Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фарфор)

Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фарфор)

Назва:
Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фарфор)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,42 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фарфор)


Серед керамічних виробів розрізняють вироби грубої і тонкої кераміки.
До грубої кераміки відносяться вироби з неоднорідною структурою в зламі, що розрізняється неозброєним оком і що має природне фарбування (жовтувато-коричневе), наприклад гончарний посуд, черепиця, червона цегла й ін.
До тонкої кераміки відносяться вироби, що мають щільний спечений чи мілкопорістий черепок з однорідною будівлею, звичайно білий чи слабко і рівномірно пофарбований. Сюди входять усі види порцелянових, тонкокаменних, напівпорцелянових, фаянсових і майолікових виробів.
Основними властивостями кераміки є міцність, твердість, термо- і хімічна стійкість, колір, білизна, проміненість і водопоглощаємість.
Фарфор - основний представник тонкої кераміки.
Фарфор вважається кращим видом кераміки. Для нього характерні спечений черепок, підвищена білизна, водонепроникність, хімічна стійкість, діелектричні властивості. Він просвічує в тонких шарах і видає дзвінкий тривалий звук при ударі дерев'яною паличкою. Виробляють два основних види фарфору: твердий і м'який, котрі розрізняються своїми властивостями внаслідок різного складу і режиму випалу.
Твердий фарфор (звичайний) готується з маси, що містить 50% каоліну і по 25% польового шпату і кварцу. Він механічно міцний, більш твердий, чим м'який фарфор, але уступає йому по декоративних властивостях.
М'який фарфор містить менше каоліну (25—35%) і більше кварцу (25—46%) і плавнів (30—36%). Випал його провадиться при температурі на 100°С нижче в порівнянні з температурою випалу твердої фарфору. Він уступає твердій порцеляні у твердості, термостійкості, механічній міцності. До м'якого відноситься тонкостінний і кістяний фарфор. Тонкостінні порцелянові вироби характеризуються високою білизною (за рахунок використання добре очищених каолінів і кварцу), проміненістю і більш тонким черепком. Кістяний фарфор по білизні і проміненості нагадує тонкостінний, володіє великою механічною міцністю.
Процес виробництва фарфору складається з наступних стадій: підготовка сировинних матеріалів, формування виробів, сушіння, випал і декорування виробів.
Керамічні вироби піддають, як правило, дворазовому випалу - утельному (до глазуровання) і політому (після глазуровання). Застосовують також однократний швидкісний і бізкапсельний випал. Порцелянові вироби, декоровані надглазурними прикрасами, піддають третьому випалу - муфельному.
Після утельного випалу керамічні вироби або декорують післягазурними фарбами, глазурирують і піддають политому випалу, або глазурують, обпалюють і декорують.
Порцелянові вироби після утельного випалу найчастіше глазурують, а потім обпалюють. Тугоплавку глазур у виді суспензії наносять методом занурення, обливання і пульверизацією. Після глазуровання з ніжки чи верхнього краю фарфорового виробу зчищують глазур, щоб попередити сплавку з підставкою під час политого випалу чи іншими виробами при випалі "у спарку". Це відмітна ознака порцелянових виробів, фаянсові вироби цілком покривають глазур'ю.
У процесі випалу формується черепок з необхідними фізичними і хімічними властивостями.
На деяких підприємствах керамічні вироби, у тому числі і порцелянові, піддають однократному бізкапсельному випалу. Однократному випалу піддають в основному товстостінні вироби - кухлі, салатники, масельнички, цукорниці, що при глазурованні без утельного випалу не розмокають, не деформуються і не руйнуються.
При випалі на виробах можуть утворитися наступні дефекти: перекручування розмірів і форми, щербини, задувка, прищі, міхури, засорка, жовтуватий відтінок і т.д. Після випалу вироби перевіряють для виявлення дефектів. Вироби, що відповідають пропонованим до них вимогам, декорують.
Виробу прикрашають підглазурними і надглазурними фарбами, препаратом золота, розчинами солей, окислів і декоративними глазур’ями з наступним випалом.
У залежності від характеру поверхні декорування виробів може бути рельєфним і гладким. Вид оброблення залежить від призначення і природи виробів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фарфор)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок