Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Аналіз ринку швидкомонтованих будівель в Україні

Аналіз ринку швидкомонтованих будівель в Україні

Назва:
Аналіз ринку швидкомонтованих будівель в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,77 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Аналіз ринку швидкомонтованих будівель в Україні


Одним з основних напрямків виробничої діяльності ЗАТ «Дніпроенергобудпром» (ДЕБП) є виготовлення конструкцій швидкомонтованих будівель (ШМБ).
Швидкомонтовані будівлі (ШМБ) - споруди, основні елементи яких доставляються на місце будівництва в готовому виді. Будівельні роботи складаються з закладки фундаменту, монтажу металоконструкцій, підключення комунікацій, опоряджувальних робіт. Дані технології використовуються в основному при будівництві торгових центрів, виробничих цехів, складів, критих ринків, спорткомплексів, СТО, ангарів.
Ринок швидкомонтованих будівель в Україні знаходиться в стадії формування. Насамперед міняється структура замовлень по сегментах ринку (торгівельні, складські, промислові й тому подібні будинки), ростуть усереднені площі споруджуваних об'єктів. У ЗАТ «ДЕБП» за останні 2 роки середнє замовлення по зведенню ШМБ збільшилось з 5 тис.м2 до 15 тис.м2. Та й обсяги ринку динамічно збільшуються. Правда, загальної думки на цей рахунок керівники підприємств не мають. Деякі з них стверджують, що в останні роки ринок зростає на 50-80% щорічно. Інші вважають, що річний приріст становить 25%, а в 2006 році (з урахуванням прогнозу на грудень), у порівнянні з 2005p., обсяги збільшаться всього на 20% (до 660 тис.м2). Точно оцінити динаміку ринку дуже складно, оскільки немає повних досліджень динаміки введення торгівельних, складських, виробничих і тому подібних площ. Відповідно до думки більшості фахівців, дані ринки зростають щорічно на 30-50%. Разом з тим, сам факт незначного вповільнення темпів росту ринку ШМБ у нинішньому році відзначають більшість фахівців. В 2006 році вартість зведення ШМБ виросла на 10-15%. Проте попит на ринку перевищує пропозиція. Принаймні, це відзначають великі виробники/постачальники металоконструкцій і будівельні компанії.
Зараз завантаження потужностей «Дніпроенергобудпром» з ШМБ досягають 100%, вони мають пакети замовлень на 3-6 місяців уперед. Ринок знаходиться в стадії активного формування. Наприклад, в Україні майже немає складських приміщень, що відповідають всім сучасним потребам, а потреба українського ринку в складах європейського рівня становить близько 900 тис.м2.
В Україні існує значний незадоволений попит на торгівельні площі, склади й виробничі приміщення. У першу чергу прогнозується ріст у сегменті складських приміщень. Перспективи росту ринку ШМБ оператори зв'язують з приходом іноземних інвесторів, які в один голос відзначають високу привабливість української будівельної галузі. Незважаючи на це, в 2006 році багато хто з них відклали свої плани по інвестуванню в економіку України. По даним однієї з консалтингових компаній, в 2006р. обсяг інвестицій в українську економіку в сегменті комерційної нерухомості склав 9% - прямі іноземні інвестиції, 23% - банківське кредитування, 68% - самофінансування. Це означає, що більша частина інвестицій все ще має українське походження.
Ринок ШМБ може стати набагато більше, якщо в Україну прийдуть дійсно солідні іноземні інвестори. По даним найбільших фігурантів ринку ШМБ, індустріальним будівництвом (зведенням ШМБ) займаються приблизно 50 фірм. З них до великих зараховують 15 компаній. Вони, як правило, виступають як генпідрядники, їхні виробничі потужності дозволяють комплексно зводити будинки площею більше  10 тис.м2, не вдаючись до активної допомоги субпідрядників (в основному субпідряди беруть для виконання спеціалізованих робіт - електромонтаж, монтаж вентиляційних систем).
Незважаючи на дефіцит кваліфікованих будівельних потужностей, на ринку склалася досить тверда конкуренція між великими виробниками. За твердженням операторів, виросла вартість транспортних послуг: у середньому на 15% (транспортні витрати займають близько 10% у структурі собівартості будівництва ШМБ). Зросли й інші витрати (вартість сталі). Отже, вартість сировинних ресурсів збільшилася, зросла і вартість готових виробів не більше ніж на 10-15%. На початку 2006р. метал подорожчав на 20% (витрати на сталь займають до 40% у структурі собівартості будівництва ШМБ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аналіз ринку швидкомонтованих будівель в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок