Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Електронна комерція

Електронна комерція

Назва:
Електронна комерція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Предмет: Електронна комерція

План
1. Поняття електронної комерції.
Починаючи із середини 90-х років в усьому світі спостерігається ріст активності в області онлайнової торгівлі. Слідом за великими компаніями, що виробляють комп'ютерне устаткування в Інтернет стали виходити торговці традиційними товарами. З'явилася велика кількість книгарень, магазини компакт-дисків і відеокасет, винні магазини. Зараз практично будь-які товари можна купити через Інтернет.
Електронна комерція (e-commerce) - це прискорення більшості бізнесів-процесів за рахунок їхнього проведення електронним чином. У цьому випадку інформація передається прямо до одержувача, минаючи стадію створення паперової копії на кожному етапі.
Термін "електронна комерція" поєднує в собі безліч різних технологій, у числі яких - EDI (Electronic Data Interchange - електронний обмін даними), електронна пошта, Інтернет, інтранет (обмін інформацією всередині компанії), екстранет (обмін інформацією з зовнішнім світом). Таким чином, електронну комерцію можна характеризувати як ведення бізнесу через Інтернет.
Системи електронної комерції можна розділити на два класи - системи для організації роздрібної торгівлі і системи для взаємодії з діловими партнерами (системи бізнес для споживача і бізнес для бізнесу).
Під визначення електронної комерції підпадають не тільки системи, орієнтовані на Internet, але також і "електронні магазини", що використовують інші комунікаційні середовища - BBS, VAN і т.д. У той же час процедури продажів, які ініційовані інформацією з WWW, але, в той же час ще й використовують для обміну даними факс, телефон тощо, можуть бути лише частково віднесені до класу електронної комерції. Відзначимо також, що, незважаючи на те, що WWW є технологічною базою електронної комерції, у ряді систем використовуються й інші комунікаційні можливості. Так, запити до продавця для уточнення параметрів товару або для оформлення замовлення можуть бути послані і через електронну пошту.
Якщо роздрібні електронні магазини для українського ринку це все ще екзотика, то переваги ведення ділових операцій через Інтернет багато компаній відчули вже зараз. Це стало особливо актуальним в умовах економічної кризи і пов'язано з перевагами, що одержить фірма після застосування інтернет-технологій.
2. Переваги електронної комерції.
Електронна комерція має безліч переваг, от лише деякі з них:
значно збільшується оперативність одержання інформації, особливо при міжнародних операціях;
значно скорочується цикл виробництва і продажу, тому що більше немає необхідності щораз вводити отримані документи, до того ж знижується імовірність виникнення помилок введення;
значно знижуються витрати, зв'язані з обміном інформацією за рахунок використання більш дешевих засобів комунікацій;
використання інтернет-технологій електронної комерції дозволяє компанії стати більш відкритою по відношенню до клієнтів;
використання інтернет-технологій електронної комерції дозволяє легко і швидко інформувати партнерів і клієнтів про продукти і послуги;
використання інтернет-технологій електронної комерції дозволяє створювати альтернативні канали продажів, наприклад, через електронний магазин на корпоративному сайті.
3. Розробка промислових систем електронної комерції
З погляду методології і технології процес розробки промислових систем електронної комерції складається з тих же класичних етапів, що і процес впровадження будь-якої системи АСУ. Команда розроблювачів часто включає представників декількох спеціальностей:
бізнесів-аналітиків;
експертів-консультантів;
постановників задачі;
програмістів;
технічних письменників;
фахівців з налагодження і тестування програм;
фахівців із впровадження і навчання персоналу тощо.
Розробка починається з обстеження поточного стану і методики роботи служб постачання і збуту, а також системи керування ресурсами підприємства. Модель розроблювальної системи електронної комерції будується з урахуванням результатів обстеження:
Інтеграція АСУ (ERP) і зовнішньої B2B-системи (торговельного майданчика);
Схема інформаційних взаємозв'язків з постачальниками і споживачами й аналізу бізнесів-процесів;
Рекомендації експертів;
Рішення керівництва компанії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Електронна комерція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок