Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Характеристика житлових умов населення рівненської області

Характеристика житлових умов населення рівненської області

Назва:
Характеристика житлових умов населення рівненської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Характеристика житлових умов населення рівненської області


ЗМІСТ
Вступ……………………………………………………………………………….3
Загальне поняття про житлові умови і комфортність житла……………4
Аналіз комфортності житла у області і місті…………………………….8
Доступність житла у рівному…………………………………………....21
Висновки…………………………………………………………………………24
Список літератури………………………………………………………………26


ВСТУП
Проблеми задоволення потреби у житлі і удосконалення житлового середовища лишаються одними з основних проблем нашого суспільства. Визнання житла однією з першочергових потреб людини підтверджене результатами роботи спеціальної комісії по житловим проблемам при ООН (Habitat), викладеними на Другій Всесвітній конференції ООН у 1996р. Ключове значення реалізації права громадян України на житло проголошено у Конституції України (ст.47-48) і підтверджене, зокрема, розробкою Концепції державної житлової політики (схвалена постановою ВР за №254/95 від 30.06.1995).
Розвиток вітчизняного житлового будівництва, напрямки наукових досліджень у галузі проектування житла у радянський період носили відбиток планової економіки. Прагнення забезпечити міське населення рівними житловими умовами з максимальною економією коштів стимулювали розвиток досліджень у напрямку пошуку мінімального житлового простору, найбільш економічних архітектурно-конструктивних рішень, уніфікації елементів житлових споруд, індустріалізації житлового будівництва. Вітчизняними вченими було розроблено численні методи підвищення ефективності проектних рішень житла.
Нормативні документи у галузі проектування і будівництва житла, розроблені за часів СРСР, відрізняються від аналогічних документів, прийнятих в країнах з ринковою економікою, надзвичайною детальністю вимог до житла і процесів, пов‘язаних з його спорудженням та експлуатацією.
І коли проблема забезпечення житлом, як таким, починає відходити на задній план, першочерговою стає проблема якості житла, його комфортності. Що входить до цього поняття? Чи комфортним є житло у нашому місті? На ціпитання ми намагатимемось відповісти у нашій роботі.
1. Загальне поняття комфортності і якості житла
Пропонуємо почати зі співставлення понять комфортності і якості житла. Якість – це поняття більш обьєктивне, як повино бути визначене певними нормами і стандартами, якого повині дотримуватись усі виробники того чи іншого виду благ. Комфортність – це більш суб’єктивне поняття, воно по змісту наближається до категорії смаків і вподобань споживачів. Тобто досліджуючи поняття якості мова йде про нормативні акти, якими вже встановлені певні параметри якості житла.
Найчастіше розподіл вимог в цих документах відбувається наступним чином: закони містять загальні вимоги, що стосуються охорони здоров‘я та безпеки, правила містять більш детальний перелік вимог до об‘єктів будівництва, документи технічної сертифікації – вимоги до будівельних матеріалів, кваліфікації працівників тощо. Країни федеративної структури найчастіше мають різні будівельні правила у різних частинах (штатах, кантонах і т.ін.). Щоправда, найчастіше існує певний зразок, яким користуються при створенні нормативних документів в межах даної країни.
В цілому сучасний стан стандартизації якості житла має наступні основні риси:
Передача багатьма країнами права встановлення стандартів та контролю за їх виконанням позадержавним організаціям.
Поділ функцій встановлення мінімальних і максимальних меж показників якості відповідно між організаціями, що займаються стандартизацією чи нормуванням, і законодавчими органами.
У нормативних документах, оцінка якості житла проводиться лише за кількісними факторами, тобто тими які можна фактично порахувати(обсяги квартир обладнаних газом, опаленням). Без уваги ж залишаються саме якісні фактори, які не піддаються обрахунку але відіграють суттєву роль (наявність потрібної інфраструктури, транспортне забезпечення).
З 1919р. на території України по черзі діяли декілька основних нормативних документів, що стосувалися житлового будівництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Характеристика житлових умов населення рівненської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок