Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Форми залучення приватного сектору та можливості їх застосування в ЖКГ України

Форми залучення приватного сектору та можливості їх застосування в ЖКГ України

Назва:
Форми залучення приватного сектору та можливості їх застосування в ЖКГ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Форми залучення приватного сектору та можливості їх застосування в ЖКГ України


В процесі удосконалення механізмів управління об'єктами житлово-комунального господарства в Україні,  важливої задачею для держави стає пошук всіх можливих варіантів взаємодії з представниками приватного капіталу. Партнерство держави та бізнесу має широкий різновид форм та видів, серед яких найбільш важливими є: концесія, оренда, лізинг, контракт на виконання робіт, або надання послуг.
При укладанні договору концесії (відповідно до Закону «Про концесії») держава надає приватній компанії право на експлуатацію системи комунальних мереж на певний період, як правило,  це 20-30 років. Приватна компанія оплачує державі надане їй право, і бере на себе забов'язання відповідати всім вимогам, які обумовлені договором. Разом із цим приватна компанія повинна здійснити фінансування певних капіталовкладень, в тому числі капіталовкладення у розширення мереж, реконструкцію, заміну основних фондів. Після закінчення договору концесії все майно повертається державі.  Доходом концесіонера є плата за послуги, які визначаються договором концесії і можуть переглядатися в ході його реалізації. Таким чином можемо виділити ряд її суттєвих характерних ознак:
Предметом концесії завжди є державна або муніципальна власність, а також монопольні види діяльності держави, або муніципального утворення;
Відповідно одним з суб'єктів концесійної угоди є держава або муніципалітет (в вигляді відповідних органів виконавчої влади);
Концесія завжди має договірну основу (концесійну угоду);
Концесія заснована на принципі повернення предмета угоди;
Предмет концесії надається приватному партнеру за плату, визначенну в угоді.
Слід зауважити, що головною рисою такого способу управління об'єктамі інфраструктури є його велика гнучкість. Концесія може застосовуватися до об'єктів, що входять до мережі чи то служби (автостради, водопостачальні мережі), і до видів обслуговування, що не мають інфраструктури (громадське харчування). Вона може включати тільки будівництво об'єкту чи навпаки тільки експлуатацію (надання в оренду). Але про повнокровну концесію можна говорити тільки тоді, коли вона охоплює і то і інше  включаючи, хоча б частково, і проектування. Можливий дуже широкий спектр концесіонерів (приватні, державні, змішані підприємства) при різних способах фінансування (класичні кредити, кредити без права надання претензій до гарантів, власні кошти, різні форми вкладу влади).  Ця різноманітність виражається в різних способах розподілу ризиків ( ризики, зв'язані з розробкою проекту, з його доходністю, непередбачені ризики).
В сучасних соціально-економічних умовах, в яких перебуває наша держава, для того щоб такі договори були привабливими для бізнесменів, держава повинна створити прийнятний для обох сторін механізм урахування, як можливих фінансових втрат так і винагород.
Відповідно до Закону України «Про лізинг» комунальне підприємство може надати приватній структурі в користування на встановлений термін майно, що є власністю підприємства. Об'єктом лізингу можуть бути тільки основні фонди в той час як об'єктом оренди, відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», може бути як окреме визначене майно, так і цілісний майновий комплекс (ціле підприємство). За цими договорами приватне підприємство за встановлену плату отримує право на експлуатацію даних потужностей. Компанія здійснює експлуатацію і технічне обслуговування системи, ремонт, реконструкцію, збирання платежів. В наслідок високої вартості, складності в здійсненні подібних операцій, великого терміну підготовки лізинг нерухомого майна,  не знайде широкого застосування в нашій державі. Як свідчить міжнародна практика цікавим є використання лізингу обладнання, на частку якого приходиться основна частина всіх лізингових операцій.
Для того щоб приватний сектор зацікавився цією формою договірних відносин з державою, потрібно, щоб вартість комунальних послуг, які надаються споживачам, була такою, яка забезпечувала б покриття витрат підприємства та отримання прибутку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Форми залучення приватного сектору та можливості їх застосування в ЖКГ України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок