілі заняття. Також, передбачено домашні завдання для позааудиторної самостійної роботи студентів і контроль за їх виконанням. Вони служать питаннями вихідного рівня знань, які студенти мають змогу опрацювати вдома, використовуючи лекцію або підручник. Контрольні питання дають можливість викладачу оцінити знання слухача підготовчого відділення та його підготовку до заняття. Для пояснення матеріалу пропонується перелік завдань, які студенти-іноземці вирішують біля дошки з допомогою викладача або самостійно. Перевірка розуміння і засвоєння матеріалу проходить у формі діалогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Особливості викладання хімії студентам-іноземцям підготовчого факультету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок