Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Виробнича програма і основні показники

Виробнича програма і основні показники

Назва:
Виробнича програма і основні показники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Виробнича програма і основні показники.


Рівень різноманітності продукції, що виготовляється окремими підприємствами, визначається за допомогою показників її номенклатури та асортименту. Товарна номенклатура – це систематизований перелік усіх асортиментних груп і товарних одиниць, що пропонуються виробником для реалізації. Основними показниками номенклатури продукції окремого підприємства є його ширина, насиченість, глибина і гармонічність. Показник ширини дає чисельну оцінку різноманітності продукції фірми. Він свідчить скільки окремих за призначенням або іншими властивостями видів продукції виготовляє підприємство. Насиченість номенклатури дає змогу визначити загальну кількість товарів, що її складають. Кількість пропонувань кожного із окремих видів продукції визначає глибину номенклатури продукції підприємства. Рівень подібності товарів різних асортиментних груп за призначенням, технологією виготовлення, організацією оборот у оцінюється показником гармонічності. Основні показники номенклатури дають кількісну оцінку можливостям підприємства адаптуватися до мінливих та неконтрольованих факторів ринку. Глибшу якісну оцінку товарного пропонування можна отримати, вивчаючи асортимент продукції підприємства. Під товарним асортиментом здебільшого розуміють набір (підбір) однойменної продукції (послуг), конкретизований назвами, видами, ґатунками, розмірами, артикулами. Така група товарів тісно пов’язана подібністю функціонально корисних властивостей, особливостей виготовлення, обороту і споживання в рамках однакового діапазону цін. Між товарною номенклатурою і асортиментом має місце зв'язок цілого і часткового. Водночас, номенклатура характеризує виробничу діяльність на вищому організаційному рівні, ніж асортимент . Тому для кількісної характеристики товарного асортименту використовується система розглянутих вище показників. Найчастіше показники глибини і ширини товарного асортименту беруть до уваги коли приймають рішення щодо збільшення випуску окремих найменувань або видів продукції, а також для оцінки насиченості асортименту в цілому. Такі рішення виробники приймають, виходячи із обставин, що склалися, а також керуючись певним різновидом стратегії маркетингу, відповідно до якої широкий асортимент уможливлює так само широку диверсифікацію пропонування.
План обсягу виробництва і реалізації продукції (виробнича програма підприємства) – це розгорнута програма з виробництва і поставок продукції у номенклатурі, асортименті, певної якості і у встановлені терміни згідно з договорами поставок. Виробнича програма є важливим розділом плану підприємства, на основі якого проводиться планування потреби матеріально-технічних, трудових, енергетичних ресурсів, розраховується собівартість, прибуток та інші фінансові показники.
При формуванні виробничої програми підприємства виділяють декілька груп продукції:
продукція за державним контрактом (замовленням);
продукція, визначена на основі ринкового попиту, за замовленнями споживачів, торговельних організацій;
продукція, випущена з власної ініціативи підприємства для продажу на ринку;
продукція, яка використовується для внутрішніх потреб у плановому періоді.
В основу планування виробничої програми покладена система показників обсягу виробництва, яка включає натуральні, вартісні та трудові вимірники.
Планування обсягу виробництва в натуральному вираженні (в штуках, тоннах, метрах, кіловат-годинах тощо) проводиться через такі показники як номенклатура та асортимент.
Номенклатура – це перелік груп продукції.
Асортимент – це різновиди виробів у межах даної номенклатурної групи, що відрізняються між собою параметрами, зовнішнім оформленням, призначенням та іншими характеристиками.
При аналізі виконання підприємством плану з номенклатури й асортименту дається кількісна оцінка виконання плану шляхом обчислення фактичного випуску продукції в межах встановленого плану і порівняння його з плановими показниками.
Значення натуральних показників виробничої програми в умовах ринку зростає, оскільки саме вони дають можливість оцінити ступінь задоволення потреб споживачів у певних товарах і врахувати якісні характеристики товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виробнича програма і основні показники

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок