Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Принцип утворення вибіркових сукупностей.

Принцип утворення вибіркових сукупностей.

Назва:
Принцип утворення вибіркових сукупностей.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,87 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ng
Реферат з статистики
Принцип утворення вибіркових сукупностей.


Як відомо з математичної статистики всі види відбору (крім механічного) можуть бути повторними і безповторними. Механічний відбір завжди безповторний.
Повторною називається вибірка, за якої кожна раніше відібрана одиниця повертається до генеральної сукупності і може повторно брати участь у вибірці.
Безповторною  називається вибірка, за якої кожна раніше відібрана одиниця не повертається до генеральної сукупності і в подальшій вибірці участі не бере.
Повторний і безповторний методи відбору залежно від характеру відбору одиниць поділяється на такі три види:
1. індивідуальний – відбір окремих одиниць сукупності;
2. груповий (серійний) – відбір груп (серій) одиниць;
3. комбінований – комбінація індивідуального і групового.
Різні види вибірки здійснюються різними способами відбору. Розрізняють такі види вибіркового спостереження:
1. власне випадкова вибірка;
2. механічна вибірка;
3. типова (районована) вибірка;
4. серійна (гніздова) вибірка;
5. комбінована вибірка;
6. одноступінчаста й багатоступінчаста вибірка;
7. однофазна і багатофазна вибірка;
8. інші види вибірок.
Власне випадкова вибірка передбачає випадковий відбір одиниць з генеральної сукупності. Часто для цього застосовують жеребкування або таблицю випадкових чисел. Цей тип вибірки дає добрі результати за умови, коли між одиницями досліджуваної сукупності немає значних відхилень, тобто в разі однорідної сукупності.
Механічна вибірка – це послідовний вибір одиниць через рівні проміжки за їхнім розташуванням у генеральній сукупності або в будь-якій іншій послідовності. Інтервали відбору визначають залежно від питомої ваги одиниць вибіркової сукупності у генеральній (кожна п’ята, десята, сота тощо).
У практиці статистичної роботи найчастіше використовують типову або районовану вибірку. В разі типового відбору генеральну сукупність спочатку поділяють на однорідні групи за певною ознакою – на райони, зони. Потім з кожної групи випадковим або механічним способом відбирають певну кількість одиниць пропорційно питомій вазі групи в загальній сукупності.
Часто в практиці вибіркового спостереження застосовують серійну (гніздову) вибірку. Серійна (гніздова) вибірка  передбачає відбір одиниць цілими групами (серіями, гніздами) сукупності, в межах яких обстежують всі одиниці без винятку. Серії для спостереження відбирають випадково, частіше безповторним способом, а також способом механічної вибірки.
При вибірковому спостереженні часто комбінують два або кілька видів вибірок – так звана комбінована вибірка. Насамперед можна комбінувати суцільне і вибіркове спостереження. За основною програмою обстежують всю генеральну сукупність, а за додатковою – вибіркову сукупність. 
Одноступінчаста вибірка передбачає, що з досліджуваної сукупності відразу відбираються одиниці або серії одиниць для безпосереднього обстеження.
Багатоступінчаста вибірка припускає поступове вилучення із генеральної сукупності спочатку збільшених груп одиниць, потім груп, менших за обсягом і так доти, доки не відберуть відповідні групи або окремі одиниці для подальшого дослідження. Вибірка може бути дво-, триступінчастою і більше. Однак треба уникати великого числа ступенів, детально плануючи організацію вибіркового спостереження.
У багатофазній вибірці зберігається на всіх ступенях одна і та сама одиниця відбору, здійснюється кілька стадій, фаз вибіркових обстежень, що відрізняються програмою обстеження та обсягом вибірки. Вибірка може бути двофазна, трифазна тощо.
Багатофазна вибірка відрізняється від багатоступінчастої тим, що в першому випадку на кожній фазі проводиться обстеження відібраних одиниць і завжди зберігається одна і та сама одиниця відбору.
Взаємопроникна вибірка потрібна тоді коли із однієї генеральної сукупності одним і тим самим способом здійснюють кілька незалежних вибірок.
Квантильні вибірки застосовують тоді , коли виникає потреба дослідження даних суцільного спостереження за додатковою програмою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Принцип утворення вибіркових сукупностей.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок