Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> КОНФЛІКТНИЙ ФУНКЦІОНАЛІЗМ ЛЬЮІСА КОЗЕРА

КОНФЛІКТНИЙ ФУНКЦІОНАЛІЗМ ЛЬЮІСА КОЗЕРА

Назва:
КОНФЛІКТНИЙ ФУНКЦІОНАЛІЗМ ЛЬЮІСА КОЗЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,34 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНФЛІКТНИЙ ФУНКЦІОНАЛІЗМ ЛЬЮІСА КОЗЕРА
Теорія конфлікту Козера є найбільш великою, що розглядає комплекс питань, а саме: причини конфлікту, гостроту конфлікту, тривалість конфлікту, функції конфлікту.Козер визначає конфлікт як процесу який за певних умов може "функціонувати" щоб зберегти "соціальний організм".
Основні підходи до конфлікту Козера:
у будь-якій соціальній системі виявляється відсутня рівновага напруженості в конфліктних відносинах;
багато процесів, що, як звичайно вважається, руйнують систему (наприклад, насильством розбіжності, конфлікт) за певних умов зміцнюють інтеграцію системи, а також її "пристосовність "до навколишніх умов.
Видно, що визначення конфлікту і його функцій Козером багато в чому схоже з поняттям конфлікту Зіммеля.
На основі сформованих підходів до конфлікту Козер розвив цілий теоретичний напрямок про функції конфлікту. Козер покритикував Дарендорфа за те, що той не додавав належного значення позитивним функціям конфлікту. Згідно Козеру, конфлікт виконує інтегративні й адаптивні функції в соціальній системі. Також як і Зіммель, Козер вважаєте що конфлікт сприяє збереженню стійкості і життєвості організації. Конфлікт може сприяти більш чіткому розмежуванню між групами, сприяти централізації прийняття рішенням зміцнювати єдність групи, підсилювати соціальний контроль.
Козер виділяє "причинні ланцюги" описуючі яким чином конфлікт зберігає або відновлює інтеграцію системи і її пристосовність.
Цей ряд причинних залежностей виглядає в такий спосіб:
порушення інтеграції складових частин соціальної системи;
приводить до спалахів конфліктів між складовими частинами що у свою чергою;
викликає тимчасову дезінтеграцю системи це робить соціальну структуру більш гнучкою що у свою чергу підсилює здатність системи рятуватися за допомогою конфлікту від можливих їй у майбутньому порушень рівноваги а це приводить до того, що система виявляє високий рівень пристосовності до умов, що змінюються.
Докладно описавши функції конфліктам Козер подібно своїм попередникам викладав однобічний підхід, а саме не звертав увагу на руйнівні наслідки насильницького неконструктивного конфлікту.
Розглядаючи причини конфліктів Козер дійде висновку, що вони кореняться в таких умовах, коли існуючій системі розподілу дефіцитних ресурсів починають відмовляти в законності. Це виявляється через зниження можливості відкрито виражати невдоволенням рівня мінімальної взаємної лояльності необхідної для збереження цілісності системи, рівня мобільності, що допускається в системі, а також через збільшення зубожіння й обмежень незаможних шарів.
ПРИЧИНИ КОНФЛІКТІВ
Чим більше незаможні групи сумніваються в законності існуючого розподілу дефіцитних ресурсів тим імовірніше, що вони повинні будуть розпалити конфлікт.
Чим менше каналів, по яких групи можуть вилити своє невдоволення з приводу розподілу ресурсів, тим більше ймовірне що вони повинні засумніватися в законності .
Чим більше члени незаможних груп намагаються перейти в привілейовані групи, чим допускається менше при цьому мобільністю. тим імовірніше, що вони не стануть дотримувати законності .
Чим більше зубожіння груп з абсолютного перетворюється у відносне, тим більше імовірно, що ці групи стануть причинами конфліктів .
Чим у меншому ступені соціалізація випробовувана членами незаможних груп, породжує в них внутрішню особисту вимушеність тим більше імовірно, що вони повинні випробувати відносне зубожіння.
Чим менше зовнішніх примусів випробують члени незаможних груп, тим більше імовірність того, що вони випробують відносне зубожіння.
ГОСТРОТА КОНФЛІКТУ
Гострота конфлікту Козером визначається такими перемінами, як емоції, викликані в учасників конфлікту, рівень реалізму цих учасників, зв'язок конфлікту з основними цінностями і проблемами.
Гострота конфлікту:
Чим більше здійснюється умов, що викликають виникнення конфлікту, тим він гостріший
Чим більше емоцій викликає конфлікт, тим він гостріший
Чим більше учасників конфлікту зв'язують первинні (тісні) відносини, тим більше емоцій він у них викликає
- чим менше первинні групи, у яких відбувається конфлікт, тим сильніше його емоційне розжарення
- чим більше зв'язку між учасниками конфлікту є первинними, тим менше імовірність відкритого вираження ворожості, але тим сильніше вона виявляється в конфліктних ситуаціях
Чим більше вторинних (менш тісних) зв'язків між учасниками конфлікту, тим фрагментарніша їхня участь у ньому, тим менше вони втягнені в нього емоційно .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: КОНФЛІКТНИЙ ФУНКЦІОНАЛІЗМ ЛЬЮІСА КОЗЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок