Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Трансформаційні процеси агроформувань Миколаївської області 

Трансформаційні процеси агроформувань Миколаївської області 

Назва:
Трансформаційні процеси агроформувань Миколаївської області 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Трансформаційні процеси агроформувань Миколаївської області 


Вступ. На сучасному етапі стратегія і тактика подальшого розвитку сільського господарства і супутніх галузей повинні концентруватися на трьох взаємопов"язаних напрямах: формування ефективного господаря – власника; створення сприятливого економічного середовища ("правил гри") на ринку; активний пошук шляхів підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції. Головною метою цього процесу є побудова конкурентноспроможного аграрного сектора економіки за рахунок становлення ефективної діяльності господаря-власника. Вирішенню проблемних питань та шляхам оптимізації економічних взаємовідносин суб"єктів підприємницьких структур в ринковому середовищі по забезпеченню сталого розвитку аграрного сектора економіки держави присвячено цілу низку робіт теоретичного та практичного характеру дослідників в сфері АПК, зокрема Березівської О.Й., Зубця М.В., Мармуль Л.О. та Гончарової А.Ж., Павлишенка М.М., Саблука П.Т. та ряду інших.
Мета та обговорення дослідження. Зміна організаційно-правових форм в аграрному секторі сприяла створенню умов для формування класу приватних власників на селі, які спроможні будуть залучати інвестиції, запроваджувати прозорі ринкові відносини. Світовій практиці відомі різні форми господарювання, які одночасно є господарськими суб"єктами, зокрема індивідуальна трудова діяльність, державні підприємства, кооперативи, колективні підприємства, фермерські господарства, орендні підприємства, акціонерні товариства, народні підприємства, малі підприємства, корпорації та об'єднання, господарські товариства, асоціації, консорціуми, спільні (змішані) підприємства.
З врахуванням зазначеного та з метою проведення аналізу становлення та прогнозування розвитку агроформувань різних організаційно-правових форм є потреба у подальшому вивченні їх економіко-виробничої діяльності, що і обумовило мету цього дослідження.
Як зазначають Мармуль Л.О. та Гончарова А.Ж. сучасна модель сільського господарства зорієнтована на три сектори. Перший - підприємницький - представлений крупними організаційними структурами (господарські товариства, виробничі кооперативи, приватні підприємства) зі стратегічною орієнтацією на одержання максимального прибутку і вирішення проблеми забезпечення продовольством на національному рівні . Другий – класичний - селянський сектор, особисті підсобні господарства населення стратегічно зорієнтовані на виживання, не є основними місцем роботи для основної частини їх власників, хоча за доходами вони займають провідне місце. Третій - селянське (фермерське) господарство. На перехідному етапі він займає проміжне місце між вказаними секторами [3]. Тут слід зазначити, що в країні відійшли від монопольної державної власності на землю , утворилося різноукладне володіння і користування землею. Замість колгоспно-радгоспної форми організації та ведення сільського господарства виникли різноманітні агроформування на засадах приватної власності. Намітився чіткий перехід агропромислового виробництва до ринкової економіки та майже повністю задовольняються потреби населення в землі для особистих господарств, городництва та дачного господарства.
Серед основних якісних змін аграрного виробництва стала трансформація основних форм господарської діяльності сільгоспвиробників. Якщо в першій половині 90-х років основними організаційними формами господарювання були колективні сільгосппідприємства та селянські (фермерські) господарства, то на сьогоднішній день ситуація змінилася. Реформування колективного сектора призвело до виникнення цілої низки нових типів підприємств, запровадження орендних відносин, ринкових принципів розподілу продукції тощо [1,2,6]. Водночас, як показують результати дослідження, питома вага різних типів реорганізованих підприємств у загальній кількості є неоднаковою.
На початок 2000 року в Миколаївській області функціонувало 356 колективних сільськогосподарських підприємств, з яких протягом року 354 перетворені на господарства, в основі яких лежить приватна форма власності на засоби виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Трансформаційні процеси агроформувань Миколаївської області 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок