Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Складання технологічних карт на вирощування і збирання сільськогосподарських культур з використанням електронних таблиць  

Складання технологічних карт на вирощування і збирання сільськогосподарських культур з використанням електронних таблиць  

Назва:
Складання технологічних карт на вирощування і збирання сільськогосподарських культур з використанням електронних таблиць  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Складання технологічних карт на вирощування і збирання сільськогосподарських культур з використанням електронних таблиць  


Технологчн карти на вирощування збирання сльськогосподарських культур основою будь-якого планування. Скласти бізнес-план, визначити по-требу в технц паливно-мастильних матеріалах, механзаторах допомжних працвниках, скласти графки виконання робт, ремонту, технчного обслуговування машин вирішити ряд нших задач прак-тично неможливо без складання технологчних карт.
Проте, складання технологчно карти потребу дуже багато одномантних розрахункв , вдповдно, багато часу. Якщо враху-вати те, що в господарств майже пд кожною культурою щорчно змнються розмр площ, попередник, вдстані перевезення продукц, мінеральних і органічних добрив, то можна зрозуміти спеціалістів, які не дуже охоче або зовсім не займаються цією справою.
Сучасна обчислювальна техніка і програмне забезпечення дозволяє полегшити цю роботу, зекономити час і одержати більш точний кінцевий результат.
Для складання технологічних карт на вирощування і збирання сільськогосподарських культур ми застосували електронні таблиці Excel стандартного пакета Microsoft Offiсe.
Як відомо, електронні таблиці Excel включають робочі аркуші розміром 256 колонок на 65536 рядків, що більш ніж достатньо для вирішення поставленої задачі. В кожній клітинці електронної таблиці може бути розміщена якась інформація: цифрова, текстова чи формула. Цими можливостями ми і скористались.
На першому робочому аркуші ми розмістили характеристики сівозмін. Включено польову 10-пільну, кормову 7-пільну, овочеву 8-пільну сівозміни і 5 полів поза сівозміною (сінокоси, пасовища тощо). Всього програма дає змогу розрахувати технологічні карти для 48 культур. В залежності від структури посівних площ господарства характеристики сівозмін у програмі можна легко міняти.
Кожний рядок першого робочого аркуша характеризує поле, відведене під с.-г. культуру. В стовпчиках наведені дані по цій культурі: площа посіву; запланована врожайність; норма висіву насіння; норми внесення органічних і мінеральних добрив, гербіцидів і отрутохімікатів; відстані перевезень продукції, добрив і гербіцидів. Характерно, що на відміну від типових технологічних карт внесення добрив і обробіток грунту планується з врахуванням розміщення культури в сівозміні.
Умови роботи машинно-тракторних агрегатів враховуються нормами виробітку і витрати палива, які залежать від нормативної групи поля чи господарства в цілому. Одна з головних особливостей програми на відміну від інших розробок та, що застосовуються технічно обгрунтовані норми виробітку і витрати палива, що дає можливість розрахувати оплату праці, амортизацію тощо на законних підставах. Для збиральних агрегатів, крім того, враховується врожайність і соломистість.
В залежності від запланованої врожайності за балансовим методом розраховуються норми внесення органічних і мінеральних добрив.
Для врахування поточних змін в економіці на момент складання технологічної карти на першому аркуші внесена інформація про курс долара, ціну на паливно-мастильні матеріали, тарифні ставки робітників тощо. Ці дані потім автоматично враховуються програмою при розрахунках.
Цей робочий аркуш є основою для розробки технологічних карт на всі культури сівозміни. Всі зміни в ньому (розмір площі, врожайність, кількість добрив тощо) автоматично враховуються при подальших розрахунках.
На цьому аркуші також наведені техніко-економічні показники енергетичних засобів і сільськогосподарських машин (ціна в доларах США і гривнях, нормативне річне завантаження, норми відрахувань на амортизацію, технічне обслуговування тощо).
В наступних робочих аркушах вдображен технологчн карти на вирощування збирання сльськогосподарських культур. По кожній культурі приведений перелік необхідних робіт, обсяг роботи в фзичних одиницях, середн календарн строки виконання роботи, кльксть робочих днв, тривалсть змни, оптимальний за відповідним критерієм склад агрегату, норма виробтку витрати па-лива, потрбна кльксть машин, механзаторв допомжних робтникв, трудомстксть роботи, експлуатацйн витрати виробток в умовних еталонних гектарах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Складання технологічних карт на вирощування і збирання сільськогосподарських культур з використанням електронних таблиць  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок