Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Планування соціально-економічного розвитку країни

Планування соціально-економічного розвитку країни

Назва:
Планування соціально-економічного розвитку країни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Планування соціально-економічного розвитку країни
План.
1.Суть та значення індикативного планування.
2.Держконтракт та держзамовлення як ефективніінструменти ДРЕ
У період становлення ринкових відносин директивне планування, як одна з форм державного регулювання економіки, замінюється індикативним. Вперше ідея індикативного планування була висвітлена К. Лапдауром у праці "Теорія національного економічного планування". Суть його полягає у тому, що уряд діє на соціальний економічний розвиток не шляхом вказівок і затвердження директивних обов'язкових завдань для товаровиробника, а за допомогою координації діяльності і забезпечення інформацією.
Індикативна форма планування увійшла до світової господарської практики у зв'язку з економічною кризою 1929—1933 рр. — як засіб, за допомогою якого можна запобігати виникненню в економіці кризових явищ. Індикативне планування є системою необов'язкових для суб'єктів ринкових відносин рекомендацій;
характерною рисою його є закладена 'можливість здійснювати коригування програми (плану) розвитку економіки відповідно до змін у розвитку ринку;
містить ряд індикаторів (пріоритетів), які мають максимальну державну підтримку.
Індикативне планування — як адекватна ринковим відносинам форма макроекономічного планування — принципово відрізняється від директивного способами реалізації поставлених планом цілей.
Метою індикативного планування є реалізація цілей державного впливу на соціальний розвиток на базі обгрунтування та розробки відповідної стратегії, тактики і політики із засобами їх вирішення.
Основним призначенням індикативного планування є розробка, обгрунтування і здійснення заходів щодо державного регулювання соціально-економічного розвитку країни.
Індикативне планування за умов ринку здійснюється державою з метою формування уявлень про майбутній розвиток і структуру народного господарства через розв'язання таких завдань:
обґрунтування поведінки самостійних суб'єктів ринкових відносин;
забезпечення основи для державного контролю над економікою шляхом визначення сфер, де наявність гострих і невідкладних проблем потребує активного державного втручання і регулювання;
обгрунтування, розроблення і реалізація шляхів та засобів цього втручання та регулювання економічних процесів.
Індикативний народногосподарський план — це організаційно-економічний інструмент втілення економічної політики держави у практичні дії суб'єктів господарювання, який базується на системі економічних, науково-технічних і соціальних прогнозів, мас орієнтуючий, рекомендаційний характер і служить основою для вироблення регуляторів ринку.
Показники, які є в індикативному плані, виражають основні на-прями економічного і соціального розвитку, не є адресними і виступають орієнтирами, досягнення яких повинні добиватися державні органи шляхом застосування різних стимулюючих заходів і економічних важелів. Уряд реалізує основні положення цього плану через систему державного підприємництва, державного замовлення, цільові комплексні програми, через бюджетне фінансування (бюджетне планування) та грошово-кредитний механізм.
Певна частина плану повинна бути директивною. Це стосується заходів, що фінансуються з бюджету. Таким чином, індикативне планування включає в себе і бюджетне планування. Бюджетне планування — це, по суті, ресурсне планування, яке визначає державні витрати у бюджеті на розв'язання важливих проблем, що з об'єктивних причин не можуть реалізуватися ринковим механізмом. Через бюджетне планування здійснюється розподіл централізованого фонду грошових коштів на проведення соціальних, науково-технічних, екологічних та інших національних програм.
З огляду на цілі, завдання, зміст і засоби реалізації індикативного плану його основні функції включають:
прогнозування і обгрунтування цілей, темпів та умов збалансованого економічного і соціального розвитку республіки;
розроблення системи прямих державних адміністративних регуляторів;
визначення економічних важелів і стимулів (економічних регуляторів) ;
формування цільових комплексних програм, раціональне поєднання інтересів республіки із внутрішніми та зовнішніми суб'єктами ринкових відносин шляхом координації їх планово-економічної діяльності й економічного впливу;
координацію і взаємопов'язання розроблення індикативного плану з бюджетом держави;
застосування як інструменту поточного аналізу та координації виконання окремих елементів, завдань, програм і досягнення основних цілей, затверджених Верховною Радою України у складі індикативного плану;
вироблення і реалізацію пріоритетів у розвитку економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Планування соціально-економічного розвитку країни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок