Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Роль вищої освіти у функціонуванні ринку праці в Україні

Роль вищої освіти у функціонуванні ринку праці в Україні

Назва:
Роль вищої освіти у функціонуванні ринку праці в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,77 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль вищої освіти у функціонуванні ринку праці в Україні


Однією з основних проблем розвитку держави і суспільства є реалізація державної кадрової політики, яка формується під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів, характерних для сучасного і майбутнього. До зовнішніх факторів відносяться: національне трудове законодавство; соціальні зв’язки; стан економічної кон’юнктури; стан і перспективи розвитку ринку праці тощо. До внутрішніх факторів належать: структура, цілі і стратегія системи (організації); територіальне розміщення; технології виробництва; організаційна та корпоративна культура; кількісний і якісний склад наявного персоналу і можливі його зміни в перспективі; фінансові можливості, які визначають допустимий рівень витрат на управління персоналом; існуючий рівень оплати праці. В реалізації кадрової політики можливі альтернативи з урахуванням реального стану економіки. Тому вибір її пов’язаний не тільки з визначенням основної мети, але й із застосуванням засобів, методів, прийомів та пріоритетів розвитку суспільства, організації.
Державна кадрова політика будучи важливою складовою загальної стратегії розвитку держави (забезпечення реалізації пріоритетних напрямів) одночасно є і похідною від загальної стратегії (мусить коригуватися відповідно до змін, що відбуваються). Крім того, ефективна кадрова політика має бути:
- складовою частиною стратегічної програми розвитку держави, тобто сприяти реалізації стратегії через кадрове забезпечення;
- гнучкою, тобто з одного боку стабільною, оскільки із стабільністю пов’язані певні плани персоналу. А з іншого – динамічною, тобто корегуватися відповідно до змін тактики, економічної ринкової ситуації, зовнішніх впливів;
- економічно обґрунтованою виходячи з реальних фінансових можливостей, що забезпечить індивідуальний підхід до персоналу.
Вища освіта вже на початку ХХІ століття починає змінювати модель свого розвитку від елітарної до майже загальної і перетворюватися на модернізаційний фактор розвитку суспільства, виконуючи функцію акумуляції та передачі знань, які є запорукою розвитку економіки.
Євроітеграційні процеси та відкритість соціально-економічної системи України, що вплинули на потребу внутрішнього ринку праці і викликали позитивні зміни в структурі спеціальностей системи вищої освіти, в обсягах підготовки фахівців вищої кваліфікації тощо, мають і негативний вплив на її розвиток. Небезпеку тут становить еміграція осіб вищої кваліфікації, що призводить до погіршення кадрового потенціалу вищої школи. Окрім того, процес міграції “інтелекту” посилюється внутрішніми економічними умовами, для яких характерні безробіття серед висококваліфікованих спеціалістів, низька оплата праці, високий рівень майнового розшарування.
Незважаючи на те що протягом останніх п’яти років спостерігається зменшення чисельності фахівців вищої кваліфікації, які виїхали за межі України (за офіційною статистикою, у 2000 році виїхали 151 доктор і кандидат наук, а у 2004 році ця кількість становила 87 осіб), відтік “інтелекту” знижує конкурентоспроможність власної економіки, обмежує перспективи розвитку інтелектуального і фізичного потенціалу суспільства та свідчить про неефективне використання державних коштів, витрачених на освіту. Продовж 2007 року залишили батьківщину 4 доктори та 48 кандидатів наук, проти відповідно 6 і 37 – за попередній період.
Із загальної чисельності фахівців, які емігрували, 14 працювали у м. Києві, 8 – у Львівській, по 6 – у Сумській і Харківській областях, по 3 – у Волинській і Донецькій областях, по 2 – в Автономній республіці Крим, Луганській і Одеській областях, інші – у Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. З них 9 осіб мали вчене звання доцент, а 1—професора і 4 – старшого наукового співробітника.
Із загального числа спеціалістів, які виїхали за кордон, понад три чверті складали вчені, які відносяться до групи найбільш творчо активних, а саме: 24 кандидати наук у віці до 40 років, 16 – віком 41-50 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль вищої освіти у функціонуванні ринку праці в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок