Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Інтер

Інтер

Назва:
Інтер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інтер'єри музеїв та виставок,
У наш час виставкова діяльність посідає одне з головних місць у культурному житті суспільства. В умовах науково-технічної революції вона є не лише відображенням прогресу, а й важливим засобом інформації та спілкування між людьми.
Можливість виставкової експозиції багатогранна: окремі зони (куток природи, виставкові стенди, виставка творчих робіт у фойє), окремі приміщення (кімнати історії підприємства і установ), музейно-виставкові зали, музейно-меморіальні комплекси, виставкові ансамблі міського, республіканського і міжнародного значення. (Мал. 103,104). Визначальними умовами експозиції музеїв і виставок є забезпечення комфорту огляду експонатів і зручності руху відвідувачів.
Існують різні види експозиції: площинна, об'ємна і панорамна. Площинна експозиція розрахована на односторонній фронтальний огляд з обмеженою кількістю положень. Вона може розміщуватися горизонтально, вертикально, похило.
Вертикальні площини - найзручніші для експозиції картин, влаштування вітрин, розміщення рельєфів, діаграм, стендів інформації. Об'ємні композиції розглядаються, коли глядач рухається навколо об'єкту.
Панорамна експозиція дає можливість сприймати об'єкт, який обмежує глядача в просторі (панорама, меморіальний комплекс, архітектурний ансамбль).
Експозиції можуть бути закритими (за вітринами, бар'єрами) або відкритими (безпосередній контакт з глядачем). Рекомендації щодо положення вертикального експозиційного поясу не мають точних позначок, наприклад, низ його може бути на висоті 70-95 см від підлоги, верх - на висоті 2,5-3,6 м (іноді до 5,6 м), тобто оптимальна ширина експозиційного поясу коливається від 1,6 до 2,7 м. Відповідно рекомендується і ширина просторового огляду (зона глядача): при однорядному розміщенні експозиції - 3-5 м, при дворядному - 9м, при трирядному - 18 м (у разі розміщення експозиції в центрі).
Основою для розробки інтер'єру музею або виставки є тематичний план, в якому слід передбачити все, що можна показати в експозиції (його розроблює замовник). Дня кращого вирішення всіх проблем, повязаних з майбутньою виставкою, бажано, щоб художник-проектант якнайшвидше підключився до розробки загального сценарію експозиції.
Основні приміщення та їх зонування
Виставкові приміщення для відвідувачів поділяються на зони: розміщення експонатів, зони руху відвідувачів і відпочинку.
Зони розміщення експонатів, їх площа та параметри співвідносяться з умовами огляду експозиції і руху відвідувачів. Зони відпочинку переважно займають місця в залах або поза ними. Візуально вони пов'язані з іншою обстановкою, наприклад, видом на природу або архітектурний пейзаж. Графік руху відвідувачів складається відповідно до характеру експозиції та її сприйняття. Рух може бути вільним або спрямованим. Останній є характерним для виставок з великою кількістю відвідувачів. У музеях рух є переважно вільним, необмеженим у часі, що дає можливість знову повернутися до експозиції. Будуючи експозицію і маршрут її огляду, передбачають рух зліва направо, що зручніше для прочитання текстів. Друге
обов'язкове правило - уникнути зустрічних потоків глядачів. Членування простору на окремі експозиційні зони не регламентується. Воно залежить від тематичного плану і загальної композиції виставки. Форму приміщення і його окреслення обладнанням глядач сприймає як самостійну в цілому і як фонову пофрагментно в поєднанні з експонатом. (Мал. 105,106).
Обладнання для виставочних експозицій
Обладнання в експозиційних зонах створює кращі умови для розміщення експонатів, їх сприйняття і зберігання. Для музеїв обладнання часто проектується індивідуально. Для виставочних експозицій (республіканських, обласних, міжнародних) використовуються трансформовані конструкції індустріального виготовлення.
Виставкове обладнання (як стандартне, так і індивідуальне) містить стенди, вітрини і підставки. Функціонально стенди можна поділити на три групи: лінійні схеми, розраховані на огляд із зовнішньої сторони, боксові схеми, які дають можливість глядачу зайти всередину, і комбіновані схеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інтер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок