Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Особливості формування та обрізування інтенсивних садів

Особливості формування та обрізування інтенсивних садів

Назва:
Особливості формування та обрізування інтенсивних садів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,72 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості формування та обрізування інтенсивних садів


Сучасне садівництво базується на інтенсивних технологіях вирощування, при яких на гектарі розміщується 2-5 і навіть до 10 тисяч дерев на карликових вегетативно розмножуваних підщепах (М9 і його клони, М26, Р22, Д1071 та ін.). Такий сад уже на другий рік після садіння забезпечує 15 т/га плодів високої якості, а на 3-4-й рік — 30-40 т/га, чим уже окуплюються витрати на садіння саду. Рівень урожаю 50-60 т/га з 5-6-го року такого саду забезпечує йому високу рентабельність.
Карликові підщепи М9, М26, М7, які викликають дуже ранній вступ у пору плодоношення, характеризуються слабким приростом.
Розробка технологій на вегетативно розмножуваних підщепах включає вивчення питань: сортопідщепних комбінувань, формування саду за системою стрімкого веретена із застосуванням літнього обрізування і "виривання" гілок у різні строки, полив разом з підживленням (фертигація), інтегрований захист від шкідників та хвороб, а також умови зберігання плодів у плодосховищах із застосуванням холоду.
В умовах Мліївського інституту садівництва (Центральне відділення) і в приватному секторі були закладені досліди на М9 і MM 106 сортами Флоріна, Фієста, Айдаред, Голден Делішес Рейндерс, Джонавелд. Обрізування дерев у перший рік не проводили за виключенням зрізу центрального провідника на висоті 65-70 см саджанців, які були не кроновані. Бічні пагони відігнули під прямим кутом або наближено до нього. В одному із варіантів укорочення центрального провідника не проводили. Формування виконували за методикою стрімкого веретена. Протягом червня-липня здійснювали зелені операції. Нормування врожаю робили вручну, залишали плоди, які були краще розвинені в кількості 20-25 шт. на дерево. Поливали з розрахунку 2-4 л/дерево щоденно. В боротьбі зі шкідниками та хворобами застосовували скор, купроксат, децис, золон і бордоську рідину.
На другий рік продовжували формувати стрімке веретено, обрізки не застосовували, всі бічні пагони у нижній частині крони до висоти 150-160 см від поверхні ґрунту відгинали до прямого кута. Пагони, які були розміщені вище 160 см і довші 20-25 см, виламували різким рухом до низу (виривали разом з корою). Після двох років формування дерева набрали вигляду стрімкого веретена.
На третій рік робота була спрямована на утримання набраної форми стрімкого веретена. На окремих деревах, прищеплених на М9, сорт Джонавелд застосовували видалення бічних гілок у нижній частині крони. Видаляли гілки, які досягли в місцях відгинання, біля штамбу однієї третьої його товщини штамба. Вирізали, роблячи зріз навкіс, де з нижнього боку залишали 1,5-2 см, а з верхнього не залишали зовсім. Жирові пагони, які не підходили за місцем розташування в кроні для формування шляхом відгинання були видалені (вирвані разом з корою). При виконанні такого заходу в липні місця видалення до кінця вегетації затягнулись корою і нові пагони не виростали, там де жирові пагони вирізали, знову з’являлися нові. У місцях, де були видалені бічні гілки через надмірну товщину косим зрізом рано навесні до розпускання бруньок з нижньої частини виросли гілки на заміщення видалених. Протягом трьох років на М9 в усіх сортах була сформована крона і отримували врожай на другий і третій роки. У сорту Айдаред урожайність становила 75,6-87,2 ц/га. В приватному саду врожайність була у сорту Айдаред — 38,1 т/га, Джонавелд — 41,9 т/га, Голден Делішес Рейндерс — 42,1 т/га.
Таким чином, інтенсивні технології забезпечили товарний урожай на другий-третій рік. Основою раннього вступу в товарне плодоношення послужили підщепа М9, формування основних скелетних гілок під прямим кутом, висока окуліровка (10-15 см), мінімальне застосування обрізки. Протягом вегетаційного періоду необхідно підтримувати водний режим ґрунту за допомогою краплинного зрошення.
При формуванні не можна обійтися без обрізування дерев. Під час обрізування потрібно враховувати вік дерев та їх загальний стан. У сучасному садівництві все більшого значення набуває літнє обрізування дерев.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості формування та обрізування інтенсивних садів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок